Kosa ... ne mislim na film

Kalmageddon
DE

Re: Šamponi, sapuni, regeneratori i ostalo za kosu

Post by Kalmageddon » 26 Sep 2018, 14:25

Afrodita sa koprivom i pantenolom, 1l.

Sampon nema silikona, parabena i ostale shitove u sebi, dezinficira i cisti tjeme, fino odmasti kosu i sto je najbitnije nakon ucestale uporabe rijesava i perut i prekomjerno mascenje kose, samo obavezno nakon njega neki regenerator dobar staviti i to je to.

Ako itko ima iskustva sa preparatima za kosu imam ja, kosa duga skoro do pola ledja, nema sta nisam probao od sampona i regeneratora.

21 kn , 1 litra :D

P.S Odlican je i za pranje i dezinfekciju cetki, skine sav soap resiudue :D
Beco
Kamisori

Post by Beco » 26 Sep 2018, 14:26

Meni se dešava da ako koristim bilo koji šampon osim Head &Shoulders dobijem perut.
Čak i s drugom markom šampona protiv peruti
Kalmageddon
DE

Post by Kalmageddon » 26 Sep 2018, 14:27

Beco wrote:
26 Sep 2018, 14:26
Meni se dešava da ako koristim bilo koji šampon osim Head &Shoulders dobijem perut.
Čak i s drugom markom šampona protiv peruti
Da , zato sto ima neku kemikaliju i izaziva ovisnost.. Probaj Afrodita Kopriva & Pantenol.
Beco
Kamisori

Post by Beco » 26 Sep 2018, 14:28

I meni se čini da stvara ovisnost.
Probao sam s Afroditom od koprive ali nije uspjelo
tux-scooby
DE

Post by tux-scooby » 26 Sep 2018, 14:31

Na prvu sto sam brzinski nasao : "Actually, shampoo makers finally seem to have gotten it right this time. Sodium coco sulfate is a coconut derivative, and though it hasn’t been subjected to as much testing and scrutiny as have more widely-used ingredients, it does indeed seem to be a safer alternative to SLS. It’s less irritating than sodium laurel sulfate, but doesn’t contain the cancerous byproducts of evil twin cousin sodium laureth sulfate, says Gray. So go ahead and lather up, without working yourself into a lather over SCS. Believe it or not, your shampoo sounds like a pretty safe option. Rub a dub dub, treehuggers in the tub." -> ima jos mali metar recenzija

Natrijev Klorid - NaCl - sol ako se ne varam?
morr
Kamisori

Post by morr » 26 Sep 2018, 14:33

Kalmageddon wrote:
26 Sep 2018, 14:25

Sampon nema silikona, parabena i ostale shitove u sebi, dezinficira i cisti tjeme, fino odmasti kosu i sto je najbitnije nakon ucestale uporabe rijesava i perut i prekomjerno mascenje kose, samo obavezno nakon njega neki regenerator dobar staviti i to je to.

Ako itko ima iskustva sa preparatima za kosu imam ja, kosa duga skoro do pola ledja, nema sta nisam probao od sampona i regeneratora.

Ako je tako, odlične vijesti. Samo pitanje, jel mora baš kopriva i pantenol ili može i neki drugi tj. jeli ima veće razlike osim mirisa?

Za perut se koliko ja znam preporuča izbaciti šampon potpuno jer u pravilu isti je uzrokuje. Ne bih znao, jednom u životu sam imao perut u osnovnoj školi, pretpostavljam zbog nekog šampona.
morr
Kamisori

Post by morr » 26 Sep 2018, 14:40

tux-scooby wrote:
26 Sep 2018, 14:31
Na prvu sto sam brzinski nasao : "Actually, shampoo makers finally seem to have gotten it right this time. Sodium coco sulfate is a coconut derivative, and though it hasn’t been subjected to as much testing and scrutiny as have more widely-used ingredients, it does indeed seem to be a safer alternative to SLS. It’s less irritating than sodium laurel sulfate, but doesn’t contain the cancerous byproducts of evil twin cousin sodium laureth sulfate, says Gray. So go ahead and lather up, without working yourself into a lather over SCS. Believe it or not, your shampoo sounds like a pretty safe option. Rub a dub dub, treehuggers in the tub." -> ima jos mali metar recenzija

Natrijev Klorid - NaCl - sol ako se ne varam?
Vidiš, ja sam naišao na drukčiji opis gdje kažu da nije ništa manje štetan nego SLS. Više želim izbjeći sulfate zbog deterdžentskog efekta, tj. što previše ispiru. Kancerogeni me ipak toliko ne plaše.
Da, sol. Malo sam njuškao, ispada da je totalno ok za kosu.
Kalmageddon
DE

Post by Kalmageddon » 26 Sep 2018, 14:54

morr wrote:
26 Sep 2018, 14:33
Kalmageddon wrote:
26 Sep 2018, 14:25

Ako je tako, odlične vijesti. Samo pitanje, jel mora baš kopriva i pantenol ili može i neki drugi tj. jeli ima veće razlike osim mirisa?

