Električne cigrete

marn
Naučnik brijač

Re: Električne cigrete

Post by marn » 19 Mar 2018, 17:53

Meni kum radi u PM, uložili su milijardu dolara u razvoj i još oko 5 u marketing IQOS-a. I Quit Ordinary Smoking
Mislim da nema šanse da omanu s tim, doduše mislim na globalno tržište, mi smo specifična zemlja

Sent from my iPhone using Tapatalk
sapat
Britva

Post by sapat » 19 Mar 2018, 20:47

Mislim da će iqos ići i kod nas, već sam vidjeo puno ljudi koji ga koriste, a legalno se ne može kupiti u HR.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 19 Mar 2018, 21:08

Koja je cijena tog cuda, moze par rijeci sto je to točno?

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

nemesis
DE

Post by nemesis » 19 Mar 2018, 21:44

I mene zanima

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Giza
BIC

Post by Giza » 19 Mar 2018, 22:00

Pa najbolje je provjeriti na netu ali koliko sam ja shvatio to je novi nacin pusenja pri kojem duhan ne sagorijeva (pa stoga nema toliko stetnih tvari) nego se samo jako zagrijava. Pusenje je (ijopet koliko sam ja shvatio) bezdimno. Kupi se masinerija i onda se kupuju patrone (u razlicitim varijantama).
Ali najbolje vam je napisat iqos u google...
sapat
Britva

Post by sapat » 19 Mar 2018, 22:21

pimple8 wrote:Koja je cijena tog cuda, moze par rijeci sto je to točno?

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
Uređaj se trenutno prodaje za 350 kn, rekao bih na crno. Paketić od 20 punjena/cigareta košta 27 kn na benzinskim postajama INA.
I ja preporučujem Google za više informacija.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Last edited by sapat on 19 Mar 2018, 22:21, edited 1 time in total.
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 19 Mar 2018, 22:58

Ja samo mogu rec sto sam vidio a to je da definitivno nije bezdimno i da te “cigarete” izgledaju i veličine su kao opušci od klasičnih cigareta, dakle dužine su nekih 4 cm ili tako nešto. Uređaj ima dva dijela, jedan koji se “puši” i drugi koji sluzi kao vanjska baterija/punjač za tu pusilicu. Sve skupa izgleda dosta atraktivno, kao neki “gadget”

Sent from my iPhone using Tapatalk
Giza
BIC

Post by Giza » 20 Mar 2018, 02:28

Mozda bi trebalo napomenuti nesto u svrhu informiranja svekolikog pucanstva...
Naime i Iqos a i njegove pretece iz svijeta e-pusenja pokusale su napraviti dvije stvari: smanjiti troskove pusenja (sto se jako ne svidja duhanskoj industriji a bogami niti drzavama koje ubiru velike poreze, odnosno akcize na cigaretama) te smanjiti stetnost pusenja.
Sto se stetnosti pusenja tice tu cesto postoje zablude o stetnosti nikotina. Da se razumijemo, nikotin je otrov u odredjenim kolicinama (ali ako cemo bas bit picajzle ako popijete 50 litara obicne izvorske vode isto vam nece biti najbolje) ali u malim dozama (a to su one koje se konzumiraju normalnim kolicinama klasicnih i e-cigareta) nije stetan. Dapace velik broj biljki u svojem sastavu ima nikotin jer je on prirodni insekticid (uvijek volim navesti patlidjane kao primjer jer oni imaju puno nikotina). Ono sto je stetno u klasicnim cigaretama su, kako to navode i u Phillip Morrisu, "kemikalije" koje se konzumiraju pusenjem. Prije svega to su katran i ugljicni monoksid.
I tu je sad caka: Iqos ne navodi da je svojim sustavom sprijecio konzumaciju ove dvije stetne tvari nego samo govori o kemikalijama (za one medju vama koji ne znate klasicna cigareta moze imati i do 1500 razlicitih sastojaka osim duhana). I to je glavni razlog zasto meni Iqos nije privlacna solucija. "Klasicne" e-cigarete koriste tekucinu baziranu na glicerinu i propilen glikolu i kod njih sigurno nema niti katrana niti ugljicnog monoksida (ja ne tvrdim da za 5, 10 ili 20 godina nece utvrditi nesto drugo sto je stetno).
Evo sad bi jos pisao ali sam shvatio da sam nakon tri godine opet poceo propovjedat pa vise necu.
Bujte zdravo
G.
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 20 Mar 2018, 09:00

Zašto je tako mala cigaretica :thumbdown:
I ovo ima četke i čačkalice i čišćenja, mila majko ima li što jednostavno :ROFL
Ništa od ovoga (za mene), osim nekog zdravstvenog aspekta/cijene ne vidim razlike u odnosu na e-cigarete/vaping.
fudof
DE

Post by fudof » 20 Mar 2018, 17:59

Davno je to bilo kad sam počeo sa e-cig. Prvo te male, a kasnije sa 18650 modovima. isto kao i sa svime drugime, početak ispitivanje da vidiš paše li ili ne, a kasnije sve bolje i kvalitetnije. Sva sreća pa Kinezi rade jako kvalitetne stvari za jeftine novce.
Osim zdravstvenog efekta i financijski se pozna i to jako, recimo cca 3-4 puta manje para mjesečno od običnih smrdulja. Na početku je malo veći izdatak,otprilike u iznosu mjesečnog izdatka za obične cigarete no sve kasnije je samo ušteda naravno pod uvjetom da sami radite e-tekućine i motate coilove što i nije neki veliki kunst jer na youtube ima tutoriala ko u priči.
Sad sam opet na starome. Dio e-cig (18650 mod) opreme sam rasprodao za bagatelu dok mi dio još uvijek stoji i skuplja prašinu.
Post Reply

Return to “Duhan, lule, cigare, cigarete”