Što sam kupio - veljača 2013.

Radiano
Kamisori

Re: Što sam kupio - veljača 2013.

Post by Radiano » 10 Feb 2013, 11:11

A bo...nemam pojma.
Uzeo sa http://www.shaving.ie/products/Iridium- ... lades.html
Ne moze se uzeti vise od 2 paketica.
edit:
http://www.razorbladesandmore.com/catal ... s/gillette
jesu li ovo nove- POLSILVER Super Iridium?
Whenever I go to shave, I assume there's someone else on the planet shaving, so I say, "I'm gonna go shave, too."
Ne auderis delere orbem rigidum meum!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 10 Feb 2013, 11:44

Radiano wrote:edit:
http://www.razorbladesandmore.com/catal ... s/gillette
jesu li ovo nove- POLSILVER Super Iridium?
Do sada nisam vidio ove lamice ili barem ovo pakiranje. Moguće je da je riječ o uobičajnom Polsilveru u novom pakiranju.
Ionako za te lamice kažu da su zapravo SI koje nikad i nisu bile povučene s tržišta.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 10 Feb 2013, 12:10

Philips PT920 CC :lol:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 10 Feb 2013, 12:19

Ozbiljno :?: :!:
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 10 Feb 2013, 16:01

Slice wrote:Ozbiljno :?: :!:
Da ozbiiljno. Nabavljam psa i jednostavno neću imati vremena za svako jutarnje brijanje britvom. Britva naravno i dalje ostaje, ali prvenstveno za vikende i posebne trenutke. Naravno da će i pokoji radni dan početi sa britvom ....
Inače ovaj aparat je na akciji i dobio sam ga sa jet cleen sistemom ....
Odrađuje brzo brijenje zadovoljavajuće kvalitete (ne BBS) i ne izaziva iritaciju (za sada).
Možda zvuči kao hereza, ali nije loša stvar.
Jedino, nema ono nešto. Nije potrebno nikakvo znanje i nema nikakvog rituala, već samo tehničko uklanjanje dlačica :cry:
Čim nađem vremena i ukoliko mi dopustite konfrontirati ću Philipsa i Aikoku britvu (ukoliko se to uopće da usporediti)....
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 10 Feb 2013, 16:08

Praskaton wrote:Nabavljam psa i jednostavno neću imati vremena za svako jutarnje brijanje britvom.
Ajde! Kojeg psa?
Praskaton wrote:Čim nađem vremena i ukoliko mi dopustite konfrontirati ću Philipsa i Aikoku britvu (ukoliko se to uopće da usporediti)....
Samo daj!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 10 Feb 2013, 17:41

Praskaton wrote:
Da ozbiiljno. Nabavljam psa i jednostavno neću imati vremena za svako jutarnje brijanje britvom. Britva naravno i dalje ostaje, ali prvenstveno za vikende i posebne trenutke. Naravno da će i pokoji radni dan početi sa britvom ....
Odrađuje brzo brijenje zadovoljavajuće kvalitete (ne BBS) i ne izaziva iritaciju (za sada).
Jedino, nema ono nešto. Nije potrebno nikakvo znanje i nema nikakvog rituala, već samo tehničko uklanjanje dlačica :cry:
Čim nađem vremena i ukoliko mi dopustite konfrontirati ću Philipsa i Aikoku britvu (ukoliko se to uopće da usporediti)....
Vjerujem da si svjestan kako nije dobro kombinirati različite metode uklanjanja brade. Osobno sam koristio Braunov električni aparat dvije godine. Mislim da ti je pametnije da kroz tjedan radiš jedan prolaz DE-om, a za vikend ostaviš britvu jer ova kombinacija ne samo da je heretična, nego je apsurdna... Praskatone, ti si za mene obični heretik! :mrgreen:
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 10 Feb 2013, 18:26

Slice wrote:
Praskaton wrote:
Vjerujem da si svjestan kako nije dobro kombinirati različite metode uklanjanja brade. Osobno sam koristio Braunov električni aparat dvije godine. Mislim da ti je pametnije da kroz tjedan radiš jedan prolaz DE-om, a za vikend ostaviš britvu jer ova kombinacija ne samo da je heretična, nego je apsurdna... Praskatone, ti si za mene obični heretik! :mrgreen:
Što se tiče psa, nabavljam cane corsa, ali su u igri i neke druge pasmine. Stručni savjeti su dobrodošli.....

