Auti - opčenito...

charuga
DE

Re: Pozdrav iz Vinkovaca

Post by charuga » 08 Aug 2018, 09:31

Pozdrav i dobrodosao
I znas kako kazu
Image

Sent from my iPhone using Tapatalk
007
Student brijanja

Post by 007 » 08 Aug 2018, 09:41

A samo je bila glupava šala o Alfama, a vidi u što se izrodilo...
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 08 Aug 2018, 10:13

Da, kupi mu Alfu i za godinu dana će biti automehaničar... :skrbo
To su jednostavno gluposti. Ja sam se raspitivao kada sam kupovao auto koji se najmanje kvare i jednostavno nema pravila. Ako imaš sreće neće se kvariti, ako nemaš....
Znam čovjeka koji je kupio Mercedes S klase, pa ga je nakon šest mjeseci vratio jer se non stop kvario...
Kalmageddon
DE

Post by Kalmageddon » 08 Aug 2018, 12:42

A da vi svi skupite prilog i kupite mi Fatboya sa oglasnika jer uskoro ce mi rođendan ,a i nema se para od" silnih kvarova na alfi" :D :cheers2 :skrbo :skrbo
mario_tm
DE

Post by mario_tm » 08 Aug 2018, 13:34

Nemojte otvarat teme o autima jer će nas udavit ovi što voze 'njemačka auta' i ode sve kvragu :lol:

I ti praskatone prekini tom sevillom, svaki drugi dan je idem malo obić u oglase a ne znam kako objasnit ženi da nećemo ovaj mjesec kupit sušilicu za veš.
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 08 Aug 2018, 16:49

Imao sam nedavno priliku pričati s tipom iz vučne sluzbe- kaže da sam sebi kupuje novi auto da ne zna što bi kupio- svi se kvare u gotovo istom postotku

Poslano sa mog Mi MIX 2 koristeći Tapatalk

perpetum
Shaveta

Re: Auti - općenito...

Post by perpetum » 08 Aug 2018, 17:11

Ukoliko dobijem na euro jackpotu kupujem alfu bele boje .
Tko nema za belo odelo nek ide u svoje selo .🤣
Onu sa 510KS ili ti HP od propetog konjica agregat i par setova guma .
Kakav RS4 ,Amg C63 , C65 , M4 , M3 ...
Nisam pobornik talijana ali ta Alfa je cudo .
cybershaver
Kamisori

Re: Auti - opčenito...

Post by cybershaver » 08 Aug 2018, 17:57

Ako nema nisan nije auto

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk

Točionik je izvor života.
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 08 Aug 2018, 21:19

mario_tm wrote:
I ti praskatone prekini tom sevillom, svaki drugi dan je idem malo obić u oglase a ne znam kako objasnit ženi da nećemo ovaj mjesec kupit sušilicu za veš.
Hahahahahahaha ja sam u slicnoj situaciji, nije Sevilla i nije susilica ali smisljam objasnjenja :)

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Kalmageddon
DE

Post by Kalmageddon » 09 Aug 2018, 10:29

Kad smo baš kod Alfi, kupio moj frend prije par dana istu kao moju, 147 JTDm... Kaže prodavac rekao bez ulaganja..
Kad sam ja provozao auto i pregledao sve, otišao frend u PBZ po 10 000kn brzog kredita da je sredi u tip top stanje..

Set kvacila, plivajuci zamajac, cilindri kvačila, crijevo intercoolera, akumulator, amortizeri gepeka, popravka kućišta ključa..mali milion stvari.. ali je auto limarijski jako dobar i interijer jako ocuvan + najveci nivo opreme tako da sad kad je rijesio mehaniku to mu je to :D

Sad je miran 10 godina hahaha :D
perpetum
Shaveta

Post by perpetum » 09 Aug 2018, 12:53

Kalmageddon wrote:Kad smo baš kod Alfi, kupio moj frend prije par dana istu kao moju, 147 JTDm... Kaže prodavac rekao bez ulaganja..
Kad sam ja provozao auto i pregledao sve, otišao frend u PBZ po 10 000kn brzog kredita da je sredi u tip top stanje..

