eBay prodaja

DFay
Kamisori

eBay prodaja

Post by DFay » 06 May 2014, 16:00

Osobno iskustvo prodaje putem eBay-a.

Odlučio sam prodati Merkur Progress sa dugom drškom jer ovdje kod nas nije bilo zainteresiranih.

Objavio sam oglas i tražio sam 50 $ za merkur i 15 $ za troškove poštarine. Kroz par dana stiže mi poruka da je prodan. Odlazim na poštu i šaljem paket u Njemačku 92 kn. ( e sad naši mafijaši mi nevele da je poštarina 60 kn za paket do 250gr. Ja sam svoj natrpao papirom da se nebi merkur tumbao po kutiji, paket je bio težak 257 grama i naplatili su mi poštarinu 92 kn.- TO SA GRAMAŽOM SAM NAKNADNO DOZNAO)
Nisam znao da je granica 250 gr. Da su mi rekli izvadio bi malo papira van da bude laganiji paket za par grama i platio 30 kuna manje poštarinu. Ali naravno tko će zaj. koga nego svoj svoga.
Nakon tri dana putem ebaya stiže poruka od kupca da je zadovoljan proizvodom. Javljaju mi se iz ebaya porukom da su zadovoljni kupoprodajom te da će mi naplatiti proviziju 7.18 $, paypal je isto zadovoljan transakcijom i to su naplatili 2.84 $. Do novaca još nemogu doći do kraja mjeseca kad će mi automatski prebaciti novac na Visu. Ako hoću odmah novce tu sitnicu paypal naplaćuje dodatnih 5 $. Nije mi sila za lovu pa ću čekati - Drugim riječima nedam im 5 $.
E sad , zadovoljan sam prodajom zato jer na ebayu stvarno možeš prodati bilo što jednostavno sve ima kupca (veliko tržište) I naj bitnije i prodavaoc i kupac su zaštićeni do maksimuma.
Tamo nema šanse kupiti mobitel a dobiti cjepanicu ili kupiti playstation i dobiti 3 kg. krumpira.
Tako da kad se opet odlučim nešto prodati a da mi netreba to će svakako biti ebay. :bradica:
Last edited by DFay on 06 May 2014, 21:52, edited 1 time in total.
papagioro
Shaveta

Re: eBay prodaja

Post by papagioro » 06 May 2014, 20:44

Ne mora toliko značiti savršeno od Ebay-a.
Više sam kupovao i nekada sam dobio fejk wireless mini kartica za laptop. Toliko je izgledao orginal, a ništa nije prepoznavao.
Prijavio sam prodavača glede navlačenja. Glumi da je slao i vratio novac. Ali na kraju krajeva stigla je za 3 mjeseca.
DFay
Kamisori

Post by DFay » 06 May 2014, 21:34

papagioro u pravu si ebay nemože utjecati na kvalitetu proizvoda i ljudsku zloću , ali zato vrhunski odrade zaštitu kupca, nisi bio zadovoljan i bez obzira na čekanje dobio si povrat love. E to je bit cijele priče.
Kod nas možeš dobiti cjepanicu i 3 kg. mladoga krumpira i nikome ništa. Ako hoćeš tjerati pravdu moraš podnijeti privatnu tužbu...... :cekic:
Prije par mjeseci kupio sam preshave oil i nisam ga dobio u roku, požalio sam se ebayu i kroz 3 dana dobio natrag novac na račun.
Ja ni dan danas neznam da li su uopće i poslali to ulje ali ebay je poslao email uz ispriku i vratio lovu. E to te ja pitam...... :bradica:
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 06 May 2014, 21:51

Yup, potpisujem, e-bay pošteno to odradi!
LP, Matija :mrgreen:

Galerija
papagioro
Shaveta

Post by papagioro » 06 May 2014, 22:22

@Dfay
Na njuškalu isto toga prodavaju naslijepo. Najbolje je uživo provjeriti.

Vrlo je moguće da i Ebay dobro štiti kupce. Ali , kupci isto znaju biti i pohlepni. Ima vještih koji i odradi dobro bez sumnje.
DFay
Kamisori

Post by DFay » 06 May 2014, 22:46

@papagioro
Veliš najbolje je uživo provjeriti, da ako i kupac i prodavaoc žive u istom gradu, ali ako ih dijeli 200-300-500 i više km. A šta onda. Mačak u vreći i 3 kg. krumpira. Hoću reći da je kod nas eldorado , nemaš mogućnost žalbe , prigovora, ničega osim privatne tužbe koja košta živaca i novaca. Policija netrza sve do 2000kn.
Što mutikaše jako dobro znaju. U ponudi ima dijelova za auto, kosilice mali kućanski aparati i slično.
Kad se odlučiš na kupnju u želucu ti je sve muka, neznaš da li ćeš biti prevaren ili ugodno iznenađen...
A kad otvorim ebay znam da straha nema
To je ono što me veseli u 12 mjeseci kupovao sam na ebay više od 60 puta razno razne sitnice i to mi je bilo čisto zadovoljstvo. A kod nas par puta i sve je bilo na granici incidenta i dobrog ukusa, tako da kod nas šoping za ubuduće više ne hvala....
papagioro
Shaveta

Post by papagioro » 06 May 2014, 23:25

@Dfay
Ma sve je OK. Svjestan sam toga, i uvijek kupujem preko Ebaya. Baš pikiram Merkura 39C i 50 kom Polsilvera žileta.

