Savjeti, iskustva, pitanja u vezi nabavljanja robe izvana...

britva
DE

Re: PayPal Vs. Kreditna kartica

Post by britva » 10 Mar 2009, 17:18

kig1976 wrote: Vidiš recimo ako je točno ovo da PP zadržava sredstva 30 dana, u tom slučaju classicshaving neće isporučit robu dok mu sredstva nisu sjela na račun
Hoce, jer ce dobiti potvrdu da je placeno. Zadrzavanje je za slucaj da nesto podje po zlu i PayPal mora tebi vratiti novce.
i drugo kažeš da kažnjava trgovca varalicu već nakon nekoliko prijevara...znači postoji mogućnost da si ti prvi ili drugi ili ne znam već koji prevareni, a da PP tek nakon toga blokira trgovca.
Krivo sam se izrazio, nakon nekoliko prijevara ga vise nema u sustavu, i moze se jedino prijaviti pod drugim imenom, s drugom karticom i drugom adresom.
Prvih nekoliko puta samo zaracunaju neke spoje troskove i povecaju proviziju, ali ako dokazes da te namjerno prevario maknut ce ga odmah.
Kolega s posla je kupovao naocale preko e-baya i lik mu ih nije slao. Kad sam ga pitao koliko transakcija je ovaj lik imao kao trgovac ispalo je da ima 5-6 prodanih stvari i vec ga nema u sustavu. Odmah se javio PayPalu i rekli su mu da je trgovac blokiran zbog sumnje u prijevaru. Novac je dobio nazad u roku dva tjedna a naocale nikad.
Stoga mislim da je što se sigurnosti tiče svejedno da li je PP ili kartica...pogotovo ako se stvari naručuju iz USA, osim ako vlasnik stranice nije Balkanac, ali i njega oni jako brzo otkriju :lol:
Nebitno od kuda narucujes, po meni je najsigurniji PayPal bas zbog razine zastite koju pruza, poslije njega placanje pouzecem, pa karticom preko zasticene stranice, a najgori moguci nacin su wire transfer, TT i cash u kuverti.

--
Z
King
Naučnik brijač

Post by King » 10 Mar 2009, 18:07

OK šte se tiče PP ja se u potpunosti slažem s tobom da su OK i da zadržavaju novac dok ne prođe žalbeni rok...no classicshaving.com kaže da će robu isporučiti tek kada novac sjedne na njihov račun ako je plačanje napravljeno putem PP....znači ne kada ti platiš PP nego kad PP uplati njima...koliko vidim to si gore i podcrtao, dok za plaćanje karticom kažu da šalju odmah što je i logično jer oni terete kartičarsku kuću, a ova tereti tebe i kazneno i matrijalno. Da objasnim: matrijalno na način da ti mjesečno ispostavi račun za sve što si karticom potrošio...kazneno te prijavljuje ukoliko si karticu zloupotrijebio.
Možda kod drugih firmi nije ovakva politika, iskreno nisam ni gledao, ali politika classicshavinga je ovakva kakva jest. U cijeloj priči bitno je to da je jako važno pročitat dio Policies koji svaka ozbiljna firma ima na svojoj stranici i u kojoj su navedena prava i obveze svake strane.
igegic
DE

Post by igegic » 10 Mar 2009, 18:23

Meni bi bilo logično da classicshaving šalje robu čim dobije potvrdu od PP da je roba placena, tj. nebi bilo razloga da toliko odugovlače ako već praktički imaju lovu na računu ukoliko nista ne zajebu sa svoje strane.....

P.S. Mislim da bi bilo najbolje kad bi se javio netko tko je kupovao sa CS i da nam kaže koliko je dana prošlo od uplate preko PP do isporuke na zeljeno odredište...
britva
DE

Post by britva » 10 Mar 2009, 20:28

kig1976 wrote:OK šte se tiče PP ja se u potpunosti slažem s tobom da su OK i da zadržavaju novac dok ne prođe žalbeni rok...no classicshaving.com kaže da će robu isporučiti tek kada novac sjedne na njihov račun ako je plačanje napravljeno putem PP....znači ne kada ti platiš PP nego kad PP uplati njima...koliko vidim to si gore i podcrtao, dok za plaćanje karticom kažu da šalju odmah što je i logično jer oni terete kartičarsku kuću, a ova tereti tebe i kazneno i matrijalno. Da objasnim: matrijalno na način da ti mjesečno ispostavi račun za sve što si karticom potrošio...kazneno te prijavljuje ukoliko si karticu zloupotrijebio.
Možda kod drugih firmi nije ovakva politika, iskreno nisam ni gledao, ali politika classicshavinga je ovakva kakva jest. U cijeloj priči bitno je to da je jako važno pročitat dio Policies koji svaka ozbiljna firma ima na svojoj stranici i u kojoj su navedena prava i obveze svake strane.
Nisam toliko detaljno istrazivao nacin na koji funkcionira PP, ali kada bih prodavao nesto sigurno bih to ucinio. Jedno je sigurno: PayPal ima pravo do 180 dana unazad povuci sredstva sa racuna trgovca ukoliko se ukaze potreba za tim (citaj: trgovac je izgubio spor s kupcem koji je vodjen preko PP).

