Crna Lista

naftas
Student brijanja

Re: Crna Lista

Post by naftas » 11 Mar 2015, 07:46

Pikirao sam je neko vrijeme, ali onda sam nabavio Semogue 2000 i zaključio da mi ne trebaju dvije ogromne četkice.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
arguson
Kamisori

Post by arguson » 11 Mar 2015, 10:23

Barba sapun 2: Electric Boogaloo

Evo odgovora barba sapundžije:
Poštovani Saša!

Vi ste pomiješali krem sapun za brijanje i sapun za brijanje...Krem sapun se izrađuje toplim postupkom dok je ovaj dobiven hladnim postupkom bez starinske kiseline i na proizvodu je istaknuto da je to „sapun“ za brijanje. Krem sapun ima kremastu konzistenciju nije ni tekuć ni krut, a postupak dobivanja je sasvim drugačiji,a time i kvaliteta pjene. Ujedno, takav sapun bi morao biti i drugačije pakiran. Na proizvodu je istaknut sastav, a o udjelima pojedinih sastojaka bi se moglo diskutirati.
Ovako rađeni sapuni sušenjem gubi na težini, a da se na proizvodu istakne težina poslije sušenja opet bi to bio varijabilan i netočan podatak. Sapun se dugo suši (3-4 tjedna) i normalno je da istaknuta težina ne odgovara prvotnoj kada je napravljen. Ovdje govorimo o masi kalupa,a ne o masi nakon sušenja.

Poštivana su načela izrade „sapuna“ za brijanje i očito takav sastav ne odgovara Vašem tipu kože i očekivanjima. Da je sapun izazvao bilo kakvu alergijsku reakciju na Vašoj koži onda bismo mogli razgovarati o grešci u izradi recepture.
Žao nam je što ste Vi očekivali kremasti sapun za brijanje ,a dobili sapun za brijanje. Hvala na sugestijama i primjedbama .
Ne znam tko tu koga...
Švercer sapuna i Ralon entuzijast.
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 11 Mar 2015, 12:14

Sve ti je reko, nema starinske kiseline :lol: :lol:
karantena35
BIC

Post by karantena35 » 15 Mar 2015, 00:06

Ukratko, marketinški trik. Samo sapun i krem sapun.

Oni se ograđuju "uvjetima korištenja", a ti ćeš (vjerovatno zbog cijene) kupit krivi.

Klasično.
Post Reply

Return to “Vaše kolekcije, liste želja, crne liste i sve ostale liste, popisi, kolekcije i zbirke vezane uz naš hobi ;-)”