Tko više zna?!

Slice
mr. sc. brijanja

Re: Tko više zna?!

Post by Slice » 27 Jul 2013, 10:41

Imaš čitavu temu o Cadeu i Tabacu! Kad bih se morao sada odlučiti za jedan od ta dva sapuna, odabrao bih Cade, ali inače ne preferiram niti jedan od ova dva sapuna. Tabac ima dobre performanse, ali je to jednostavno pretežak proizvod za delikatniju kožu, dok Cade ima odličan miris, teško se radi pjena u usporedbi s Tabacom i prilično isušuje kožu.
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 27 Jul 2013, 15:02

miha wrote:Kad ste bas l'occitane spominjali... Da malo ukradem temu
Probao sam u posljednjih par dana loccitaneov sapun (u aluminastoj posudici) i cini mi se super, kad ga recimo usporedim s Tabac original kojeg ja sad imam nema usporedbe, ima li netko slicna iskustva?
Koji ti bolji? Cade, ili?
miha
Kamisori

Post by miha » 27 Jul 2013, 16:27

L'occitane mi je puno bolji, konzistentnija pijena (kod tabaca zgine s lica prije sto zavrsim 1 pass) i mane podmazuje (barem prema mom iskustvu). Tabac ima vise i jaci miris.
Ancre
Kamisori

Post by Ancre » 27 Jul 2013, 18:56

miha wrote:L'occitane mi je puno bolji, konzistentnija pijena (kod tabaca zgine s lica prije sto zavrsim 1 pass) i mane podmazuje (barem prema mom iskustvu). Tabac ima vise i jaci miris.
Nisam htio komentirati jer nisam probao Cade ali da je Tabac nekonzistentan nikako ne stoji. Kada Tabac izradim kako treba i nanesem na lice, mogu bez problema pogledati film i vratiti se brijanju! Malo sada pretjerujem, tj. nisam nikada tako nešto probao, ali moja tri prolaza (10min) drži vrlo postojano bez naznaka sušenja ili nestajanja. Vjerujem da nisi dovoljno napunio četkicu.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 27 Jul 2013, 20:52

Ancre je u pravu! Cade ne daje konzistentniju pjenu i treba mnogo više da bi se napravila dobra pjena. Ja mu naravno dajem prednost zato što je to vegetarijanski sapun odličnog mirisa, ali oko kojeg se potrebno ipak znatno više potruditi nego oko Tabaca.
miha
Kamisori

Post by miha » 27 Jul 2013, 21:17

:D to i mene bas cudi jer tabac bih trebao biti dobar, ali prema mom iskustvu s ova 2... Tabacom punim punim i punim i mijesam i mijesam i pijena je al kad je na lice nanes kao sto rekoh izgine prilicno brzo (i to tako s vise i manje vode). S l'occitaneom koji sam probao, par sam puta pomazao, cetkicom prosao na brzska preko vode in direkt nalicu napravio bas finu pijenu koja je i bolje klizila.
Nemojte me razumijet kao da l'occitane promoviram jer je skupa ko ******. To je misljeno u smislu pitanja i iskustva drugih.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 27 Jul 2013, 21:36

Ove su digresije ipak za temu "L'occitane vs Tabac." Ovo što si napisao jednostavno ne odgovara stanju stvari i nema veze s YMMV, a prema praktičnom iskustvu reprezentativnog broja ljudi koji svoje mišljenje iznose po forumima za klasično brijanje i ostalim odredištima na webu! Naime, Tabac može bez problema napraviti bilo tko, a Cade je filozofski sapun koji je potrebno dulje raditi, ukoliko pričamo o posudi, a FL po mojem iskustvu nije preporučljiv jer su sastojci koncentrirani i onda ovaj sapun zna peći na licu. Da ne kompliciram, onaj tko može napraviti Cade tako da bude kremast i da lagano hladi na licu, jer u sastavu ima hladnu kremu, je genij i napredni brijač. S druge strane, onaj tko ne može napraviti pjenu od Tabaca, je u kategoriji totalnog početnika kojemu treba još dosta iskustva. To je, naravno, moja osobna procjena stanja stvari!
Tvoje je iskustvo vrlo neobično jer je meni jednostavno neshvatljivo da netko može lakše napraviti pjenu od problematičnog vegetarijanskog sapuna kao što je Cade, negoli od Tabaca koji u sebi ima hrpu špeka i kod kojeg se za izradu pjene ne treba uopće truditi. :o :shock: :?
miha
Kamisori

