motanje duhana

monkeylord
Shaveta

motanje duhana

Post by monkeylord » 21 Jun 2013, 11:03

Jel ima još tko da mota duhan ovdje?
Ja sam počeo nedavno, ne toliko zbog financija (iako i to dobro dođe) nego više ovako iz z*****je pa mi se na kraju i svidjelo. Počeo sa Van Nelle , koji mi se jako svidio ali mi je prejak, pa se prebacio na svijetlo plavi Drum koji j edosta lakši iako ne toliko aromatičan kao Van Nelle. Zasad motam sa mašinicom a svako malo i po koju na ruku (plan je izbaciti mašinicu sa vremenom)
Ako imate kakvih iskustava sa duhanom napišite, pripomognite u daljnjim kupovinama i istraživanju :D
Slice
mr. sc. brijanja

Re: motanje duhana

Post by Slice » 21 Jun 2013, 11:21

Osobno ne pušim, ali u većini slučajeva kad sretnem nekog poznanika, stalno vidim da nešto motaju. To mi je posebno odvratno kod cura... Ukoliko već pušiš, probaj se malo interesirati za lule, a i ovdje kod nas na forumu ima ljudi koji se time bave! Po mom je mišljenju to otmjeno za razliku od motanja i meni je to kao pisanje nalivperom Pelikan M400NN naspram BIC-ove kemijske.
monkeylord
Shaveta

Post by monkeylord » 21 Jun 2013, 11:45

Ne paše mi lula, probao sam, nije to pučkanje za mene. Ja uživam u duhanu i pušenju istog , motanje me je samo približilo boljem okusu i kvalitetnijem duhanu nego u gotovim cigaretama, pogotovo s tim da ne pušim "puno" (kad sam bio na cigaretama jedna kutija mi je držala 2-3 dana) tako da sada i kad zapalim uživam u okusu, dok je prije to bilo prvenstveno zadovoljavanje potrebe za nikotinom :D
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 21 Jun 2013, 11:48

meni je recimo ok ako curke puše.

lule su čudne i gadno smrde i i poslije se osječaš čudno :smoke:
byrd
DE

Post by byrd » 21 Jun 2013, 12:09

Ja vec 3 godine motam duhan, ali ne iskljucljivo....Kad sam doma, na faksu ili kad sam sa frendovima u birtiji ili na nekom koncertu, onda je samnom uvijek paketic Lucky Strike duhana (Van Nelle, Drum, Samson NIKAKO ne mogu) ali ipak, kad imam neki poslovni termin ili kad sam na nekom svecanom dogadajum, duhan ostaje doma. Prosle godina sam u HR kupila duhan koji mi je bio jako dobar, cini mi se da je se zvao "Zlatni dukat" ili "Zlatni duhan" tak nekak :)

Dakle moj setup je:

Duhan: Lucky Strike
Filteri: Zig Zag
Papirici: Nemam omiljenu marku, bitno mi je jedino da su papirici malo deblji...
Nacin motanja: rucno

Image
I´d lather be shaving...
monkeylord
Shaveta

Post by monkeylord » 21 Jun 2013, 12:12

byrd wrote:Ja vec 3 godine motam duhan, ali ne iskljucljivo....Kad sam doma, na faksu ili kad sam sa frendovima u birtiji ili na nekom koncertu, onda je samnom uvijek paketic Lucky Strike duhana (Van Nelle, Drum, Samson NIKAKO ne mogu) ali ipak, kad imam neki poslovni termin ili kad sam na nekom svecanom dogadajum, duhan ostaje doma. Prosle godina sam u HR kupila duhan koji mi je bio jako dobar, cini mi se da je se zvao "Zlatni dukat" ili "Zlatni duhan" tak nekak :)

Dakle moj setup je:

Duhan: Lucky Strike
Filteri: Zig Zag
Papirici: Nemam omiljenu marku, bitno mi je jedino da su papirici malo deblji...
Nacin motanja: rucno

Image
Zlatni dukat sam probao jeftinija Virginia koja je ok, a za Zlatni duhan sam čuo potpuno drugačije komentare koji variraju od "nije baš nešto" do "smeće" , ali nisam probao tako da ne mogu suditi :D
simba
DE

Post by simba » 21 Jun 2013, 12:56

Mislim i ja da je to zlatni dukat, dugo sam ga motao dok nisam prešao na lulu.
Pakiran je u plavu vrečicu od 100 grama, dok je zlatni duhan u kutijici, mislim isto od 100 grama.
byrd
DE

Post by byrd » 21 Jun 2013, 13:59

simba wrote:Mislim i ja da je to zlatni dukat. Pakiran je u plavu vrečicu od 100 grama
Da plava vrecica od 100 grama! OK duhan, ali bi mogao biti malo vlazniji po mom ukusu...
I´d lather be shaving...
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 21 Jun 2013, 18:45

byrd wrote:
simba wrote:Mislim i ja da je to zlatni dukat. Pakiran je u plavu vrečicu od 100 grama
Da plava vrecica od 100 grama! OK duhan, ali bi mogao biti malo vlazniji po mom ukusu...
možda je bio pripremljen za punjenje hilzni?
monkeylord
Shaveta

Post by monkeylord » 21 Jun 2013, 18:51

ako pod hilzna misliš na one tube sa filterima...moguće on obićno bude suši, a ako ne misliš na to...onda nemam pojma :D
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 22 Jun 2013, 08:18

monkeylord wrote:ako pod hilzna misliš na one tube sa filterima...moguće on obićno bude suši, a ako ne misliš na to...onda nemam pojma :D
da, to. izgleda kao normalna cigareta samo nema duhana. vidio sam to nedavno negdje za kupiti.
balansero21
DE

Post by balansero21 » 07 Jul 2013, 15:58

nekad sam motao a i radio sa mašinicom.
isto tako nekad se na tržnici moglo kupiti pravu škiju i to je bilo super.
danas ono što ima je šrot,užas a uvozni duhan mi je malo aromatiziran a to ne obožavam(moram reći da ih nisam puno probao).
Ima li u Osijeku Lucky za kupiti ako netko zna?
monkeylord
Shaveta

Post by monkeylord » 08 Jul 2013, 21:59

balansero21 wrote:nekad sam motao a i radio sa mašinicom.
danas ono što ima je šrot,užas a uvozni duhan mi je malo aromatiziran a to ne obožavam(moram reći da ih nisam puno probao).
Ima, vidio sam u tobacco shopovima, osim na onim tobacco shop kioscima oni ništa nemaju, imaju par duhana i to najefitnijih i neke odvratne filtere i kikiriki rizle koje nisu ni za šta...
mirko
Kamisori

Post by mirko » 20 Jul 2013, 19:39

Motam ručno pun gas već god dana. motam Camel dosta je jak pa mi paše papirići gizeg plavi 100 kom pakiranje.

Zaključak:
Manje pušim
Manje potrošim
Više love za pivo i gluposti :pamet:
balansero21
DE

Post by balansero21 » 20 Jul 2013, 20:21

monkeylord wrote:
balansero21 wrote:nekad sam motao a i radio sa mašinicom.
Ima, vidio sam u tobacco shopovima, osim na onim tobacco shop kioscima oni ništa nemaju, imaju par duhana i to najefitnijih i neke odvratne filtere i kikiriki rizle koje nisu ni za šta...
sad sam tek vidio, hvala ti za informaciju
Post Reply

Return to “Duhan, lule, cigare, cigarete”