motanje duhana

byrd
DE

Re: motanje duhana

Post by byrd » 20 Jul 2013, 22:10

mirko wrote:Motam ručno pun gas već god dana. motam Camel dosta je jak pa mi paše papirići gizeg plavi 100 kom pakiranje.

Zaključak:
Manje pušim
Manje potrošim
Više love za pivo i gluposti :pamet:
Camel duhan sam kupila u Zagrebu prosle godine, steta sto ga u Austriji nema za kupiti...
I´d lather be shaving...
monkeylord
Shaveta

Post by monkeylord » 21 Jul 2013, 14:31

balansero21 wrote:
monkeylord wrote:
balansero21 wrote:nekad sam motao a i radio sa mašinicom.
isto tako nekad se na tržnici moglo kupiti pravu škiju i to je bilo super.
danas ono što ima je šrot,užas a uvozni duhan mi je malo aromatiziran a to ne obožavam(moram reći da ih nisam puno probao).
Ima li u Osijeku Lucky za kupiti ako netko zna?
Ima, vidio sam u tobacco shopovima, osim na onim tobacco shop kioscima oni ništa nemaju, imaju par duhana i to najefitnijih i neke odvratne filtere i kikiriki rizle koje nisu ni za šta...
sad sam tek vidio, hvala ti za informaciju
tu smo da si pomognemo u porocima :D
mirko
Kamisori

Post by mirko » 21 Jul 2013, 17:39

byrd wrote:
mirko wrote:Motam ručno pun gas već god dana. motam Camel dosta je jak pa mi paše papirići gizeg plavi 100 kom pakiranje.

Zaključak:
Manje pušim
Manje potrošim
Više love za pivo i gluposti :pamet:
Camel duhan sam kupila u Zagrebu prosle godine, steta sto ga u Austriji nema za kupiti...
I kod nas je problema neznam šta se dešava sa uvoznikom al nema ga baš svugdje tako da se i ja razočaram svako toliko :smoke:
MaxMagnus
BIC

Post by MaxMagnus » 25 Jul 2013, 12:13

Pa da vidimo...

Pušim cigarete,duhane,cigarillose,cigare a ni lula mi nije stran pojam :)
Što se duhana za motanje tiče,počeo sam u srednjoj školi (iz čisto ekonomskih razloga,kupim kutiju na Trešnjevačkom placu i traje i traje).
Tada su mi bili omiljeni papirići iz tvornice u Trogiru...nisu bili u kartonskoj kutijici,nego su bili omotani u papir kao od one žute kuverte...no najjače kod njih mi je bilo što nisu imali ljepila...trebalo je pogoditi slinu ili se cigareta raspala ;-)

Imam doma još par blokića,to se čuva....

Danas,preferiram suhije duhane. Tito je moj favorit,a kada se zaželim arome i promjene,kopim nešto od Original Choicea,najčešće Original,no moram bar 24 sata držati paketić otvoren da mi se osuši.
Katkad ih i pomiješam,to mi je isto super.

Koristim deblje filtere,a nedavno sam otkrio Zen filtere,deblji su ali duplo duži,9 kn/200 kom u El tocorroro shopu u Gajevoj (preko puta Bobana) u Zg.

Trenutno koristim zelene OCB papiriće,preferiram papir koji je sličan onome iz gotovih cigareta.

Btw,u Havana cigar shopu u Frankopanskoj ima lijepih tabakera! Kožne su,a u njih stane cca 40 gramski paket duhana,hrpa filtera i imaju još džepić za sitnice i džepić za papir,tako daje sve na jednom mjestu.
Svakako bih preporučio da prilikom odabira uzmete onu koja ima ciferšlus da se zatvori duhan.
Ove bez cifa mi nisu nešto jer znam da će mi biti isto kao i sa običnom vrećicom : džep pun duhana koji se uvuče pod nokte.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 02 Aug 2013, 18:50

Slice wrote:Osobno ne pušim, ali u većini slučajeva kad sretnem nekog poznanika, stalno vidim da nešto motaju. To mi je posebno odvratno kod cura... Ukoliko već pušiš, probaj se malo interesirati za lule, a i ovdje kod nas na forumu ima ljudi koji se time bave! Po mom je mišljenju to otmjeno za razliku od motanja i meni je to kao pisanje nalivperom Pelikan M400NN naspram BIC-ove kemijske.
Je, je... Posebno je otmjeno kad se pušeći lulu malo zamisliš i pogledaš u nebo pa si izliješ onaj tekući nikotinski talog u grlo. :cekic:

Što se tiče duhana za motanje neizbježna stvar kod njega su smeđi prsti (počne žuto pa samo tamni) i težak "miris" koji satima guši sve oko tebe jer odjeća ima nevjerojatan afinitet za upijanje.