Set kvacila, plivajuci zamajac, cilindri kvačila, crijevo intercoolera, akumulator, amortizeri gepeka, popravka kućišta ključa..mali milion stvari.. ali je auto limarijski jako dobar i interijer jako ocuvan + najveci nivo opreme tako da sad kad je rijesio mehaniku to mu je to :D

Nije to problem kod Alfe to je problem sto si naveo kod mnogo automobila danas .
Set kvacila , dvomaseni plivajuci zamasnjak , potisni lezaj je danas problem na svim autima od Euro 4 norme .
Čak sam se zacudio da to odlazi na benzincima konkretno na Bmw serije 3 .
Diesel da ne govorim .
Da li je sad miran 10 godina to ce vrijeme pokazati ? Tako da netko ne misli da je Alfa u svim segmentima smece .Image
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 09 Aug 2018, 13:21

Ja sam Suzuki fan. Ok nisam fan, ali za mene su to više nego dobri auti. Nisu to Mazde ni Toyote, ali ja sam prezavodoljan. I skoro svaki put kad se takne tema auta me neko popljuca. Nije me briga. Bitno da vozi. I nije skupo održavanje. I ukrcam familiju unutra. I to je to :headband:
Kalmageddon
DE

Post by Kalmageddon » 09 Aug 2018, 13:28

perpetum wrote:
09 Aug 2018, 12:53
Kalmageddon wrote:Kad smo baš kod Alfi, kupio moj frend prije par dana istu kao moju, 147 JTDm... Kaže prodavac rekao bez ulaganja..

Nije to problem kod Alfe to je problem sto si naveo kod mnogo automobila danas .
Set kvacila , dvomaseni plivajuci zamasnjak , potisni lezaj je danas problem na svim autima od Euro 4 norme .
Čak sam se zacudio da to odlazi na benzincima konkretno na Bmw serije 3 .
Diesel da ne govorim .
Da li je sad miran 10 godina to ce vrijeme pokazati ? Tako da netko ne misli da je Alfa u svim segmentima smece .Image
Znam da je to problem 99% danasnjih auta..

Moj point je bio na tome da ljudi danas kupe mehanicki dotrajale i izraubane aute i onda se žale kako se nešto kvari(bez obzira koji god brend bio u pitanju) :D

@ pimple8
Što se Suzukija tiče, dobri su to auti, izdrzljivi benzinski motori i solidnog izgleda, ona Vitara nova sa full opremom sasvim neloš auto :D
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 09 Aug 2018, 16:17

Iz prve ruke mogu napisati ono što se već kao narodna mudrost spominje- ako Mazda - onda benzinac. Imali smo puno službenih mazdi, raznih varijanti motora, sve dizel i sve se kvari.. mislim da im ne odgovara naše gorivo. Ford za sada više nego solidan (c max). Renault odličan s nekim sitnim trzanjem elektronike tipa automatsko otključavanje vrata nekad ne radi, ne treba zaboraviti ni servisni interval od 30000 km, na VW je 15000...
Evo žena sad ima golfa VII, auto je stvarno mrak, ali jebes auto za 25000€ s 5 brzina.
Alfa je super ako se pazi i ako nije slagana u petak ili ponedjeljak

Poslano sa mog Mi MIX 2 koristeći Tapatalk

cybershaver
Kamisori

Post by cybershaver » 09 Aug 2018, 16:57

Nezahvalna je ovo tema za raspravu, ali... Nekakav sam strojar po struci i imam nesto kamiona, auta, motora, agregata, broda i tako... Imam nesto malo iskustva...
Daleko najbolji motori (ono sta pogoni vozilo) se rade u italiji. Dapace, talijani su konstruirali vecinu dizel motora koje susrecemo svakodnevno na cesti. Ali to je samo motor. Ono sta talijan nikad nece dobro napravit je struja i plastika. A to je ono sta jebe nase ljubimce. Nema talijanskog vozila kojem instrument tabla ne svitli ko bozicni grad. Ali za pare koje dajes, vjerojatno dobijas najvise.
Japanci, sta se tice mehanike rade dobro. Ali cijena potrosnih djelova je suluda. Za cijenu injektora nekih talijanskih motora se za jednog talijana kupuje polumotor. Malo pretjerujem, ali ne previse.
Osobno sam preveliki ljubitelj Njemackih vozila. Bmw i mercedes.
Motor bmw mi trenutno ima 90000 km i smatram da se tek razradio. Auto, bmw e32 sam rashodovao sa 480000 km i to tako da je tip izvadio motor iz nje i ubacio u e30 i vec par godina vozi drift.
Mercedesa sam ima nekoliko, nijedan nije ispod 400000 kilometara uz nikakvo odrzavanje, redoviti servisi.
U konacnici se sve ipak svodi na to sto se kome svida i taj to najvise hvali.
I tako, opet zakljucujem: ako nema nisan, nije auto

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk

Točionik je izvor života.
Post Reply

Return to “Auto Moto”