UPS- Overseas, slične dostave

Post Reply
marn
Naučnik brijač

UPS- Overseas, slične dostave

Post by marn » 27 Nov 2012, 15:02

Dragi brijači i brijačice,

moram vam ukazati na svoja za sada još relativno negativna, ali ne smrdi na dobro, iskustva s UPS-om, koji je u Hrvatskoj u partnerstvu s Overseasom. Naime kad naručujete nešto iz inozemstva normalnom poštom, to u 90% slučajeva prođe neocarinjeno (možda sam ja imao sreće), ali ajmo reći da postoji velika šansa da prođete "lišo". Ako vas već i tereti carina, pošta sve lijepo odradi za vas (carinske deklaracije i sl.) i sve je uračunato u cijenu slanja, vi samo platite porez i carinu (osim na britve) i dobijete naručeno.

S UPS-om, a čitam po forumima i s drugim kurirskim službama sistem je slijedeći: prvo pošiljatelja kontaktiraju bezbroj puta da im da sve moje podatke (uključujući i telefon), zatim roba kod njih leži desetak dana bez da mi se itko javi.. Nakon što me kontaktirao UPS- Mexico (zemlja slanja) s mailom na Španjolskom?! s uputom da se javim UPS- Hrvatska, zovem i šaljem mailove 2 dana. Danas stiže mail: moram im napraviti punomoć da mi ocarine robu, poslati fotokopiju osobne i sve račune.
Zovem cijelo jutro, na kraju dobijem neku osobu zaduženu za moju pošiljku i kažem da je to polovna britva, da nemam račun. Ženska kaže OK onda prizajemo popunjenu deklaraciju od pošiljatelja gdje je vrijednost robe, ali gdje vam je račun od poštarine?
Ja: kakve poštarine? pa preko vas je poslano, vi znate tarifu.
Žena: ne, carina hoće račun. Ako nemate račun naplatit će PDV na iznos plaćene robe i vozarine!
Ja: OK, pošaljite predračun

Predračun stiže: Njihovo zastupanje na carini 80ak kn, vrijednost robe (s deklaracije) 100 $, vrijednost za naplatiti PDV 1664 kn?????
Uglavnom PDV i njihova usluga oko 500 kn!
Zovem opet i kažem kako ste od 600 kn robe naplatili 400 kn pdv? Kaže žena to je zbog vozarine!
1000 kn vozarina? Koji je to K? To je nešto što ulazi u oporezivu svotu kad nema podataka o poštarini!
Uglavnom sad pokušavam doć do lika koji mi je britvu slao i tražiti od njega račun za poštarinu..

E sad najciganskiji dio: na predračunu piše plativo najkasnije do i današnji datum? Znači ja njima platim, a oni tek onda šalju na carinu. Kako oni znaju kolika će bit carina?
Ako ne platiš pošiljka se vraća..

Mislim da ću, ako pošiljatelj nema račun platiti samo 80kn troškova, a za ostalo nek mi daju original račun s carine.

Eto, deca, pazite se UPS-a i sličnih lopova!! :sex:
Ancre
Kamisori

Re: UPS- Overseas, slične dostave

Post by Ancre » 27 Nov 2012, 15:53

Imao sam slično iskustvo s FEDEXom tj. sa firmom koja ih ovdje zastupa. Vozarine, ležarine, kavarine....srećom imao sam račun od kupljene robe pa nije bilo komplikacija al svejedno su me oženili za parsto kuna. :thumbdown:
Preporučena pošta i EMS su zakon! :thumbs:
EDIT: Britvu obavezno prijavi u za to predviđen topic :mrgreen:
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 27 Nov 2012, 16:01

Evo tip se javio s racunom. 750 pesosa, sto je oko 50€.
Cigani, reko sam.. Doduse britva ima kutiju, pa je paket od 1kg
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 27 Nov 2012, 16:05

E da, britva je hart steel square point satin finish, rosewood scales.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 27 Nov 2012, 22:41

Što se tiče tih naplata također sam imao iskustvo s FedExom kad sam kupovao nalivpero. Dodatni troškovi su bili 250 kuna. No, pošiljka mi je stigla iz SAD-a za četiri dana. Ipak, potrebno se zezati s faksiranjem računa i slanjem mailova. Zeznuto je to malo s kupovanjem skupljih stvari putem Interneta.
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 29 Nov 2012, 16:37

Evo da malo i pohvalim Overseas, nakon uplacenog predracuna( koji je sveden na razumnu cifru) u roku od 24h sam dobio paket na vrata uz najavu.
Ancre
Kamisori

Post by Ancre » 29 Nov 2012, 18:06

Drago mi je da je sve prošlo ok!

Ali...Image
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 29 Nov 2012, 19:34

Đe me nađe sa slikama! Sutra cu, casna pionirska
Post Reply