Prvi posjet brijacu

napoleon
Student brijanja

Re: Prvi posjet brijacu

Post by napoleon » 21 Feb 2018, 15:19

morr wrote:
21 Feb 2018, 15:09
Ja uredno odbijam da me se "popravlja" shavettom nakon šišanja jer 90% brijača/frizera ne mijenja žilet nakon mušterije. Samo jednom sam vidio da umoče shavettu u alkohol prije uptrebe.
Inače, nisam germofob i nemam problema s korištenom opremom niti sapunima, ali kod brice/frizera samo ako preda mnom stavi novi žilet, a shavettu uroni u barbicid. Nažalost, to radi možda 10% frizera.

My 2 cents.
Ovom sam naglasio da ga promijeni (i to želim da napravi pred mojim očima). Da nije bi se pokupio.
pimple8
Student brijanja

Re: Prvi posjet brijacu

Post by pimple8 » 21 Feb 2018, 17:38

Ja sam se par puta brijao kod brice, prvo brijanje me i usmjerilo prema ovom hobiju. Tada sam se upoznao sa proraso sapunom itd itd. Bilo je dobro. I tako par puta, za neke posebne prilike ili kad bi mi bas dosla zelja za tim osjecajem. I znam da je taj uvijek mjenjao žilete.

U medjuvremenu su se brijacnice masu popularizirale, ceka se po sat dva i decki sibaju kao na traci. Poceo sam izbjegavati brijanje, predugo bi sve to trajalo, a i dovoljno dobro sam se brijao sam pa mi i nije neka zelja bila.

Promjenio sam bricu, kod kojeg je sad jos i veca guzva tako da mi se ne da davat 35 kuna za brzinsko brijanje.

Zadnji put sam gledao jedno brijanje - shavetta je sekundarno umočena u barbicid, nema pripreme lica, četka stoji u posudi sa nekom starijom pjenom, samo je kratko oprana pod mlazom vođe , a umjesto pjene brico je namazao proraso preshave i obrijao. Ne hvala. Ne sporim da decki znaju brijati, ali zbog guzve ocito nemaju interesa za to. Steta jer se svi reklamiraju kao barbershopovi a zapravo su samo frizeri.

Post Reply

Return to “Ćakula”