Auti - opčenito...

mario_tm
DE

Re: Auti - opčenito...

Post by mario_tm » 09 Aug 2018, 17:20

Sve si rekao cyber.
Vozim službene fiate godinama. Umirovio sam jedan 1.9 i evo trošim treći 1.3 multijet. Radim oko 145 000 godisnje a s privatnim autom oko 10ak tisuca.
1.9 fiat je bio najbolji dizel motor koji je postojao tada. Moj je izgurao 680 000 i dali smo ga kolegi na Rab da se vozika lokalno. Ovi novi fiati su smeće. Traju mi godinu dana i onda probijaju injektori, elektronika zajebava, dpf filteri rade regeneraciju kad treba i kad netreba, podvozje gubi špur na mjesečnoj bazi i jede gume, gumbi u kabini se trgaju sa lakoćom, žaruljica sam potrošio valjda 500 komada zadnjih par god...

Mazdu vozim privatno. Benzince imaju svoje a dizele su jedno vrijeme imale od psa grupe. Danas imaju najbolje benzince na svijetu ali tek od 2014. na dalje. Moja je stara 18 godina, ima 180 000 km. Zasad sam, osim redovnih servisa, promjenio samo dvije bobine i motoric za podizanje stakla.
Ako ne pokupujem sve btitve na svijetu, nadam se zamjeniti ju sa novom mazdom 3 sa G120 motorom.
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 09 Aug 2018, 18:01

Imamo jednu u firmi, nije prestartna ali je elastična ko dizel i ne troši previše.. jako se fino vozi, s gustom

Poslano sa mog Mi MIX 2 koristeći Tapatalk

Rasiergel
DE

Post by Rasiergel » 09 Aug 2018, 18:07

Otac vozi Saxa kojeg i ja ponekad uzmem ak trebam prevest nekaj jer su mu nasloni spigani, pa ha posudim. Dosta dobar mali autić i jako malo troši :mrgreen: . Ponekad se začudim kako taj dizelaš djeluje kao benzinac
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 10 Aug 2018, 08:33

Meni stari vozi mazde vec 20ak godina. Od Demia pa dalje. Ugl uvijek dizeli. Jedna šestica je imala problem s turbinom drugo nikad ništa. Trenutno ima 6 sport i auto je bomba, iako je usao u drugo destljece i dalje izgleda moderno.

Ja sam do nedavno imao swifta i najveca stavka mi je bilo gorivo. Ostalo je koszalo kao djelovi na skuter i nikad greske. Postao nam je premali pa smo ga prodali. :(

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

Rasiergel
DE

Post by Rasiergel » 10 Aug 2018, 12:39

pimple8 wrote:
10 Aug 2018, 08:33
Meni stari vozi mazde vec 20ak godina. Od Demia pa dalje. Ugl uvijek dizeli. Jedna šestica je imala problem s turbinom drugo nikad ništa. Trenutno ima 6 sport i auto je bomba, iako je usao u drugo destljece i dalje izgleda moderno.

Ja sam do nedavno imao swifta i najveca stavka mi je bilo gorivo. Ostalo je koszalo kao djelovi na skuter i nikad greske. Postao nam je premali pa smo ga prodali. :(

moj samo opela, ovo mu je prvi ne-opelaš u zadnjih 30 godina valjda. :skrbo :lol:
Sad sanja o insigniji kad promijeni posao
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 11 Aug 2018, 15:07

Ima puno fanova Mazdi, auti se jako lijepo voze i sportski izgledaju, ali generalno gledano skupe su u startu i za odrzavat, a nije neka ekstra kvaliteta. Nama je kroz firmu proslo cca 50ak Mazdi u zadnjih 12-13 godina: Premacy, 3, 5, 6, cx-7 i cx-5 i ja osobno nikad ne bih kupio Mazdu. Ne kazem da je los auto ali recimo za cijenu Mazde 3 kupis Ford Kugu ili Mondeo, a kvaliteta je na strani Forda-moje iskustvo.
VW skup, dosadan, ali drzi cijenu (nesto ko Rolex).
Renault je krcat opreme, jako dobe masine, fer cijena, poblem je od te hrpe opreme uvijek nesto zakaze.
Fiata sam imao Mareu 1,9 jtd, jos je ziva- za malo para pouzadan auto, bar sto se masine tice.
S ostalim markama nemam osobnog iskustva.

Sent from my iPad using Tapatalk
zigi
Kamisori

Post by zigi » 11 Aug 2018, 18:02

Ja sam na hondi zadnjih 9 god. i sto se mene tice to je to.

Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 11 Aug 2018, 21:11

Neko vrijeme sam vozio službenu Hondu i bio sam jako zadovoljan....
zdravo
DE

Post by zdravo » 12 Aug 2018, 00:02

cybershaver wrote:Nezahvalna je ovo tema za raspravu, ali... Nekakav sam strojar po struci i imam nesto kamiona, auta, motora, agregata, broda i tako... Imam nesto malo iskustva...
Daleko najbolji motori (ono sta pogoni vozilo) se rade u italiji. Dapace, talijani su konstruirali vecinu dizel motora koje susrecemo svakodnevno na cesti. Ali to je samo motor. Ono sta talijan nikad nece dobro napravit je struja i plastika. A to je ono sta jebe nase ljubimce. Nema talijanskog vozila kojem instrument tabla ne svitli ko bozicni grad. Ali za pare koje dajes, vjerojatno dobijas najvise.
Japanci, sta se tice mehanike rade dobro. Ali cijena potrosnih djelova je suluda. Za cijenu injektora nekih talijanskih motora se za jednog talijana kupuje polumotor. Malo pretjerujem, ali ne previse.
Osobno sam preveliki ljubitelj Njemackih vozila. Bmw i mercedes.
Motor bmw mi trenutno ima 90000 km i smatram da se tek razradio. Auto, bmw e32 sam rashodovao sa 480000 km i to tako da je tip izvadio motor iz nje i ubacio u e30 i vec par godina vozi drift.
Mercedesa sam ima nekoliko, nijedan nije ispod 400000 kilometara uz nikakvo odrzavanje, redoviti servisi.
U konacnici se sve ipak svodi na to sto se kome svida i taj to najvise hvali.
I tako, opet zakljucujem: ako nema nisan, nije auto ImageImageImage

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk
Da bas tako, nezahvalna je jer se sve kvari.
Od stojadina i juge do bentleya i feraria.

Nisam mehanicar po struci, a auti i mehanika opcenito me zanimaju oduvijek.
Pa cu reci svoje misljenje.

Danasnji dizeli i benzinci (od 2010. ->) svi imaju dvomaseni zamajac, katalizator ili filter cestica, neki i ad blue, turbinu ili dvije, razno razne senzore koji umjesto da detektiraju kvar znaju crknuti, dizne/injektore koji su bas kao sto si rekao kao pola motora kod drugih auta, start-stop sustave i AGM akumulatore koji kostaju ko registracija, vodene pumpe sa elektromotorom, alternatore sa kvacilima i jos mnogo mnogo toga.
Vecina tih stvari sluzi da bi udobnost i jednostavnost u voznji bila bolja, a neke su jednostavno epic fail i to je to, kupac je tu da to sve fino placa sto se nekih 50 inzenjera zajebalo u kalkulacijama a imali su samo 20 dana za test u real time uvjetima tako da pojma nemaju koliko dugo ce to moci raditi.
Eeee da a upravo su napravili "potpuno novi model" bas kao na svakoj reklami.
Zna se da su talijani osmislili neke od najkvalitetnijih dizel motora na svijetu, kao npr Fiat/Opel 1.9D sa 100, 120 i 150KS ta masina je nepoderiva, ili npr Lombardini motori, to je zlato jedno od motora, stari ima jedan motokultivator/frezu kako mi to vamo kazemo vec 10 godina i dan danas izgleda kao i prvog dana, naravno uz normalno odrzavanje.
To sto kazes za struju i talijane je istina na zalost, pa skoro svako auto koje su proizveli u zadnjih 30 godina ima nekih musica sa strujom, dovoljno je samo na semaforu pogledati talijana kada mu radi zmigavac a pritisnuta je kocnica (light show dan te jebo) u vecini slucajeva.
Ovjes npr na alfama je katastrofalan, to mi je potvrdilo par ljudi koji je imaju, lafete mjenjaju svako pola godine.

Japanci su cudo sto se tice mehanike, ali brate lim im je teska katastrofa, na tome stede i tanji je nego na ostalim autima a i debljina boje je takodjer na stednom rezimu (provjereno).
Dobro znam covjeka koji je imao mazdu 323 1.5 iz 98. pa nakon nje 626 D, obadva auta je nova kupio i nikad nije imao problema s njima, kasnije je kupio Mazdu 6 1.8 benzin i gadno se pokajao, tvrdi da potrosnja ispod 11/100km nije spadala. To je bio razlog da je se rijesi, igrom slucaja znam cocjeka koji je tu mazdu od njega kupio i prezadovoljan je. Nakon mazde isao je na volva dizela pa je sada na BMW X1 i tvrdi da je auto za njegove potrebe odlican.

Volim njemacke aute, a citav zivot vozim opela samo benzince.
BMW me bas i nije nikad nesto privlacio iz par razloga, prvi je potrosnja a drugi je broj poginulih ili tesko ozljedjenih. U hercegovini je stanje tako sto se njih tice, a u zadnje vrijeme ih kradu u velikom broju.
Mercedes mi je stroj iako malo naginje na "đuturum" generaciju, po kvaliteti definitivno najbolje auto, obavezno dizel.

