Koliko zapravo trošite na ovaj naš mali hobi?

007
Student brijanja

Koliko zapravo trošite na ovaj naš mali hobi?

Post by 007 » 01 Mar 2016, 13:10

Kad se krene pričati o klasičnom brijanju, onda se kao jedna od bitnih stavki zašto preći na njega i - cijena.

I da. Ako kupiš Wilkija, par žileta, četku u DM i neku kremicu, cijena je stvarno puno povoljnija. Ali...

Ima tako puno krema i sapuna koje bi trtebalo probati, zgodno je ipak imati još koji DE brijač, a i najjeftinija četka iz DMa i nije baš nešto. A tu su i lamice koje bi trebalo isprobati. Mislim paketić dođe oko 1 eura (+/-) pa kako nećeš.

I tako to krene... U mojih 2 mjeseca klasičnog brijanja već je otišlo stotinjak ojrića... A ima još tih nekih stvari koje treba isprobati... :cekic:

A kako vi stojite?
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
Likvor
Shaveta

Re: Koliko zapravo trošite na ovaj naš mali hobi?

Post by Likvor » 01 Mar 2016, 13:28

Slično.
Trudim se ne kupovati šakom i kapom jer iako bih nešto želio probati, ne vidim kada ću to potrošiti.
Uglavnom kupujem no brainer pribor, da je cijena povoljna.
Imam par želja koje mislim realizirati a to su Merkur HD, i whipped dog jazavac s cm dublje postavljenim čvorom. 26 ili 30mm čvor.
Ostatak, kako što potrošim.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 01 Mar 2016, 13:36

Činjenica je kako se u ovom hobiju, baš kao i u svakom drugom, može potrošiti podosta novaca. Pogotovo je to izraženo u početku, a taj "početak" traje kod svakoga različito. Na kraju, nakon par godina :skrbo , se smiriš jel si isprobao brdo stvari i baziraš se na onoj manjoj paleti proizvoda koja ti, po svim parametrima koje si sam sebi zadao, najviše odgovara.
Naravno da uvijek postoje stvari koje želiš probati, ali ih još nisi uspio, međutim, vremenom sve manje stvari sobom nosi neki revolucionarni napredak. Ukus ti se istančao, preference su ti se izoštrile, manje zvirlaš i sliniš po netu na svaku novotariju koju vidiš, svemu prilaziš sa više znanja i iskustva i već unaprijed znaš kako bi se određeni proizvod mogao ponašati te sukladno tome i donosiš racionalnije odluke prilikom kupnje, tj - sada stvarno trošiš puno manje. Na kraju se sve to poravna i izdavanja su minimalna (čitaj: završiš ko čiča Praske na jednoj britvi i grudi parfimiranog loja :skrbo ).
Dakle, početak može, ali i ne mora, biti skup - kasnije to opada i na kraju si našao par stvari koje te vesele, a sve ostalo ili probaš ili ne - kako ti se da... Tako da to i nije baš toliko strašna stvar... (osim, naravno, ako ne završiš ko Praske :zaprasketa ).
E sad, koliko je to novaca do te džomba faze ... to je vrlo individualna stvar i tu pravila nema...
Ne znam... pitaj Prasketa kolko mu je trebalo da otkrije toplu vodu, jednu britvu i grudu parfimiranog loja :D
007
Student brijanja

Post by 007 » 01 Mar 2016, 13:40

Ako je poanta da ću na kraju završiti k'o Praske na jednoj britvi i grudi parfimiranog loja, najbolje da odamh prestanem! :ROFL
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 01 Mar 2016, 13:46

Ma ne moraš odmah prestati... napraviš neki forum da ima slika (ko ovaj ovdje) i tako malo... pričaš sa ljudima... :mrgreen:
Ovo je staza na kojoj nema stajanja... samo vječno usavršavanje i traganje za Grail konfiguracijom :pamet:
007
Student brijanja

Post by 007 » 01 Mar 2016, 13:51

Adept wrote:Ma ne moraš odmah prestati... napraviš neki forum da ima slika (ko ovaj ovdje) i tako malo... pričaš sa ljudima... :mrgreen:
Ovo je staza na kojoj nema stajanja... samo vječno usavršavanje i traganje za Grail konfiguracijom :pamet:
Dakle ti bi sada da i ja otvorim još jedan forum? :mrgreen: Pa ako tako nastavimo uskoro ćemo imati jedan forum po glavi wet-shavera!

