blažena naša pošta..

Post Reply
napoleon
Student brijanja

blažena naša pošta..

Post by napoleon » 26 Mar 2018, 09:38

Moram se nekom požaliti, možda mi bude lakše.

Ne mogu opisati koliko volim našu poštu.
Znači priča ide ovako. Od Anela sam 20.03 kupio jedan replateani brijač. On je pola sata nakon uplate poslao brijač (svaka čast :thumbs: ), te sutradan slijedi status update.
Već sutradan dolazi brijač u Hrvatsku i tada ga preuzima naš blaženi HP. Niže stavljam status.

21.3.2018. 2:01:00 Slovenia LJUBLJANA 1003 Insert item into bag (Otb)
21.3.2018. 4:30:00 Slovenia LJUBLJANA 1003 Send item abroad (EDI-received)
21.3.2018. 7:10:45 Croatia ZAGREB 10003 Receive item at office of exchange (Inb)
21.3.2018. 11:53:30 Croatia ZAGREB 10003 Insert item into domestic bag
21.3.2018. 13:23:40 Croatia 10200 Zagreb LP Receive item at delivery office (Inb)
21.3.2018. 23:08:32 Croatia 10200 Zagreb LP Send item out for physical delivery (Inb)
22.3.2018. 15:33:17 Croatia 10200 Zagreb LP Unsuccessful item delivery attempt (Inb)
Reason : Addressee not available at time of delivery
Measure : Will attempt delivery on next working day
22.3.2018. 18:44:32 Croatia 10200 Zagreb LP Receive item at delivery office (Inb)
22.3.2018. 20:05:54 Croatia 10200 Zagreb LP Receive item at delivery office (Inb)
23.3.2018. 14:46:35 Croatia 10200 Zagreb LP Unsuccessful item delivery attempt (Inb)
23.3.2018. 18:53:51 Croatia 10200 Zagreb LP Receive item at delivery office (Inb)
23.3.2018. 20:11:26 Croatia 10200 Zagreb LP Receive item at delivery office (Inb)

Naravno, niti jednom nije pokušana dostava, tj. nisu zvonili na zvono, možda su me pokušali telepatski kontaktirati :misli
U petak rekoh, ajde da se ne zajebavam, idem ja na poštu po to, možda mi daju bez ceduljice.

E drek na šibici, to nije kod njih na pošti već se dostava vrši direktno iz Branimirove. Znači vjerojatno će mi danas opet pokušati "uručiti", ja ću biti opet "nedostupan" i ostaviti će mi cedulju da sutradan (27.03) pokupim paket.

Ukratko, 1 dan od slanja od Slovenije do Zagreba, i 6 dana za dostavu unutar Zagreba.. :thumbs:
pimple8
Student brijanja

Re: blažena naša pošta..

Post by pimple8 » 26 Mar 2018, 09:54

To se meni događalo stalno. Iz Engleske do HR za 2 dana i onda do mene 4 dana.
Također poštar nije ni nosio paket već samo papirić ostavi u sandučiću.
I isto sam išao na poštu pa su mi rekli u drugi neki ured da moram ići. A najdraže od svega mi je kad mi ne daju taj dan nego tek sutra, jer imaju neki glupi sistem zaduživanja razduživanja.
I još te mrko gledaju i komentiraju ''koliko kineza, cijeli dan iskracavam 3 kamiona paketa'' jer eto ne mogu nositi samo preporučene prirotetne obavijesti javnih tijela koje završe u smeću odmah nakon otvaranja.

Na kraju sam promjenio adresu, a time i poštara i čovjek mi donese sve na ruke i legenda je! Dragi moj poštaru (ako ovo čitaš :ROFL ) , zlata mi vrijediš :cuga
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 26 Mar 2018, 15:04

Prevario sam se, opet će sutra "pokušati" dostavu a nitko nije zvonio.

Samo čekam da vrate pošiljku nakon nekoliko "neuspjelih" pokušaja.... Ili si ju zadrže...

26.3.2018. 13:42:39 Croatia 10200 Zagreb LP Unsuccessful item delivery attempt (Inb)
Giza
BIC

