Problem sa paypalom!

babarog
Student brijanja

Problem sa paypalom!

Post by babarog » 07 May 2014, 23:17

Pozdrav, evo budući da sam imao dosta problema sada oko jedne kupovine odlučio sam se zamoliti ekipu za pomoć!

Naime naručivao sam preko webshopa i platio karticom. kako mi je kartica istekla a kupovina je bila otkazana uplatili su mi novce nazad na paypal no međutim ja moram čekati 1.7. da bi im pristupio! Naime prvo 30dana pending balance a poslije toga ide isplata prvoga u slijedećem mjesecu!

Kako bi skratio taj postupak moram imati succesfull sellers history od preko 25 komada pa sam stoga odlučio napraviti slijedeće!

Stavio sam u ponudu ovo: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 1330512962

Molim svakoga tko može i ima volje se malo zajebavati i petljati oko kompjutera neka kupi po jedan primjerak a ja ću mu onda refundirati to na njegov račun nazad!

Bitno je da se poslije transakcije odmah ostavi pozitivan feedback da dobijem tih 25 selling feedback-a da mogu prije doći do love!

Također molim onog tko to napravi neka mi šibne PM sa svojim podacima!
LP, Matija :mrgreen:

Galerija
marn
mr. sc. brijanja

Re: Problem sa paypalom!

Post by marn » 08 May 2014, 08:15

To pravilo sa čekanjem vrijedi kad si nekom nešto prodao, pa da se on stigne pobunit. Kad se radi o refundu lova ti je dostubna odmah. Ako ti je frka pošalji mail uplatitelju da definira transakciju kao refund, mpžda upali.
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 08 May 2014, 08:18

Nemože se definirati kao refund ukoliko posao na prvom mjestu nije obavljen preko paypala!

Galerija
King
Naučnik brijač

Post by King » 08 May 2014, 08:40

Nije mi jasno zašto su ti vratili novce na PP ako nisi plaćao putem PP nego direktno s karticom...., a druga stvar koja mi nije jasna je kako se uopće moglo skinuti nešto s kartice koja je istekla...
Treće, možemo mi tebi napraviti 25 pozitivnih ocjena, ali i dalje nećeš moći do svojih novaca bez obzira što e-bay tako tvrdi. PP ima svoju politiku za HR i neće ti pustiti novce dok ne prođe 30 dana.
Seller je to morao vratiti kao refund i nikako drugačije...u tom slučaju novac bi ti bio na računu/kartici u roku od 3 dana.
Također na ovaj iznos od 0.99 USD gubiš 10% provizije koju moraš platiti e-bayu (u konačnici cca. 2.5 USD) gubiš na konverziji iz USD u kune nakon što novac dođe na PP a prije prebacivanja na račun osim ako nemaš devizni račun s osnovnom valutom u USD te gubiš na proviziji koju moraš platiti PP - jesi li to znao?
Stoga, radije pričekaj da sve ide svojim tokom i kontaktiraj sellera da izvrši refund a ne uplatu na PP.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 08 May 2014, 09:43

@babarog

Bad luck... Daj Mustinju da to riješi, kad se čovjek već ponudio. Da sam doma, već bih riješio taj problem, ali otputovao sam na teren u utorak, a ne da mi se gnjaviti ženu s tim stvarima.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 08 May 2014, 10:33

King ti je sve reko, osim toga ces na taj refund koji to nije isto platiti proviziju Paypalu! Storniraj to, tj. ti izvrsi refund prodavacu (tu nema provizije), a on nek ti lovu uplati direktno na karticu.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 08 May 2014, 11:25

King wrote:Nije mi jasno zašto su ti vratili novce na PP ako nisi plaćao putem PP nego direktno s karticom...., a druga stvar koja mi nije jasna je kako se uopće moglo skinuti nešto s kartice koja je istekla...
+1: Tko zna čime se sve babarog bavi u "slobodno" vrijeme... :mrgreen:
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 08 May 2014, 14:33

Onda ću probati napraviti ovako kako King veli!

Galerija
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 08 May 2014, 21:58

Dobre vijesti! Vratio im preko paypala i uplatit će mi na karticu!