Drugo, ti kao trgovac duzan si prihvatiti njihove uvjete - koji mozda nisu najpovoljniji sto se tice isplate - ako zelis naplacivati preko njih. A PayPal-u je u interesu trgovcu ne isplatiti odmah - nego mu samo potvrditi uplatu - za slucaj da PayPal mora kupcu refundirati troskove nastale krivnjom trgovca - kriva roba, kriva adresa, nikad dobivena roba itd - koji se mogu utvrditi u roku od 30 dana ili manje (iskreno, u bilo koji dio svijeta mozes poslati paket sa rokom isporuke manjim od 30 dana).

Znaci, ako CS ceka 30 dana da mu se uplati novac, ti automatski dobivas priliku za tuzbu PP-u i dobivas povrat sredstava a CS dobiva negativne bodove kod PP. Da rade na taj nacin siguran sam da bi vec odavno zatvorili.
Slobodno naruci i plati, robu ce ti poslati u roku nekoliko dana ako ne i sati.

Svi, ponavljam apsolutno svi trgovci, kada dobiju potvrdu sa PP da im je placena transakcija XY, potvrdjuju tu transakciju i pristupaju procesu pakiranja i slanja.
Ja sam dosta toga narucivao i sa eBay-a i sa strane, sve placeno sa PP, apsolutno svaka placena narudzba je potvrdjena u rekordnom roku i poslana najkasnije za nekoliko dana (max. 5).
Najbrza narudzba mi je bila preko eBay-a - platio sam britvu oko 1-2 u noci i oko 8 ujutro (isti dan) dobio potvrdu da je posiljka poslana. Radi se o Svicarskoj, tako da nije 8 sati razlike ;)

--
Z
vidas
BIC

Post by vidas » 10 Mar 2009, 22:49

Meni je najbrža pošiljka bila kad sam kupio kuhinjski nož na Japanskom web-shopu nož je stigao na kućnu adresu u roku od pet dana i da stvar bude bolja naručen je 25.12 a stigao je na kućnu adresu 30.12 kasnije sam još jednom naručivao kod njih i onda im je trebalo 6 dana.
Znači trgovina šalje čim vi provedete transakciju na Pay-Palu, nema nikakvog zadržavanja sa strane trgovaca jer je konkurencija ne webu velika i to nebi imalo smisla.
igegic
DE

Post by igegic » 12 Mar 2009, 14:31

Ja sam danas narucio Merkur 38C sa classicshavinga, sad cu barem vidjet iz prve ruke kakva je procedura i koliko ce trebati paketu da mi stigne na kucnu adresu. Jedino što sam jako nestrpljivvvvvvv :D
igegic
DE

Post by igegic » 12 Mar 2009, 23:34

Evo javili su mi s classicshavinga da su mi poslali paket USPS-om (ali nisam dobio tracking number pa mi je to malo čudno) :? , znaci ona teorija da CS salje paket tek kad prime novac s PP pada u vodu jer jos uvijek mi pise na ziro računu da je rezervirano 357kn za posiljku , odnosno da transakcija s PP jos nije u potpunosti dovršena...
Jel obavezno da kad salju preko USPS-a daju i tracking number ?
britva
DE

Post by britva » 13 Mar 2009, 07:33

igegic wrote:Evo javili su mi s classicshavinga da su mi poslali paket USPS-om (ali nisam dobio tracking number pa mi je to malo čudno) :? , znaci ona teorija da CS salje paket tek kad prime novac s PP pada u vodu jer jos uvijek mi pise na ziro računu da je rezervirano 357kn za posiljku , odnosno da transakcija s PP jos nije u potpunosti dovršena...
Jel obavezno da kad salju preko USPS-a daju i tracking number ?
USPS je obicna posta, i nema mogucnost trackinga.