Dobra strana duhana za motanje je izostanak raznoraznih aditiva i aroma koji se dodaju u klasične cigarete, a sve u svrhu pušenja jedne za drugom (Marlboro tu drži prvo mjesto).

Prestao sam pušiti na skoro 2 godine, ali sam se opet vratio. Ipak, cigarete sam sveo na najmanju moguću mjeru i ostvarila mi se želja da mogu samo ponekad zapaliti bez osjećaja nervoze. Naravno da mi ovo nije palo s neba. Pročitao sam knjigu Allena Carra i stvarno mi je pomogla.

Neću izigravati veliki karakter jer nisam tip koji je sklon laganju samog sebe, ali mogu vam sa sigurnošću reći da sam proniknuo u filozofiju pušenja i na taj način si uistinu pomogao.

Stvar je sljedeća... Čovjek puši iz dva razloga:

1. Doslovna narkomanska ovisnost jer je nikotin jedan od najjačih otrova u prirodi pa je tako najjača, najpodlija, najadiktivnija i još k tome potpuno legalna droga koja nema nikakve svrhe osim hranjenja same sebe sobom.

2. Užitak, jer cigareta predstavlja mali odmor.

Vjerovali ili ne, pušenje jedne za drugom se događa isključivo iz drugog razloga. Kada se to događa? Onda, kada se pušenje prestane doživljavati kao zadovoljstvo te se uklopi (možda bolje reći podlo infiltrira) u sve ostale radnje. Onaj osjećaj užitka, opuštanja i par minuta isključivo za sebe nestaje i slijedi samo zadovoljavanje ovisnosti o nikotinu.

Svi koji pušite dobro razmislite o gore napisanom, jer ćete u protivnom samo tonuti niže i niže u laganju samog sebe mišlju "Šta da radim kad mi je to jedino malo zadovoljstvo u životu?!"

Ako vam nešto pričinjava zadovoljstvo to onda treba dozirati da ne bi bilo neželjenih posljedica. Dobar primjer je pretjerano uživanje u alkoholu (spominjem ga zato što je legalan i svugdje dostupan) pa se čovjek pretvori u Pitralonca (za one koji ne znaju, ovo je pojam sa terena na kojem se s vremena na vrijeme pojave takvi kroneri da kad rade u zemljama, poglavito Arapskim u krizi zveknu malo Pitralona - šta bi tek bilo da im je Bay Rum dostupan? :cekic: ).

Nemojte prelaziti na duhan za motanje samo da bi manje pušili jer je to kratkog vijeka.

Ako ne znate kako započeti sa doziranjem najbolje vam je probati zimi. Bez obzira bilo u lokalu dozvoljeno pušenje ili ne, kad vam se puši izađite van i zapalite na miru. Uzmite si tih par minuta za razmišljanje o bilo čemu i kad ste gotovi vratite se zabavi. Kad se sljedeće jutro probudite, bez obzira koliko popili prošlu večer, nećete biti ni približno onako strgani jer se niste prepušili.

I ono najvažnije - jedna ruka UVIJEK mora biti slobodna. Čaša i cigareta u isto vrijeme ništa dobroga neće donijeti.

Eto, toliko od mene koji zavidim svima koji nikada nisu probali cigaretu. To je jedini trenutak (kojeg se itekako dobro sjećam jer jedini nisam zakašljao) koju bih, da se mogu vratiti kroz vrijeme, izbrisao iz svog života.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 02 Aug 2013, 18:58

Moram još nešto reći da me Slice ne bi krivo shvatio.

Razlog citiranja je ovo što si napisao za cure.

CURE... PA U STO PM!!