Za perut se koliko ja znam preporuča izbaciti šampon potpuno jer u pravilu isti je uzrokuje. Ne bih znao, jednom u životu sam imao perut u osnovnoj školi, pretpostavljam zbog nekog šampona.
Ima razlike , drugi afroditini samponi nemaju pantenol u sebi, tako da svakako trebas probati taj sa koprivom &pantelonom, pa javi dojam..

Obavezno ubaciti regenerator poslije jer bas bude kosa kruta,kao da si je obicnom vodom oprao bez sampona :D
morr
Kamisori

Post by morr » 26 Sep 2018, 15:01

Kalmageddon wrote:
26 Sep 2018, 14:54
Obavezno ubaciti regenerator poslije jer bas bude kosa kruta,kao da si je obicnom vodom oprao bez sampona :D
To se traži.
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 26 Sep 2018, 15:38

1. Imamo temu o kosi :) : http://www.brijacnica.com/viewtopic.php?f=105&t=3607

ja trenutno Head & Shoulders. Nekad ranije sam imao perut, isprobavao više proizvoda, ovaj bio odbar i na kraju na njemu ostao. Kosu mogu oprat s bilo čim uvijek izgleda dobro, eventualno može bit masnija ako je operem gelom za tuširanje umjesto za kosu. Ako perem samo u vodi ne mogu isprat pomadu.
Nikakav regenerator. Zdrava kao dren. Ako nemam svog šampona uzmem od kćerke.
Nemam problema s peruti, H&S je ostao iz navike jer mi inače svi šamponi za kosu mirišu ženskasto.
Kosa mi raste ko trava poslije kiše i gusti se k'o luda. svako 15-20 dana i trebam šišanje.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 26 Sep 2018, 15:48

pimple8 wrote:
26 Sep 2018, 15:38
1. Imamo temu o kosi :) : http://www.brijacnica.com/viewtopic.php?f=105&t=3607
Meni takve stvari promaknu i zato cijenim pomoć!
Riješeno :cheers2
morr
Kamisori

Re: Kosa ... ne mislim na film

Post by morr » 26 Sep 2018, 16:58

Vidiš promaklo mi da tema postoji :skrbo

Afrodita zasad otpada jer sadrži sulfate. Možda ga još uzmem jer je jeftin i ako ne nađem neki drugi.
Dotad, vraćam se na bikarbonu. Ne može biti štetnija od deterdženta, a i čini se da meni paše.
marn
mr. sc. brijanja

Re: Kosa ... ne mislim na film

Post by marn » 26 Sep 2018, 18:46

Meni je najbolja kosa (ono što još imam od nje) ljeti kad je kupam u moru i uopće ne ispirem. Jednom u cca 10 dana operem nekim dječjim šamponom.
Prhut može imati nekoliko uzroka: gljivice- u tom slučaju šamponi kao Oronazol pomažu, mislim da i Head and Shoulders djeluje antimikotski. Drugi najčešći uzrok je seboroicni dermatitis, postoje medicinski šamponi u ljekarnama, a također nije na odmet kloniti se stresa i određene hrane..
Inače otpadanje kose je u 95% slučajeva genetski uvjetovano (u 5% je simptom neke teže bolesti) i nema šampona koji tu može pomoći

Poslano sa mog Mi MIX 2 koristeći Tapatalk

mario_tm
DE

Post by mario_tm » 26 Sep 2018, 20:06

Adept wrote:
26 Sep 2018, 14:14
E, dajte mi neki dobar&kvalitetan prijedlog za perut... THX

Image

Meni je ovo riješilo problem dok sam imao kosu. Košta oko devedesetak kuna ako se dobro sjećam. Sad kosu i tijelo perem sa johnsonovim dječjim sapunom.
Head and shoulders je samo pogoršavao stvar.
Post Reply

Return to “Ćakula”