Iako mi nije drago kaj sam im slao podatke o kartici preko maila! Nimalo mi nije drago al sto je tu je!

Galerija
King
Naučnik brijač

Post by King » 08 May 2014, 22:37

babarog wrote:Dobre vijesti! Vratio im preko paypala i uplatit će mi na karticu!

Iako mi nije drago kaj sam im slao podatke o kartici preko maila! Nimalo mi nije drago al sto je tu je!
:?: ...ništa mi tu nije jasno....koji k...c im trebaju podaci o tvojoj kartici za napraviti "refund"....jesi li ti sigurno provjerio taj web shop da se ne radio kakvoj prevari...iako, ukoliko je kartica istekla mogu se j....i i s brojem kartice i svim ostalim podacima....
Imao sam nebrojeno "refunda" u ovih par godina i nikad me nisu tražili broj kartice i sl.
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 08 May 2014, 22:40

Kupio sam tipa 29.4. a 30.4. mi je istekla kartica u tom je fora! i treba im novi broj kartice i security code!

Galerija
King
Naučnik brijač

Post by King » 08 May 2014, 22:56

babarog wrote:Kupio sam tipa 29.4. a 30.4. mi je istekla kartica u tom je fora! i treba im novi broj kartice i security code!
Alooooooo "security code" se ne šalje NIKOME.....ukoliko si im ga posalo zajedno s brojem kartice sad imaju sve podatke da te fino "ispeglaju".
Transakcija koja je obavljena npr. 29.04. je tada i knjižena i nema nikakve veze što kartica ističe 30.04. - prema tome oni su taj novac dobili, jer kartica u momentu transakcije još uvijek nije istekla - da je istekla ne bi uopće mogao napraviti transakciju, ne bi bilo nikakvog refunda i sl.
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 08 May 2014, 23:12

King, on je platio i lova je prosla ali je svojom voljom ponistio kupnju, a obzirom da je kartica istekla trazili su drugi nacin da vrate lovu. I meni nije bilo jasno, al sam ponovno procitao Babarogov prvi post. Sve je tu cisto, samo je i meni malo cudno to da su te trazili securitz code.. S druge strane ionako im ga upisujes kada kupujes nesto.. Mislim da ne trebas brinut, pogotovo ako se radi o poznatom web shopu
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 08 May 2014, 23:18

Ja isto mislim da nebi trebalo bit frke jer se radi o knifecenteru i iglobalu al dobro vidjet cemo

Galerija
King
Naučnik brijač

Post by King » 08 May 2014, 23:20

marn wrote:King, on je platio i lova je prosla ali je svojom voljom ponistio kupnju, a obzirom da je kartica istekla trazili su drugi nacin da vrate lovu. I meni nije bilo jasno, al sam ponovno procitao Babarogov prvi post. Sve je tu cisto, samo je i meni malo cudno to da su te trazili securitz code.. S druge strane ionako im ga upisujes kada kupujes nesto.. Mislim da ne trebas brinut, pogotovo ako se radi o poznatom web shopu
Da, i meni je sad sve jasno oko toga kako je došlo do vraćanja novca tj. da je on svojom voljom poništio kupnju, a ne iz razloga što je kartica istekla i sl.
Btw. prodavatelji koji rade preko neta NIKADA ne vide "security code" - NIKADA...neki čak ne vide ni broj kartice već za njih transakcije odrađuju posebni servisi....npr. kad se naručuje s connaughtshaving.com
Znači, broj kartice i "security code" nikada ne šaljite nekome koga ne poznajete - to je isto kao da netko pronađe vašu izgubljenu karticu te vas fino nazove na telefon i zamoli da mu date PIN.
U svakom slučaju ukoliko dođe do zloupotrebe kartice to ćeš fino prijaviti svojoj banci....oni će karticu poništiti, istražiti slučaj i ukoliko si bio žrtva prevare nadoknadit ti gubitak....trebat će malo vremena i malo više živaca - kažem, ukoliko dođe do zloupotrebe, vjerujem da neće, ali nikad se ne zna.
Post Reply

Return to “Brijački net/web/PayPal/carina/dostava...”