Preobracenje i neobavezno brbljanje

Post Reply
pimple8
Student brijanja

Re: Preobracenje i neobavezno brbljanje

Post by pimple8 » 26 Feb 2018, 11:09

Poludilo sve s tim cijenama. U ZG sam gledao cijene malo - muško šišanje 100-120 kuna, brijanje 70-90 kuna.... nisu normalni.
Mislim, da sam ja brico i da mogu i ja bi držao te cijene :ROFL

Kod nas je još ok - 50 kuna, ma da je i to poskupilo zadnjih godinu dana. I brijanje/sređivanje brade je poskupilo i razdvojilo se u dvije usluge.

@007 jesi bio u onoga NL Barbershop, tamo na početku korza? Kakve su kod njega cijene?
Agent prevarator
Britva

Post by Agent prevarator » 26 Feb 2018, 11:13

Ja na šišanje potrošim 100-125 kn. Godišnje.
007
Student brijanja

Post by 007 » 26 Feb 2018, 15:14

pimple8 wrote:Poludilo sve s tim cijenama. U ZG sam gledao cijene malo - muško šišanje 100-120 kuna, brijanje 70-90 kuna.... nisu normalni.
Mislim, da sam ja brico i da mogu i ja bi držao te cijene :ROFL

Kod nas je još ok - 50 kuna, ma da je i to poskupilo zadnjih godinu dana. I brijanje/sređivanje brade je poskupilo i razdvojilo se u dvije usluge.

@007 jesi bio u onoga NL Barbershop, tamo na početku korza? Kakve su kod njega cijene?
Ne znam na koga točno misliš. Ali sigurno nisam. Nisam se još odlučio nagraditi jednim tretmanom. Image

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
Rasiergel
DE

Post by Rasiergel » 26 Feb 2018, 15:30

Kod mene, zapadni dio ZG-a
Šišanje od 40-50kn :dunno
Uvijek sam tako plaćao
axe11
DE

Post by axe11 » 26 Feb 2018, 20:26

Po meni je cijena od 50kn za sisanje ok, stavio bi da je 40kn brijanje i to bi bilo ok.
Ali meni ne smeta cijena već usluga pruzena za te novce.
Ako platim 100kn za sisanje i brijanje onda ocekujem da mi ne **be majku njih 10 sto ceka u redu iza mene jer je guzva trajno stanje, ocekujem da me sisa i brije brico a ne naucnik koji ce me osisati ajme majko i da se prilikom brijanja znojimo od straha i ja i on (nedavno lose iskustvo mi ostalo u sjecanju. Zelim da uzivam tih pola sata i da se opustim, jer zensko sisanje kosta 100kn, traje sat vremena i one uzivaju ko na psihoterapiji. Neznam zasto je kod brice apstraktan pojam vruci peskir, masaza lica, odabir cetke/sapuna i ostale opreme po karakteristikama opreme a ne po cijeni i marzama.
tux-scooby
DE

Post by tux-scooby » 27 Feb 2018, 21:46

axe11 wrote:Po meni je cijena od 50kn za sisanje ok, stavio bi da je 40kn brijanje i to bi bilo ok.
Ali meni ne smeta cijena već usluga pruzena za te novce.
Ako platim 100kn za sisanje i brijanje onda ocekujem da mi ne **be majku njih 10 sto ceka u redu iza mene jer je guzva trajno stanje, ocekujem da me sisa i brije brico a ne naucnik koji ce me osisati ajme majko i da se prilikom brijanja znojimo od straha i ja i on (nedavno lose iskustvo mi ostalo u sjecanju. Zelim da uzivam tih pola sata i da se opustim, jer zensko sisanje kosta 100kn, traje sat vremena i one uzivaju ko na psihoterapiji. Neznam zasto je kod brice apstraktan pojam vruci peskir, masaza lica, odabir cetke/sapuna i ostale opreme po karakteristikama opreme a ne po cijeni i marzama.
Sve stoji sto si rekao samo sto ja ne vidim onda nacin da on tu izvuce neki financijski gain...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

axe11
DE

Post by axe11 » 28 Feb 2018, 21:01

nek mu na 100kn ostane u prosjeku 60kn po musteriji, u 8h rada (30min po musteriji) to je 960kn, u 20 dana je 19200kn.
Mislim da je to solidna plaća čak i ako oduzmes davanja. A i u sklopu moje brijacnice mozes kupiti i proizvode za kosu/bradu pa i tu neka pinkica padne.
Neznam mozda grijesim ali mislim da je izvedivo
zigi
Kamisori

Post by zigi » 28 Feb 2018, 21:59

Kod mene u salonu u VG rade dvojica, sisanje je 50 kn, za brijanje ne znam no i ne zelim brijanje kada vidim kod sredivanja brade brijanje na Nivea soft kremi, a dobro sisaju.
30 min po sisanju a kada god dodes uvijek si bar 4. u redu.
Za musterije imaju prostoriju u kojoj je dozvoljeno pusenje, uvijek skuhana kava, u frizideru 2-3 vrste rakije, pelin, jager... Reuzel pomade po stvarno popularnoj cijeni, sto je lijepo od njih.
Mislim da matematika kolege axe11 drzi vodu i da im nista ne fali i samo mogu reci da im zavidim, no pressure, no stress, no mobing. Opusteno.