Sto se opela tice, znamo da je kao i alfa cesto predmet zafrkancije i sprdnje.
Hrdja, kvarovi i slicne stvari.
Ja nisam imao nerjesivih problema sa 4 modela koliko sam ih do sada imao.
Corsa B 1.4 16v
Astra G 1.6 8v
Astra H 1.6 16v
I sada Astra J 1.4T
I ni jedan o njih nije ni mrvice hrdje imao nigdje.
Sa astrom j sam posebno zadovoljan sto se udobnosti i zvucne izolacije tice, jednostavno je napravljen veliki skok izmedju H i J modela.
Auto jednostavno plovi, a sa ovim motorom moze fino i potegnuti kada treba a i ne treba (zena stalno galami) sve to uz za moje pojmove OK potrosnju od 8L/100km uz kombiniranu voznju grad/magistrala/autoput (autoput kada idemo u HR) 2-3 puta u godini. U BiH nema auto puta, bar ovdje gdje sam ja.

Eeee da ne zaboravim spomenuti sveprisutnog golfa.
Nemam nista protiv tih auta, u kuci ga ne zelim zbog par razloga.
1. Precijenjen je u odnosu na sve ostale aute, ne malo nego bar za 50%
2. Kradu ih za 2 minute i onda te zovu da ga otkupis, ja nocu zelim da mirno spavam.
Zato, zivio opel!

BTW od kada ih je Peugeot kupio, od opela imaju samo logo na haubi, hepektu i volanu, ostalo je peugeot

I jos par stvari vezanih za aute.
Auto treba odrzavati, nebitno koja je marka i koliko mu je godina. Najvaznija stvar je redovna izmjena ulja i filtera. To je dokusurilo toliko auta da je to strasno.
Ja ne zalim moje auto drzati u top formi i zato vecina mojih poznanika i prijatelja ceka kada cu ga prodavati da ga kupe oni ili neko koga znaju.
Bitna je najsitnija i na oci glupa stvar od npr 5€, jer ako ti to ne sredis na vrijeme i zapustia ga, uskoro ocekuj jos par problema. Auto me nikad nije ostavio na cesti, a imam preko 2M predjenih km.

Poslano sa mog G6 koristeći Tapatalk

MRKI
Student brijanja

Post by MRKI » 12 Aug 2018, 17:35

Ja na Astri H Gtc 1.6 115ks. Draga kupila jer joj je bila lijepa. Image I jest. Crna. Niska. Pije ko ja. Zovemo ju Pijanica. Ali gustam ju. Da je jos 20-30 konja savrseno. Inače zadnjih dana vozio Mastera hladnjaču. Odličan kombi. A ovo zadnje e to je ono jednog dana... želja... san... kako hoćete. Chevy Citation.ImageImageImage
I refuse to join any club that would have me as a member.
Groucho Marx
zdravo
DE

Post by zdravo » 12 Aug 2018, 19:14

Ja sam imao verziju sa 105KS
Ne ide ako ne stiskas a kad stiskas srkne ona fino.
Jedne prilike na povratku iz splita umalo da smo ostali na autoputu jer sam je pilao.

Hmmm pada mi na pamet Ben 10

Danas malo do mora sa djecom.
U putu sretnem Dodge Challenger
Boze dragi koliko je

Poslano sa mog G6 koristeći Tapatalk

pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 12 Aug 2018, 19:37

Prelipi Chevy Mrki!

mamikulcic
DE

Post by mamikulcic » 12 Aug 2018, 21:33

Ja vozio 10 godina gtc 1.4. Nije bila jaka ali je bila moja :D Nabacio lijepe felge, doradio par sitnica i mamila je poglede. Pogotovo ženske publike hehe
Na kraju ju je žena malo ranila a ubrzo je postala i premala zbog iznenadnog povećanja obitelji za dva člana :D
Sad se koturamo u bmw e91 18d karavanu i mogu vam reći da je čist ok auto.
Prije Astre sam imao Corsu C 1.2 od 75ks i bila je prava mala jurilica.
Kod kuće sad također imamo skoro pa identičnu Corsu kao drugi auto.
Ni s jednim automobilom do sad nisam imao problema.
Održavanje je redovno, nešto u vlastitoj režiji, nešto kod provjereno mehaničara. Dijelove sam nabavljam i većinom su to marke prve ugradnje ili još kvalitetniji od navedenih.
Na poslu većinom Fiati ali to su sve lokalne vožnje od nekoliko stotina metara i dnevno par kilometara tako da nisam kompetentan za komentar. Niti smrde niti mi mirišu hehe

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk

Rasiergel
DE

Post by Rasiergel » 13 Aug 2018, 12:46

vozio mastera na bivšem polsu. Dok opel combo koji je manji djeluje svakim svojim dijelom u vožnji kao tereno vozilo, master kolko god velik bio ne ostavlja toliko taj dojam (osim visine)
MRKI
Student brijanja

Post by MRKI » 14 Aug 2018, 12:05

Ma mastera uparkiram ko smarta. Bas me ugodno iznenadio. A hladnjača liti... Neprocjenjivo.
I refuse to join any club that would have me as a member.
Groucho Marx
Post Reply

Return to “Auto Moto”