Catrice Kabuki Brush

Četke i pribor potreban za pravljenje pjene
Post Reply
Slice
mr. sc. brijanja

Catrice Kabuki Brush

Post by Slice » 19 Aug 2015, 22:49

Image

Disclaimer: Ova četka nije namijenjena za izradu pjene, stoga je za tu namjenu uporabljena u eksperimentalne i "terapijske" svrhe! :lol: Ponukan testiranjem e.l.f. Kabukija od strane nekih klasičara, odlučio sam se na usporediv pothvat... Posljedice će se tek vidjeti! :lol:

Prvi mi je dojam o četki Catrice Kabuki Brush itekako pozitivan! Stvarno me iznenadila mogućnostima: brzo i jednostavno radi pjenu od kreme i sapuna, vrlo je mekana na licu, a opet ima i dobru kralješnicu jer je čvor nizak i iznimno gust. Općem dojmu u prilog ide i, s obzirom na dimenzije, visina metalne drške koja olakšava uporabu. Od Tabaca sam ovom četkom doslovno dobio jogurt! Dakako, potrebno se malo poigrati vodom i dobro zasititi četku jer zbog gustoće drugačije "skuplja" sapun. Nakon detaljnijeg testiranja ću napisati i opsežniji osvrt, a za sada mogu reći da mi se ova četka čini kao pravi izbor za putovanja!

I da, jednostavno sam prije kojih dva sata prošetao i bez razmišljanja kupio ovu četku. Već sam dosta toga znao o četki e.l.f. Kabuki s kojom su eksperimentirali mnogi klasičari pa sam se odlučio probati! Glavni krivac je Bajkman koji mi je puknuo link na dm-ovu ponudu... :lol:
Nije trebalo dugo čekati da Slice posustane, kupi četku i otrči u svoj "laboratorij"! :geek:

U priloženom videu je primjer "eksperimentiranja" s e.l.f. Kabukijem:

Praskaton
Naučnik brijač

Re: Catrice Kabuki Brush

Post by Praskaton » 20 Aug 2015, 10:32

A kaj ti dojde taj "dosclaimer"? Jel' to neki dio četke ili kaj....
zzitop
Shaveta

Post by zzitop » 20 Aug 2015, 12:35

Evo, javlja se i glavni krivac. :D Ove četke nisam probao, jer je nemam. Ali imam onaj Elf Kabuki od 6€

Image

Usporediti ću ga najpoznatijim Loccittane Plissonom. Dlake Kabukija definitivno su puno mekše, a čvor je gušći i niži a večeg promjera. Naravno je to isto kozmetička četka, ali radi pjenu ko blesava.
Problem bi mogao biti u kapaciteti čvora, jer bi bilo moguče, da ne bi držao dovoljno pjene za WTG + XTG + ATG.

@Slice, izvini što sam ti se ugurao sa Elfom... :lol:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 20 Aug 2015, 13:34

zzitop wrote:@Slice, izvini što sam ti se ugurao sa Elfom... :lol:
:thumbs: :lol:
zzitop
Shaveta

Post by zzitop » 20 Aug 2015, 21:57

Elf Kabuki vs famozni Plisson:

Image

Image
miha
Kamisori

Post by miha » 20 Aug 2015, 23:06

Slice, to se dobije samo u HR ili i u Sloveniji, bas me ima da bih nabavio, pogotovo nakon tvog reviewa :)
zzitop
Shaveta

Post by zzitop » 20 Aug 2015, 23:29

Miha, ja sam gledao u DM - Nova Gorica. Tamo toga kabukija nije bilo.
Sutra budem pogledao i u Postojni.
Mislim da ti @Slice teško kaže, sta drzi DM kod nas u SLO.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 21 Aug 2015, 14:21

zzitop wrote:Mislim da ti @Slice teško kaže, sta drzi DM kod nas u SLO.
Da... Meni je zzitop poslao link sa službene dm-ove stranice nakon čega sam išao sam provjeriti imaju li četku kabuki od Catricea jer mi se ona učinila primjerenom za testiranje. Vjerojatno ima kod vas u ponudi kabukija, samo je pitanje koji su proizvođači: trebali bi biti dostupni oni koji su navedeni na službenoj stranici jer je to uobičajena dm-ova ponuda, odnosno brendovi čije je proizvode moguće kupiti kod njih.
zzitop
Shaveta

Post by zzitop » 21 Aug 2015, 15:41

zzitop
Shaveta

Post by zzitop » 23 Aug 2015, 13:33

U petak sam gledao taj Catrice Kabuki u DM - Postojna. U ruki sam imao i moj Elf Kabuki, tako da mogu napisati neku manju vizualnu usporedbu. Manju zbog toga, jer su četke jako slične. To je i razlog zbog kojeg nisam kupio Catrice Kabuki.

Mekota je praktički identična. Catrice ima dulju dršku, ALI Elf ima nekih 5 mm dulji čvor. Čini mi se da je i promjer čvora veći kod Elfa ali razlika je mala. Gustoća opet identična.
Na kraju mogu zaključiti ono najvažnije, na osnovi čega bi ja odlučio: Elf ima veći kapacitet pjene a Catrice ima bolji "backbone". :headband:
Post Reply

Return to “Četke i pribor”