Post by miha » 27 Jul 2013, 22:02

Niam siguran da pricamo o istoj stvari (cadence i occitane?) na ovom sapunu od l'occitanea nista ne pise koji je jer nije nov ali kao sto sam rekao ima kovinsku posudicu s poklopcem. Posto meni slobodno mozes reci pocetnik vijerovatno ne napravim najbolju pijenu ali ovaj Tabac sto imam (iako punim cetku recimo suma 2 minute i mijesam minutu do 2 i pijena izgleda ok ona na licu ne ostane bas dugo) manje mi odgovara nego ovaj drugi.

Edit: posto je ova tema tako i tako offtopic vijerovatno najbolje da zakljucim s ovime
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 28 Jul 2013, 10:09

Naziv L'occitaneovog sapuna za brijanje je Cade i to je jedini sapun za brijanje od tog proizvođača!
uto
Kamisori

Post by uto » 28 Jul 2013, 10:11

Slice wrote:Naziv L'occitaneovog sapuna za brijanje je Cade i to je jedini sapun za brijanje od tog proizvođača!
Cade, ili Šmrika (po naški). :-)
Calvitium non est vitium, sed prudentiae judicium.
...bijah malo AFK u zadnje vrijeme. ;-)
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 17 Sep 2013, 13:25

Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 17 Sep 2013, 14:18

Tipično za amere - krajnje laički ofrlje i besramno "reklamirajuće" :thumbdown:
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 13 Aug 2017, 22:53

Nikako nac u kojoj temi da se pozalim, a da ne otvaram novu.
Ova Sliceova mi se cinila najprikladnija, iako je dosta stara, ne zamjerite.

Bio ja jučer u Supernova Zadar shopping centru nesto bzvz. Prolazio kraj L'occitane-a i vidio 15% popust na balzame i ne znam sto.
Nisam mislio nista kupit, ali mislim se idem vidit sto ima, da malo pomirisem famozni CADE i mozda uzicam koji tester.
Nisam ni uso evo nje s vrata, ko orao kad ugleda plijen. ''Dobar dan, mogu kako pomoc, samo izvolite'' :fp
Kazem - dosao sam malo vidit Aftershave koje imate, zanima me taj Cade konkretno AS i sapun.
Ona ni pet ni šest nego udri po EDT. ''E baš vam imamo miris Cade, imamo i ovaj drugi evo pomrišite, vidi ovaj vidi onaj, meni je baš ovaj izvaredan onako pravo svježi muški''
Nisam se ni snašao ona maše s tri četiri ona listića s mirisima. Reko ''ma dobro, hvala, ali zanima me bas AS i sapun ,ne bi parfem trenutno''
Kaže žena: ''aha, aftershave baš, aha tu su'' i to je to, stala kraj mene i gleda da vidi što ću ja sad... očito se specijalizirala usko za mirise, trebao sam pitat drugu za balzam :D
Već sam bio lud, vidim nema od ove spasa :cekic:
Reko ok, glavno da sam vidio sto ima u ponudi i cijene pa ću ja lako se vratit. Ona nešto natrkelja kako su danas popusti ovo ono.
Već da ću otić, sjetim se pitat: Čuo sam da imate četku za brijanje, Plisson se zove, jel je imate u ponudi tu?
A ona, jadna, kaze '' je je evo je tu'' i pokazuje mi ni vise ni manje nego nekakav L'occitane Mach3 brijač. :fp :cekic:
Rekoh samo ''joj super, hvala vam na pomoci, doviđenja''

Da me nije toliko ispilala, i ovo neznanje bi joj oprostio :mrgreen:
P.S. Ni testere užicao nisam.
Getriba94
Shaveta

Post by Getriba94 » 14 Aug 2017, 11:54

Vec zamisljam kad mi forumasi uđemo u ducan i prilaze prodavacice.

:DImage

Sent from my D6603 using Tapatalk
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 14 Aug 2017, 12:15

ROFLMAO :lol
Post Reply

Return to “Ćakula”