Post by Giza » 26 Mar 2018, 17:08

E sad, mozda ce me neki popljuvati ali evo mojih iskustava i (barem djelomicnog) rjesenja. Dakle, buduci da moja bolja polovica cesto kupuje krpice preko neta cesto i imamo dostave. U principu nemamo problema niti s jednom dostavnom sluzbom osim HP-a. I tu ne mislim na svojeg redovnog postara jer on pripada u istu skupinu kao i onaj naveden od kolege - zlata vrijedan. Ali HP express je nesto sasvim drugo: gomila ljencina i uhljeba.
Ja bih se vjerojatno pjenio i hodocastio u Branimirovu svako malo ali moja bolja polovica ima dovoljno zagorske krvi da je ulovila telefon i nazvala HP sluzbu za korisnike i napravila prituzbu. Ijopet, ijopet, ijopet. Ja sam vec mislio da gonja vjetrenjace ali vis vraga... U posljednjih nekoliko mjeseci uredno dolaze sa svakom dostavom na vrata. Nikakvih problema vise nema. Nije vise problem ni nedostatak portafona ni to sto ne znaju koji je kat (a ima 7 stanova u zgradi pa je stvaaaarno kvantna fizika naci pravi stan).
Bottom line - zalite se ljudi. Mozda nece biti nista od toga ali ako se ne zalite sigurno se nista nece promjeniti.
Samo notica da prije nego li se zalite budete sigurni da vasa posiljka zaista zahtjeva dostavu do vrata jer navodno postoje i neke jeftine vrste postarina koje ne zahtjevaju takvu dostavu nego morate hodocastiti u Branimirovu (ili njen pandan u vasem mjestu stanovanja).
Bujte zdravo
G.
Mr.Cabdriver
BIC

Post by Mr.Cabdriver » 27 Mar 2018, 19:45

Imam dijametralno suprotna iskustva - Istra, Pula i okolica: GLS, Intereuropa, Overseas - noćna mora... strava i užas - što se više žališ to te više od*ebavaju.

HP Express, nikad problema, bilo domaće bilo međunarodne pošiljke. Promijenilo se valjda 10 dostavljača u rajonu od 2012-e otkad sam se doselio na ovu adresu, HP express nikad problema, uvijek nazovu, kažem nisam doma ako nisam doma, čeka me iza 15h pošiljka u mom seoskom uredu.

Overseas sam morao prijetiti sudskom tužbom da vrate paket nazad u Pazin da odem sam po njega (55km vožnje u svakom smjeru) kad su ga nakon tri "neuspjele dostave" odlučili samovoljno vratiti nazad u U.K.

GLS sam morao tri sata čekati na tel. automatu da mi daju podatke da DOPLATIM 4 kune općom uplatnicom da bi me dostavljač nazvao za međunarodni paket kad bi mi uručio da si sam odem po njega u drugi grad kad se dostavljač vraća u centralu pa da mi da paket ako ga bude volja naći se sa mnom da mi preda paket. Valjda im je karta na GPS-u iz 2005-e pa nema ove zgrade na tužibabi.

DPD, u pravilu nikad problema nakon što sam mu prvi put telefonski objasnio da na njegovom GPS-u ulica koja je kraj pola kilometra od mene ima već 4 godine da je asfaltirana i 2 kilometra duža.

Od jedne državne firme nisam doživio bolje suradnje od Hrvatske Pošte, imaju svojih problema, ali sve se riješi sa "ma pustite mi to u uredu", čak se znalo desiti da mi paket dođe u petak ujutro u centralnu poštu iza 8 sati (otišla dostava) i da odem po njega i podignem ga osobno u 52100 poštanskom uredu umjesto da ga čekam da mi se ukaže u lokalnom poštanskom uredu ili da mi ga nosi HP express idući ponedjeljak ili utorak.

Izgleda da svaka regija/grad ima svoja sr*nja, nije fer svaliti sve na službu na razini cijele RH. Uvijek se sve slama na pojedincu.

Note to self: teta u jednoj od lokalnih pošti mi je rekla da je Branimirova centralno kradilište međunarodnih pošiljki i da ako baš imam izbora nikad ne naručujem pošiljku bez praćenja i osiguranja jer je 99% šansa da će mi paket neko drpit u Branimirovoj ako stigne u noćnu smjenu jer nema video nadzora, a ni nadzornika koji pazi da se paketi ne iznose, tako da ako paketa nema šanse su da je stigao u noćnu u Branimirovoj pa je najbolje potražiti ga na Hreliću iduću srijedu.
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 28 Mar 2018, 12:59

S HP Express imam i ja samo pozitivna iskustva, ugl su to preporučene, prioritetne pošiljke s trackingom. Najviše problema sam imao s kvartovskim poštarom i lokalnom ispostavom pošte. Jednom sam ga morao ići i tražiti u poštu jer je pisalo da je dostavio, a nije.
DPD i GLS da mogu birat sve bi s njima radio. Čovjek zove svaki put prije pošiljke, dostavi i na posao i doma, di god treba. Čak imaju i s nekim online storeovima dogovrene povrate i dođu pokupiti paket. Odlična stvar!

Note to self - izbjegavati nepraćene pošiljke, jer evo čekam jednu iz UK i nema je.
Pitam se čemu uopće služi onda to obično slanje ako su šanse da će se zagubiti 50/50 :dunno
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 28 Mar 2018, 15:44

Na kraju sam nazvao branimirovu i rekao im neka se više ne trude, samo neka ostave na lokalnoj pošti i ja ću to preuzet.

Ukratko Gillette long comb je kod mene:)
Post Reply

Return to “Ćakula”