Dentalna higijena(s naglaskom na hardware)

Post Reply
Kalmageddon
DE

Dentalna higijena(s naglaskom na hardware)

Post by Kalmageddon » 27 Aug 2018, 23:47

Svi smo na forumu zaluđeni sa kupnjom desetaka različitih brijača, sapuna, četki itd.
Slažem se da to preraste i u neku vrstu avanture i istraživanja novih proizvoda, opsesivne kupovine hardware-a i softwarea po jako visokim cijenama, a sve da bi smo obogatili i upotpunili naš omiljeni dnevni ritual.

Kada se vratimo na početak, zašto smo počeli sa svim ovim? Pa zbog same higijene, da imamo zdravu kožu koja lijepo izgleda , glatka je , miriše na aftershave i ostale proizvode itd.

Međutim , ponukan člankom koji sam pročitao neki dan kako je fluorid (glavni sastojak 99% pasti za zube) proglašen od WHO kao neurotoksin, našao sam i naručio pastu bez tog otrova..

E sad, s ozbirom da imamo milijun četki za brijanje, sumnjam da obraćamo i 10% toliko pažnju sa čime četkamo zube. Googlajući po internetu vidim da se dosta stomatologa i korisnika kune u električne četkice za zube.. Pa sam se bacio u istraživanje i zanima me vaše mišljenje, šta mislite o električnim četikcama za zube i investiranju u iste( ne one entry level) nego nešto ozbiljno ,kao npr ovo sa linka?

https://www.sancta-domenica.hr/cetkica- ... white.aspx

https://www.sancta-domenica.hr/tus-za-z ... ultra.aspx
morr
Kamisori

Re: Dentalna higijena(s naglaskom na hardware)

Post by morr » 28 Aug 2018, 08:00

Dobra ideja za temu.
Ne bih samo tako odbacio fluorid, priča se o tome jako dugo, u pravilu u pseudoznanstvenim krugovima, zajedno s chemtrailsima i anti waxerima. Ovisno o količini, našem tijelu može štetiti apsolutno sve: željezo, kalcij itd.
Također razmišljam o električnoj četkici i airflossu, nisam još dovoljno njuškao po netu da bih izabrao određeni model. Trenutno koristim Curaprox četkicu, konac i interdentalne četkice.
Ako nisi dosad, svakako probaj interdentalne četkice, odlične su i svaki zubar s kojim sam pričao ih također koristi. Kad ih priupitam o istima, dobijem pogled kao da sam otkrio strogo čuvanu zubarsku tajnu.
Last edited by morr on 28 Aug 2018, 15:06, edited 1 time in total.
007
Student brijanja

Post by 007 » 28 Aug 2018, 09:36

Curaprox cetkice su daleko, daleko najbolje. Zubari će ih svi preporučiti. A i izvrsne su za kasnije održavanje brijaca. Naravno kad završe svoj radni vijek na zubima

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
MRKI
Student brijanja

Post by MRKI » 28 Aug 2018, 09:41

Curaprox i ja. Bez fluorida već desetak godina. Nisam primjetio dabsu mi zubi neš gori nego prije s fluo pastama.
Ove električne mi nisu nikad bile privlačne.
I refuse to join any club that would have me as a member.
Groucho Marx
morr
Kamisori

Post by morr » 28 Aug 2018, 09:57

007 wrote:
28 Aug 2018, 09:36
Curaprox cetkice su daleko, daleko najbolje. Zubari će ih svi preporučiti. A i izvrsne su za kasnije održavanje brijaca. Naravno kad završe svoj radni vijek na zubima

Eeeee, to tom ti ja pričam :skrbo
Getriba94
Shaveta

Post by Getriba94 » 28 Aug 2018, 11:13

007 wrote:
28 Aug 2018, 09:36

:ROFL :ROFL

Tako je i kod mene, curaprox, oral-B konac jer imam guste zube pa jeftiniji konci pucaju.

TAkoder ovakve stvari su dobre za ocistit zube iako moja svako malo šteka (kina, staces :mrgreen: ) imo sam prije waterpik ali je dao svoje s godinama
https://www.ebay.com/itm/Water-Flosser- ... SwPNNavgOe
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 28 Aug 2018, 13:55

007 wrote:Curaprox cetkice su daleko, daleko najbolje. Zubari će ih svi preporučiti. A i izvrsne su za kasnije održavanje brijaca. Naravno kad završe svoj radni vijek na zubima

Isti slucaj i kod mene. Cila familija na curaprox soft. I de brijaci. Nisam probao ove mekse, ove mi odovaraju.
Prije nisam mario za vrstu cetkice i kupovao random, ugl bi to bila neugodna iskustva i krvavi desni.
Nastojim sto cesce koristiti konac (oral b najbolji) interdentalne nesto rjeđe.
Vec neko vrijeme gledam za uzeti zubni tus, ali uvijek je nesto drugo prioritet.
Mislio sam bio onaj Waterpik.
Probao sam mislim onj phillips sa linka iz prvog posta, nije mi se svidio jer nema stalni mlaz nego izbacuje kratke mlazove pod jakim pritiskom. Nimalo ugodno.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Post Reply

Return to “Ćakula”