Citanje

Post Reply
marn
Naučnik brijač

Citanje

Post by marn » 14 Jun 2016, 10:13

Ekipa, kako to vec biva pred ljeto (a i na bolovanju) covjek si pozeli procitati neku knjigu.. e sad ko ce do knjiznice... pali su mi na pamet e-citaci tipa Kindle Paperwhite. Zanima me imate li iskustva s takvim oblikom citanja?

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
lutherus
Britva

Re: Citanje

Post by lutherus » 14 Jun 2016, 10:59

Imaš dosta dobrih aplikacija za tablet tipa calibre. Fino rade i nisu teške za upotrebu međutim tu je jedan veliki problem a to je pozadinsko osvjetljenje i lcd bleed pa ako čitaš u mraku zapeku te pči nakon jednog vremena. Amazon kindle je super stvar i ne pati od bleeda kad je crno bijeli i sam zaslon je eink. Dosta realno dočara samu stranicu. Međutim meni osobno je kod ečitaća jedan jako veliki problem, to da su knjige ko sise :skrbo , jako ljepo izgledaju na ekranu, grafika je super i dostupne su skoro svima međutim draže su mi prave u ruci :skrbo
Likvor
Shaveta

Post by Likvor » 14 Jun 2016, 12:44

Skoro iskljucivo na kindle paperwhite, em nemam para za knjiga kolko bi ja htio procitati em sam ogranicen s prostorom. E-ink je super, baterija traje i nastimavas si velicinu slova kak ti pase.
Nemas zamora ociju(s druge strane ja nemam zamor ociju ni na lcd-u sto je vjerovatno do toga sto nemam sund lcd matrice ;))
Jedino sto me smeta je sto je data prostor na paperwhite koji ja imam samo 1GB pa mi malo pdf knjiga stane.
Inace sve 5, ak imas para i volje za takvim citanjem, samo kindle(ima i drugih ali to si moras usporediti koji ima cijenu+mogucnosti). Defacto svaki e-ink ti je super za oci.

E da, zaboravi stripove na kindlu, a5 format i onda zgledaju dosta lose. Tablet dijagonale 10 je super za stripovanje.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 14 Jun 2016, 13:01

Izvrsna tema ekipa!
Već neko vrijeme mjerkam taj Kindle...
No, u međuvremenu sam se "zagrijao" i za audiobook naslove - trenutno "čitam" prequele Herbertove The Dune i VRLO sam zadovoljan.
Tako sam prije par godina preslušao kompletnog Hary Pottera u interpretaciji Stephena Frya... Nešto fenomenalno kako vrhunski pripovjedač (ne samo čitač) može približiti i dočarati knjigu.
Inače, ta analogija sa sisom je savršeno točna i to je ono što me, za sada, još drži podalje od Kindlea... nikako mentalno u potpunosti preskočiti taj jaz, iako su mi savršeno jasne sve njegove dobre strane (a ima ih).
007
Student brijanja

Post by 007 » 14 Jun 2016, 13:09

Ja više volim prave sise. I točka. Obožavam tehnologiju i gadgete, ali kod knjiga nikako da pristanem na modernizaciju. Moram ja to osjetit pod rukom, pomirisat... Hebiga... Tu sam konzervativac.
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 14 Jun 2016, 13:09

Za sad sam se uclanio u knjiznicu, tj. obnovio clanstvo. Inace paperwhite 3 je kod nas cca 1200 kn, ali u EU je 99€ tako da mozda i pokleknem

marn
Naučnik brijač

Post by marn » 14 Jun 2016, 13:12

Ljetujem na zabacenom mjestu, pa sad recimo da ponesem 3 knjige i ni jedna mi ne pase.. ovako ponesem 100 - 200 i nemos omanut

markjo
DE

Post by markjo » 14 Jun 2016, 13:44

Kindle je nemjerljivo bolji u usporedbi sa bilo kojom tablet aplikacijom.

Ja nemam paperwhite već običan, gen4 i nemam niti jedan loš komentar.
Čitao sam po netu da im ekrani počnu štekati nakon 2 godine, a evo moj već 7 godina radi kao nov, čak i baterija jako dugo traje.
Likvor
Shaveta

Post by Likvor » 14 Jun 2016, 14:01

007 wrote:Ja više volim prave sise. I točka. Obožavam tehnologiju i gadgete, ali kod knjiga nikako da pristanem na modernizaciju. Moram ja to osjetit pod rukom, pomirisat... Hebiga... Tu sam konzervativac.
Vjeruj mi naviknes se.
A kindle je zgodan jer sam citao ono debelo prase od George Martina, i na drugoj knjizi se veselio sto to ne moram tegliti posvuda sa sobom...
Sto se tice mirisa knjige:
http://ebookfriendly.com/book-smell-perfumes-candles/ ;)
ender2811
DE

Post by ender2811 » 14 Jun 2016, 20:47

Meni je citanje na tabletu, pa cak i na mobu postalo standard. Papir prestaje bit adekvatan medij za prijenos informacija i to je to. Vrijeme i tehnologija cine svoje. Proslo sam ljeto koristio sogorov Kindle, ne znam tocno koji model, strasna stvar. Mada meni ni lcd ekran ne uzrokuje nikakve tegobe. Inace volim da mi je svijetlo malo prigusenije pa mozda zbog toga.
It's always funny until someone gets hurt. Then it's just hilarious.
Post Reply

Return to “Ćakula”