Iako mi se priča o usavršavanju i traganju za Gralom sviđa! I prakticiram je :)
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 01 Mar 2016, 14:00

007 wrote: Dakle ti bi sada da i ja otvorim još jedan forum? :mrgreen: Pa ako tako nastavimo uskoro ćemo imati jedan forum po glavi wet-shavera!
Pa naravno, za svaku glavu po jedan forum :D
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 01 Mar 2016, 14:13

Molim da me se ne proziva i blati moje nekad časno ime...
Gnusna je neistina da sam ostao na jednoj britvi. Trenutno imam samo tri (i dvije gledam na ebayu :roll: ). Što se tiče parfumiranog loja to definitivno stoji. Probao sam svašta i završio na loju. Ne bi imao ništa protiv De vergulde handa ili Speicka, ali Tabac je zakon...

U biti stoji to da sam se nakon godina možda i zasitio ovog foruma pa me taptalk i ne sekira nešto....
Ja sam čvrsto na pravcu da je klasično brijanje put ka uštedi. Evo ja se mogu brijati Tabacom koji je po količini dosta jeftiniji od pjena iz limenki. Mogu se brijati starom britvom koja se može kupiti za 10-ak eura i stropati britvu na vojničkom opasaču... Ja čak razmišljam da to i napravim....
... naravno nakon što probam Wackerovu britvu nastropanu na Kanayama stropu :D :D
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 01 Mar 2016, 14:26

A cuj, sta reci.. Kad sve isprobas i potrosis brdo love stvarno zavrsis ko Praske (uz mozda dodatak L'Occitane kreme za brijanje), ali poanta je u tom putovanju!
Moj savjet bio bi- ne kupujte jeftine proizvode, svaka cast iznimkama (a ima ih)- najcesce je ipak tocno: koliko para toliko muzike.
ender2811
DE

Post by ender2811 » 01 Mar 2016, 19:23

Hobi ko hobi. Trosis na njega koliko imas. Koliko mozes. Zato su ovakvi forumi super, jer ne moras sve sam kupit, mozes dio toga i posredno "iskusit" kroz interakciju s drugima. Ima sigurno ekipe koja pretjera pa potrosi bas glupe kolicine novca. Tipa onaj TSE sa youtubea. Frajer ima u podrumu brat bratu tonu sapuna. To meni recimo vise lici na fetis nego na hobi.
Ja osobno se dosta kontroliram, a pomaze kad imas puno bitnije stvari za koje moras izdvojit. Ima i ona teorija kako je odgodeno zadovoljstvo puno jace jego trenutno ispunjenje istog.
Zato ja necu kupit Wacker britvu. Cekat cu da se Praske zasiti svoje pa cu je ja otkupit. I to shave ready. :belj
Strop cu mu ostavit, ja cu si nabavit onaj norveski, taj mi je fora skroz.
It's always funny until someone gets hurt. Then it's just hilarious.
Beco
Kamisori

Post by Beco » 01 Mar 2016, 20:00

TSE i slični recenzenti dobijaju sve sapune besplatno
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 01 Mar 2016, 20:50

Ja sam osim u opremu investirao malo i u alate pa sam kupio Dremel, bruseve, kompletnu opremu za restauraciju britvi,izradu četkica itd...
Još kad bi dobio na lotu pa da si mogu kupiti vremena... :)
miha
Kamisori

Post by miha » 01 Mar 2016, 22:10

..uglavnom vrijedi izbijegavati impulzivne nakupe :D, no nazalost ne uspije uvijek..slazem se da na kraju pronadzes sto ti najvise pase i onda koristis to (vise manje)
Praskaton wrote:... naravno nakon što probam Wackerovu britvu nastropanu na Kanayama stropu :D :D
hoces reci da nisi jos sprobao :twisted: (to se sigurno nebih brojalo ko impulzivan nakup ;))
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 01 Mar 2016, 22:29

Praskaton wrote: Još kad bi dobio na lotu pa da si mogu kupiti vremena... :)
:amen:
monkeylord
Shaveta

Post by monkeylord » 01 Mar 2016, 22:54

U startu koliko sam god mogao...kasnije sam se nešto ohladio i počeo sam sebe kočiti da potrošim barem većinu softwarea koji imam. Otkad žena ne radi ne trošim apsolutno ništa :jazavac:
Post Reply

Return to “Ćakula”