KOJA VAM JE TO JEBENA FORA DA VAS 80 POSTO I MLADIH I ZRELIH HODA PO CESTI SA ČIKOM U RUCI?! NAJBOLJE MI JE KAD VIDIM SKOCKANOG KOMADA KOJI HISTERIČNO TIPKA NA MOB I PUŠI KAO DA JE KRAJ SVIJETA! DAJ SE MALO UOZBILJITE I DRŽITE DO SEBE, A NE DA LJUDI GOVORE "VIDI MOBILNU PEPELJARU!" I SL.!!
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 02 Aug 2013, 19:10

Sad si me podsjetio na mog prijatelja, koji inače puši lule i cigarete, i njegove priče... Naime, on je završio studij teologije i sada treba diplomirati povijest pa se jednom prilikom susreo, mislim da je bio grkokatolik ili pravoslavac, i on ga je pitao poštuje li određene smjernice u svome životu pošto je studirao teologiju i dobro je upoznat s religijskom tradicijom zapada. On je odgovorio kako poštuje, ali je pri tome pušio cigaretu, na što mu je on odgovorio da ako poštuje, zbog čega onda "kadi đavlu"? Krepao sam od smijeha kad mi je to ispričao, a i on je poslije tog događaja ostao u čudu nakon čega je uslijedio smijeh, kao i svaki put za vrijeme pričanja te priče... :lol:
Ergo, pitam ja vas koji motate duhan, zašto kadite đavlu? :lol:
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 03 Aug 2013, 13:41

naftas wrote:Moram još nešto reći da me Slice ne bi krivo shvatio.

Razlog citiranja je ovo što si napisao za cure.

CURE... PA U STO PM!!

KOJA VAM JE TO JEBENA FORA DA VAS 80 POSTO I MLADIH I ZRELIH HODA PO CESTI SA ČIKOM U RUCI?! NAJBOLJE MI JE KAD VIDIM SKOCKANOG KOMADA KOJI HISTERIČNO TIPKA NA MOB I PUŠI KAO DA JE KRAJ SVIJETA! DAJ SE MALO UOZBILJITE I DRŽITE DO SEBE, A NE DA LJUDI GOVORE "VIDI MOBILNU PEPELJARU!" I SL.!!
+1 :thumbs:
Znam da cu zvucat ko deda, al najgore mi je kad vidim 4,5 piplica na kavi (za istim stolom) a svaka sa svojim mobitelom pred facom
britva
DE

Post by britva » 07 Aug 2013, 18:35

marn wrote:Znam da cu zvucat ko deda, al najgore mi je kad vidim 4,5 piplica na kavi (za istim stolom) a svaka sa svojim mobitelom pred facom
Pa dopisuju se :cekic:

Ja sam dugo godina pušio, prvo cigarete, a onda sam u vojsci prešao na duhan. Mašinicu sam koristio možda mjesec dana, dok nisam naučio ručno motati.

Sad rijetko kad zamotam jednu :smoke: , ali stvarno rijetko. Prešao sam na struju i na taj način zadovoljavam nikotinsku ovisnost.
lutherus
Britva

Post by lutherus » 29 May 2015, 21:22

Najveći gušt je navečer uz knjigu i čašu viskija zapaliti dobru cigaru ili lulu.
sapat
Britva

Post by sapat » 28 Apr 2017, 23:07

Ponekad motam duhan, najdraži mi bali shag sivi. Ponekad motam ručno ponekad motalicom futurola.

Poslano sa mog MI 4S koristeći Tapatalk
MRKI
Student brijanja

Post by MRKI » 29 Apr 2017, 09:57

Ja takodjer Bali Shag. Žuti je moj choice.
I refuse to join any club that would have me as a member.
Groucho Marx
zigi
Kamisori

motanje duhana

Post by zigi » 29 Apr 2017, 13:58

Golden Virginia zelenaImageImage

Sent from my iPhone using TapatalkImage
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 29 Apr 2017, 14:15

Izvrstan pouch - sve fino i uredno složeno.
sapat
Britva

Re: RE: Re: motanje duhana

Post by sapat » 29 Apr 2017, 15:02

MRKI wrote:Ja takodjer Bali Shag. Žuti je moj choice.
Evo upravo bio na tisku i hladan tuš, nema više baliaImage

Poslano sa mog MI 4S koristeći Tapatalk
Post Reply

Return to “Duhan, lule, cigare, cigarete”