Što se tiče heretizma, slažem se. Ni sam nisam siguran zbog čega sam to napravio, ali radi žene, moram tvrditi da je to bila dobra odluka.
Inače, sam već čitao o tezi kako kombiniranje različitih tehnika/sredstava nikako nije dobro, međutimto tek moram provjeriti.
Brijanje britvom, pogotovo u tri prolaza je dosta agresivna tehnika. Mislim da mi koža prelazak na električni brijač neće previše zamjeriti. Inače, proizvođači električnih brijača uvijek navode kako je potrebno nekih dva tjedna "da se koža privikne" na novu tehniku. Međutim, mislim da je tu važnije da se čovjek navikne na drugačiji osjećaj prilikom brijanja i da je taj rok od dva tjedna naveden kao poticaj da čovjek ne odustane prebrzo, odnonso da ne odustane prije nego zaboravi kako se dobro brija tradicionalnim metodama.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 10 Feb 2013, 19:01

Dok sam eksperimentirao s električnim brijačima upotrebljavao sam i Philipsov s tehnologijom lift and cut--koju je izmislio Židov jer njima vjera brani da nož dotiče kožu--pa na taj način rade izmicaus, premda su neki tvrdili da je tehnologija toliko dobra da se može usporediti s klasičnim brijanjem, dočim Židovima ni to ne bi trebalo biti dopušteno. No, radim digresiju...
Nakon Philipsa sam upotrebljavao Braunov koji ima jednu mrežicu--rezultati mnogo bolji i nije bilo čupanja--no nula spram klasičnog brijanja, naravno, jer ne dozvoljava dovoljnu fleksibilnost. U pravilu sam dobivao urasle dlake na vratu jer se električni brijač mora upotrebljavati u smjeru suprotnom od rasta brade, dakle konstantni ATG, a to dijelovi na vratu nisu tolerirali jer je takvom tehnikom brada odrezana ispod razine i na taj način je dolazilo do urastanja. Uglavnom, Braunovi su ti mnogo bolji i možeš se njima bolje obrijati negoli Philipsovima s lift and cutom--no to je moje iskustvo s modelima u srednjoj kategoriji jer one iznimno skupocjene nisam upotrebljavao.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 10 Feb 2013, 19:55

Koritstio sam u Brauna i Philipsa i po mom iskustvu je Philips bolji! :D :D :D :D :D :D
byrd
DE

Post by byrd » 10 Feb 2013, 21:18

Praskaton wrote:
Što se tiče psa, nabavljam cane corsa, ali su u igri i neke druge pasmine. Stručni savjeti su dobrodošli.....
Odlican i pametan pas, koji bi dao zivot za svoju obitelj. Ako stvarno mislis uzeti tog psa onda bih ti preporucila da, ako imas mogucnost, ides sa njim u "skolu za pse" (ne znam kako se to kaze na hr :) onda ces stvarno imati odanog psa, koji ce te pratiti u svakoj situaciji zivota! Mislis li uzeti stene? Ako da, onda na pocetku stvarno neces imati vremena za kvalitetno brijanje, kad se samo sjetim kako je meni bilo na pocetku :lol:

Inace imala sam pirinejskog planiskog psa koji je ugino prije nekoliko godina, trenutno imam mopsa i rhodesian ridgback-a.

SORRY ZA OT
I´d lather be shaving...
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 10 Feb 2013, 21:32

byrd wrote:
Praskaton wrote:
Odlican i pametan pas, koji bi dao zivot za svoju obitelj. Ako stvarno mislis uzeti tog psa onda bih ti preporucila da, ako imas mogucnost, ides sa njim u "skolu za pse" (ne znam kako se to kaze na hr :) onda ces stvarno imati odanog psa, koji ce te pratiti u svakoj situaciji zivota! Mislis li uzeti stene? Ako da, onda na pocetku stvarno neces imati vremena za kvalitetno brijanje, kad se samo sjetim kako je meni bilo na pocetku :lol:

Inace imala sam pirinejskog planiskog psa koji je ugino prije nekoliko godina, trenutno imam mopsa i rhodesian ridgback-a.

SORRY ZA OT
Namjeravam nabaviti štene, kako bi štene odraslo uz djecu. Inače ridgeback je moja omiljena psamina, ali mi je karakterom previše zahtjevan.
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 10 Feb 2013, 21:56

Pudla je meni naj ako si pun energije, jer s njom nemaš mira, pametne su-Wow, a nisu ni sklone bolestima :-)
Whenever I go to shave, I assume there's someone else on the planet shaving, so I say, "I'm gonna go shave, too."
Ne auderis delere orbem rigidum meum!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 10 Feb 2013, 21:59

Pa nije ovo forum za kućne ljubimce! :mrgreen:

edit:
:arrow: Edwin Jagger Barley DE89BA11
[nakon dugo razmišljanja; mnogo čitanja i još više savjetovanja]

Image
byrd
DE