Što sam kupio - lipanj 2012.

King
Naučnik brijač

Što sam kupio - lipanj 2012.

Post by King » 02 Jun 2012, 17:45

06./2012.
Tann
BIC

Re: Što sam kupio - lipanj 2012.

Post by Tann » 03 Jun 2012, 15:00

Image

Tabac Original EAU DE COLOGNE
Sinketa
DE

Post by Sinketa » 03 Jun 2012, 17:53

Barbers četkica od oraha by King! :mrgreen:
To je jedino što mi je falilo u kolekciji - prava četkica. Čvor je 22 mm Silvetip.
Izgleda super! Fotke i review kad ju malo razradim.
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 05 Jun 2012, 20:37

Ma kupim nešto skoro svaki dan, tj. danas sam skoro nešto kupio, jučer sam skoro nešto kupio i tako svaki dan. Lista stvari je sve veća, pogotovo kad na poslu imaš momente kad radiš automatski pa imaš vremena razmišljati o četkama i kremama.
Isto tako: A) nema mjesta u wc-u,
B) ni ne želim kupovati dok ne potrošim ono što imam,a sve se troši mjesecima, uff sporo: lamice, balzami, kreme za brijanje.
Pa dođeš skoro do kraja, pa ti žena donese doma 4 balzama!!! Aj ma, a nisu baš moji favoriti, usto skuplji od onih AS koje namjeravam kupit.
Kad budem isprobao sve što mi je na listi želja, kupit ću si brdo toga, do onda se nekako suzdržavam i idem malo po malo.
A ni kolege s foruma ne pomažu, svaki dan nove ideje i prijedlozi :-)
Kad jednom vidiš one custom četke by king buba je u uhu i nagovara te.
Još je ostalo 15 Derby lamica i Home Institut -Classic spirit balzama za tjedan dana.

Btw, za manje od tjedna mi je stigla FS Silvertip faux ebony i danas sam je podignuo u pošti.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Whenever I go to shave, I assume there's someone else on the planet shaving, so I say, "I'm gonna go shave, too."
Ne auderis delere orbem rigidum meum!
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 07 Jun 2012, 19:28

valdi83 wrote:Ma kupim nešto skoro svaki dan, tj. danas sam skoro nešto kupio, jučer sam skoro nešto kupio i tako svaki dan. Lista stvari je sve veća, pogotovo kad na poslu imaš momente kad radiš automatski pa imaš vremena razmišljati o četkama i kremama.
Isto tako: A) nema mjesta u wc-u,
B) ni ne želim kupovati dok ne potrošim ono što imam,a sve se troši mjesecima, uff sporo: lamice, balzami, kreme za brijanje.
Pa dođeš skoro do kraja, pa ti žena donese doma 4 balzama!!! Aj ma, a nisu baš moji favoriti, usto skuplji od onih AS koje namjeravam kupit.
Kad budem isprobao sve što mi je na listi želja, kupit ću si brdo toga, do onda se nekako suzdržavam i idem malo po malo.
A ni kolege s foruma ne pomažu, svaki dan nove ideje i prijedlozi :-)
Kad jednom vidiš one custom četke by king buba je u uhu i nagovara te.
Još je ostalo 15 Derby lamica i Home Institut -Classic spirit balzama za tjedan dana.

Btw, za manje od tjedna mi je stigla FS Silvertip faux ebony i danas sam je podignuo u pošti.

Ajde, barem nakon nekog vremena dolazi do zasićenja i prosvijetljenja. Pa se počinje kupovati ili ništa ili kvalitetno. A što kvalitetnije stvari imaš, manje si u iskušenju da kupiš nešto na blef jer je, eto, pred tobom. :thumbs:
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 08 Jun 2012, 18:57

napoleon wrote: A što kvalitetnije stvari imaš, manje si u iskušenju da kupiš nešto na blef jer je, eto, pred tobom. :thumbs:
Ja nažalost nikad neću naučiti kako to raditi. Prošli tjedan sam kupio dvije Brinell kreme za brijanje jer su bile predamnom.
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 08 Jun 2012, 20:52

American crew krema za brijanje
Image
Whenever I go to shave, I assume there's someone else on the planet shaving, so I say, "I'm gonna go shave, too."
the_bulk
DE

Post by the_bulk » 09 Jun 2012, 12:45

Image
U mulleru uzeo. I to je očito jeftinije kod nas.
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 18 Jun 2012, 23:12

Vidjela supruga da žena u videu kaže da parfem ima onaj barbershop miris, pa mi kupila, deodorant, EDT i losion poslije brijanja.
White Musk for men by The Body Shop.
http://www.youtube.com/watch?v=4SR0HzuH ... ata_player
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 25 Jun 2012, 22:02

Joris sapun za brijanje.
Ne sviđa mi se jer je nevidljivi, tj nikad nije stigao. Kupljen na http://www.rasageplisson.com, iako je poštarina plaćena 6€ poslali su običnim poštom bez potpisivanja pri primitku. Pošiljatelj je fulao adresu u jednom slovu i rukom cl pretvorio u d, a tracking kaže da je dostavljeno 13.6.
Možda ga je dobila fitness komad/susjeda i depilira se njime ili pere ruke?
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 26 Jun 2012, 10:01

valdi83 wrote:Joris sapun za brijanje.
Ne sviđa mi se jer je nevidljivi, tj nikad nije stigao. Kupljen na http://www.rasageplisson.com, iako je poštarina plaćena 6€ poslali su običnim poštom bez potpisivanja pri primitku. Pošiljatelj je fulao adresu u jednom slovu i rukom cl pretvorio u d, a tracking kaže da je dostavljeno 13.6.
Možda ga je dobila fitness komad/susjeda i depilira se njime ili pere ruke?
Da, ti sapuni koji ne stignu nisu od velike koristi.
Kako si platio? PayPal ili?
Traži da ti vrate nofce!

Boraviš u Francuskoj? Durance, Pre de Provance štanga?
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 26 Jun 2012, 10:03

Fatip piccolo preko e-baya bi trebao doći ovaj tjedan.
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 27 Jun 2012, 23:03

korijen wrote: Da, ti sapuni koji ne stignu nisu od velike koristi.
Kako si platio? PayPal ili?
Traži da ti vrate nofce!

Boraviš u Francuskoj? Durance, Pre de Provance štanga?
PayPal.
Pokušavam riješiti misteriju. U pošti je zapisano da je dostavljeno. Mogu pismeno tražiti naknadu-20€/kg, super.
Kažu da ima puno slučajeva da ” tko zna tko” ima master ključ od svih sandučića pa kradu ljudima pakete.
Sad ću vidjeti što kaže prodavač.

Nisu mi poznate gore navedene firme.
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 28 Jun 2012, 09:41

valdi83 wrote:
Nisu mi poznate gore navedene firme.
Niti ja nisam još koristio ni Durance ni PdP, ali me zanima pa pitam. Mogu najtoplije zato preporučiti Provence Santé. I 'savon' i kremu za brijanje. Krema je dosta rijetka, poput gustog šampona, ali je zato sapun poput kamena. I Thé Vert i Verlaine imaju jako dobar miris. Joris vjerojatno ipak ima bolji proizvod.
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 28 Jun 2012, 10:18

Hvala na preporukama, ako naletim ću isprobati.
Sada mi se vrti po glavi neka opako jeftina narudžba svega živoga od Prorasa, što bi trebalo biti dostatno za godine i godine brijanja i splashanja. 1,25€ po sapunu i 7€ za 100 žileta je ok cijena?
Locked

Return to “2012. g.”