--
Z
Anonymous

Post by Anonymous » 14 Mar 2009, 21:58

Pošto sam željan promjene planiram naručit britvu sa tog classicshavinga, i sad pitanje je sljedece : Pošto sam vidio da nude dvije opcije shippinga, zanima me jeli tko uzimao ovu jeftiniju opciju slanja preko USPS-a First class mail international-om i koliko je pouzdana takva vrsta slanja ( mislim da se paket nebi zagubio i sl. ) Ajd pliz nabacite par savjeta :D
Robert
BIC

Post by Robert » 14 Mar 2009, 22:25

Moj prvi savjet ti je da ne kupuješ prvu britvu sa internet shopova...
Prvo, skupe su; drugo, nisu naoštrene (shave ready)... Ako kupiš takvu britvu, obavezno je moraš poslati na oštrenje dodatni trošak od 20$ + poštarina u oba smjera...
Zato ti preporučam pogledati po forumima (npr. www.straightrazorplace.com ili http://badgerandblade.com), tj. pronjuškati po njihovim malim oglasima i potražiti neku jeftinu britvu kod koje piše SHAVE READY... Samo takvom britvom će brijanje biti moguće i bezbolno...
A i ako slučajno zaključiš da to nije za tebe si na manjem gubitku...
Za početak će ti još biti potreban i strop ili remen za poliranje...
Anonymous

Post by Anonymous » 14 Mar 2009, 22:32

[quote:ea7c84937a="Robert"]Moj prvi savjet ti je da ne kupuješ prvu britvu sa internet shopova...
Prvo, skupe su; drugo, nisu naoštrene (shave ready)... Ako kupiš takvu britvu, obavezno je moraš poslati na oštrenje dodatni trošak od 20$ + poštarina u oba smjera...
Zato ti preporučam pogledati po forumima (npr. www.straightrazorplace.com ili http://badgerandblade.com), tj. pronjuškati po njihovim malim oglasima i potražiti neku jeftinu britvu kod koje piše SHAVE READY... Samo takvom britvom će brijanje biti moguće i bezbolno...
Za početak će ti još biti potreban i strop ili remen za poliranje...[/quote]

Hmm da, definitivno si u pravu sta se tiče toga, nisam uzeo u obzir da nebi bila shave ready :oops:
Istina tamo su britve ipak puno jeftinije a i ako mi ne bude pasala manje ce mi biti zao. E sad pitanje u vezi slanja, kojiko je pouzdan USPS First Class Mail International ? Jel tko imao kakvih neugodnih iskustava s tom vrstom dostave/isporuke ?
dhosko
Mach III

Post by dhosko » 14 Mar 2009, 22:56

[quote:0325681060="Robert"]Moj prvi savjet ti je da ne kupuješ prvu britvu sa internet shopova...
Za početak će ti još biti potreban i strop ili remen za poliranje...[/quote]

Cijenim ovo mišljenje, ali ja bi rekao baš suprotno. Meni je upravo draž bila u tome da ju sam napravim shave ready.

Prokleti internet. Uvijek postoje dva dijametralno suprotna stava :wink:
igegic
DE

Post by igegic » 14 Mar 2009, 23:01

Mislim da su ti decki sve rekli , po meni ti je takodjer bolja opcija da prvo probas sa nekom ne (pre)skupom britvom u slučaju da ti se ne svidi..

A sad, što se tiče pouzdanosti poštarine, ja ti nista ne mogu nista točno reci. To ostavljam napolenu i ostaloj ekipi koja je pokupovala pola internet shopova i foruma :oops: :D
Robert
BIC

Post by Robert » 14 Mar 2009, 23:12

[quote:1ad1e00cbd="dhosko"]
Cijenim ovo mišljenje, ali ja bi rekao baš suprotno. Meni je upravo draž bila u tome da ju sam napravim shave ready.

Prokleti internet. Uvijek postoje dva dijametralno suprotna stava :wink:[/quote]

Istina, i meni je bila draž u tome... :wink:
Sve moje britve sam sam restaurirao i nabrusio...
Ali, ja sam imao sreće da mi je teta iz Dojčland naručila i poklonila brusne kamene vrijedne sve skupa nekih 80$...
Više bi, za početak, došlo kamenje od same britve...
Osobno smatram da nije vrijedno zaraziti se HAD-om ako se netko ne želi baviti "ozbiljno" britvama (skupljanje, restauriranje, brušenje, brijanje)...
Anonymous

Post by Anonymous » 14 Mar 2009, 23:51

Hvala ekipo, cijenim misljenje sviju vas

btw, jel mi moze netko dati odgovor na pitanje u vezi dostave ?
Post Reply

Return to “Brijački net/web/PayPal/carina/dostava...”