Što se tiče, kad je nešto hitno i kupim preko njuškala. Uzimam malo veću dozu opreza. Do sada nisam doživio lošega.
Uglavnom , više puta sam kupovao mobitele. Ispravni i sa papirima tj. račun kao potvrda da nije ukradeno.

Svega sam načitao lošega na svakom forumu tipa prljavi, zli i neodgovorni u oba strane.
gyges
DE

Post by gyges » 07 May 2014, 03:20

Da podjelim svoje iskustvo...

Do sada sam imao sigurno stotinu kupnji preko ebaya i bilo je svega, 99% pozitivnih iskustava.
Na reklamacije su mi vraćali novac.

Jednom sam popušio 30 usd za 3 USB-a od 32 gb. Naime nakon što sam kupio i odmah platio proizvod Ebay me odmah kontaktirao i savjetovao da ne završim transakciju???
Odmah sam preko paypyla otvorio prigovor (što bi trebalo zamrznuti sredstva prodavatelju do rješavanja problema) s gore navedenim razlozima, a šupak iz Kine im je poslao nekakav tracking number i oni su mu pustili lovu.
Uglavnom u prepisci Ebay (paypal) je shvaćao moju frustriranost, ali nije mogao ništa učiniti iako mislim da ipak je, ali dobro zaboravih na sve. Ionako sam bio pohlepni magarac koji je htio USB koji je kod nas koštao 300kn za 30kn i prije toga nisam provjerio da su svi po toj cijeni fake. Nakon neka 3 mjeseca su mi stigli USB-ovi, nisam mogao vjerovati :lol: :lol: , naravno fejk.
Kinezu sam poslao nekolicinu prigodnih mailova, sadržaj i sami možete zamisliti... :tameshigiri:
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 07 May 2014, 07:21

Ima i situacija gdje prodavač može popušiti. Evo priča s portala satova: lik prodao sat preko baya, kupac se žalio na neke nedostatke (koje je, kaže prodavač izmislio), ebay stiso prodavača da vrati lovu, a kupac vratio sat- ali bez 2 linka s narukvice (svaki po 90€).
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 07 May 2014, 12:39

marn wrote:Ima i situacija gdje prodavač može popušiti. Evo priča s portala satova: lik prodao sat preko baya, kupac se žalio na neke nedostatke (koje je, kaže prodavač izmislio), ebay stiso prodavača da vrati lovu, a kupac vratio sat- ali bez 2 linka s narukvice (svaki po 90€).
trebali su mu ti linkovi pa se snašao, dobra fora. Vjerojatno će od sad prodavači u korist svoje zaštite navoditi broj linkova na narukvicama :lol:
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 07 May 2014, 13:52

Nisam siguran al cini mi se da ebay (bar u Europi) ne priznaje vise reklamacije vezane za stanje artikla kupljenog od privatne osobe. Nema vise da ti se ne svidi, pa vratis osim ako je prodavac pravna osoba.. Po meni je to ok, ako si sve naveo u oglasu i napravio dobre slike ces prodat, ako je nesto sumnjivo neces..
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 07 May 2014, 16:57

marn wrote:Nisam siguran al cini mi se da ebay (bar u Europi) ne priznaje vise reklamacije vezane za stanje artikla kupljenog od privatne osobe. Nema vise da ti se ne svidi, pa vratis osim ako je prodavac pravna osoba.. Po meni je to ok, ako si sve naveo u oglasu i napravio dobre slike ces prodat, ako je nesto sumnjivo neces..
Na tu foru je dfay i prodao Merkura. Meni je on sumnjiv od samog početka.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 07 May 2014, 17:21

korijen wrote:
marn wrote:Nisam siguran al cini mi se da ebay (bar u Europi) ne priznaje vise reklamacije vezane za stanje artikla kupljenog od privatne osobe. Nema vise da ti se ne svidi, pa vratis osim ako je prodavac pravna osoba.. Po meni je to ok, ako si sve naveo u oglasu i napravio dobre slike ces prodat, ako je nesto sumnjivo neces..
Na tu foru je dfay i prodao Merkura. Meni je on sumnjiv od samog početka.
@DFay

E, moj Ž... Napadaju te sa svih strana... Drago mi je da si uspio prodati Merkura. U protivnom bi, vjerojatno, opet pao u krizu odluke..
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
DFay
Kamisori

Post by DFay » 07 May 2014, 17:47

@naftas

:thumbs:

Ja misli da su oni samo malo lubomorni kaj ja sad peneze brojim...... :lol:
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 07 May 2014, 18:06

DFay wrote:@naftas

:thumbs:

Ja misli da su oni samo malo lubomorni kaj ja sad peneze brojim...... :lol:
Nisam baš siguran... Ipak si ga u konačnici prodao za 300-tinjak hrvatskih zvijeri. Iskreno, ja sam ljubomoran na tog Švabu, koji je tako dobro prošao... :azdaja:
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Post Reply

Return to “Brijački net/web/PayPal/carina/dostava...”