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

nemesis
Shaveta

Post by nemesis » 28 Feb 2018, 22:07

@zigi

Di to u VG?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

zigi
Kamisori

Post by zigi » 28 Feb 2018, 22:16

Frizerski salon Mario, Zagerbacka, nakon DM-a prema Sisku

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 28 Feb 2018, 22:27

Eno ja pricam brici svoj doživljaj prvog brijanja u brijacnici i kaže on... "aha dooobro, a sto ti je to šaveta?" Image :O
Kazem "pa s cim brijes", a kaze on "pa to se zove britva".... Reko ok, ionako se ne brijem tu ali odsad pogotovo :)

@axe11 za ono sto mi imamo 50 kuna je ok, s obzirom na vrijeme cekanja, nenarucivanje i ogroman nedostatak prostora. Da se malo prosirit i nac jos jednog zaposlenika bilo bi odlicno pa makar i uz vecu cijenu.

Rasiergel
DE

Post by Rasiergel » 28 Feb 2018, 22:36

Ja iskreno mrzim ako frizerka ne promijeni žilet, to je za mene gotova priča. Imam u naselju jedan salon umoči ga u alkohol i krene sređivat zulufe i vrat, s time da teglica s alkoholom bude otvorena cijelo vrijeme, znači alkohol hlapi. Fala ali ne, ako je njima problem naručit 100 astri za 70kn koje još moraju prepolovit na pola, kaj to govori, da se igraju sa tuđim zdravljem zbog 35 lipa a ostaviš im 50kn.
Ustvari ljudi ne razumiju da šaveta može bit opasnija od britve, jer na brtvi nema dijelova, gdje pri ulaskom krvi može nastat prostor bez zraka u kojima virusi ostaju očuvani. Zato je promijena žileta u šaveti obaveza a ne luksuz od 35 lipa. Naravno nije problem u HIV-u nego hepatitisu koji je puno jači virusi dok je hiv slab.
Beco
Kamisori

Post by Beco » 01 Mar 2018, 08:33

pimple8 wrote:
28 Feb 2018, 22:27
Eno ja pricam brici svoj doživljaj prvog brijanja u brijacnici i kaže on... "aha dooobro, a sto ti je to šaveta?" Image :O
Kazem "pa s cim brijes", a kaze on "pa to se zove britva".... Reko ok, ionako se ne brijem tu ali odsad pogotovo :)

@axe11 za ono sto mi imamo 50 kuna je ok, s obzirom na vrijeme cekanja, nenarucivanje i ogroman nedostatak prostora. Da se malo prosirit i nac jos jednog zaposlenika bilo bi odlicno pa makar i uz vecu cijenu.
Treba shvatiti da mi kao entuzijasti imamo više znanja i iskustva od profesionalaca kojima je to zanimanje jer se oni ne interesiraju ni o proizvodima ni o ničemu iz brijačkog svijeta i koriste ono najjeftinije što im ponudi trgovački predstavnik frizerske opreme.

Vrlo je teško naći entuzijasta koji se profesionalno bavi nekom stvari koja ga interesira.

Kao kad ideš kupiti neku stvar i shvatiš da znaš duplo više od tipa koji tu stvar prodaje-profesionalna bolest internet forumadžija
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 01 Mar 2018, 09:03

Neovisno o predmetu kupovine, može se dogoditi da kupac zna više od trgovca, pogotovo kad se radi o hobistima itd, ali svaki trgovac bi trebao znati bar minimum nekih stvari. Ok jbga tete u Mullera imaju tonu asortimana i normalno je da nece znati pjeni li bolje Tabac od Wilkinsona (ili bi to trebali znati svi? :D ), ali tipa od jednog ShaveLoungea ili Connaughta očekujem da znaju odgovoriti na bar 80% mojih pitanja ili više. Što najšečće i je slučaj, po mom iskustvu. To je ono što čini dobrog trgovca i rezultira boljim poslovanjem. Ne mora nekog nešto zanimati da bi znao nešto o tome. Ja sam radio kao konobar i nisam imao pojma o vinima a morao sam služiti svakakve face, dekantirati, preporučivati, pogoditi što kome paše. Naravno da sam se potrudio i uložio u sebe da naučim nešto. Nisam mogao samo reći: a ja vam to ne znam, ne pijem vino. Naravno da će doći neki profesionalac i znalac i znati više od mene, što on može vrlo brzo shvatiti ako želi, ali ja ću dati sve od sebe, makar se šarmom probati izvući, odnosno pokazati da mi je stalo. Što često nije slučaj. U financijski aspekt koji motivira ljude da se trude neću ulaziti (često poznata logika - nemoš ti mene toliko malo platit, koliko ja mogu malo radit).
To je moje skromno mišljenje.

Što se tiče brice - da je to bila kvartovska frizerka koja odradi jedno brijanje mjesečno ne bi riječ rekao. Ali radi se o brici koji radi u BARBERSHOPu. Na logu mu je prikazana britva. Dakle, od njega očekujem da zna nešto o tome. Nije da je to pitanje usporedbe MartinDeCandrea i PannaCreme nego poznavanje osnovnog alata njegovog zanata. Nemam ništa protiv marketinga i reklame, Barbershopovi su sada IN i to ide, ali očekujem da čovjek zna o tome što nudi.
Nemam ništa protiv tog brice osobno, dapače i dalje ću se šišati tamo. :thumbs:
007
Student brijanja

Post by 007 » 01 Mar 2018, 09:13

Mudro zboriš @pimple8, mudro! :amen:
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
Post Reply

Return to “Ćakula”