Demokracija na forumu

Post Reply
Praskaton
Naučnik brijač

Demokracija na forumu

Post by Praskaton » 04 May 2012, 22:27

Evo opet mi je zaključan post u ponudi britve, a usput su obrisana i dva posta članova i moj odgovor koji sam im pisao. Možda ja neke stvari ne shvaćam, ali stvarno mi nije jasna ta diktatura sa kontrolom postova. Pa nismo mi ovdje balavci koje treba kontrolirati i zaključavati im postove. Meni osobno ne smeta da mi bilo tko napiše bilo što u vezi nekog mog posta, pa tako i oglasa i zbog toga me iritira ovo zaključavanje postova. Također moram napomenuti i kako ovo zaključavanje i brisanje postova nisam pronašao u pravilima foruma. Ovaj post nije namijenjen nekome tko bi htio privatizirati forum, već je ovo inicijativa za veću slobodu na forumu. Pod tim slobodu, u prvom redu mislim na mogućnost da bilo tko napiše bilo što, naravno uz ogradu od vrijeđanja ili kakvog nasilja, ali da forum bude otvoreniji i ležerniji. Dakle, molim Kinga da mi otključa post i da više ne briše napisane postove (ukoliko nekog ne vrijeđam ili mu prijetim), jer se uz iskreno poštovanje prema Kingu smatram dovoljno starim, aktivnim i pristojnim članom da mi nitko ne bi trebao zaključavati postove.
Slice
mr. sc. brijanja

Re: Demokracija na forumu

Post by Slice » 04 May 2012, 22:42

Uz tebe sam brate! No, sviđa mi se što je ovaj forum, za razliku od nekih drugih, prilično uredan. Za to su, prije svega, zaslužni administratori.
King
Naučnik brijač

Post by King » 04 May 2012, 22:45

http://www.brijacnica.com/viewtopic.php?f=1&t=952

Nakon što se stavi oglas svaka daljnja rasprava o istom se vodi putem PM poruka i to je jedini razlog zaključavanja teme unutar ponuda/potražnja.
PDF ponuda/potražnja te Vendor corner su jedini dijelovi Foruma unutar kojih se postovi zaključavaju te smatram da se to ni u kojem slučaju ne može smatrati "ubijanjem" demokracije i kontrolom članova Foruma.
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 05 May 2012, 08:40

Praskaton wrote:Evo opet mi je zaključan post u ponudi britve, a usput su obrisana i dva posta članova i moj odgovor koji sam im pisao. Možda ja neke stvari ne shvaćam, ali stvarno mi nije jasna ta diktatura sa kontrolom postova. Pa nismo mi ovdje balavci koje treba kontrolirati i zaključavati im postove. Meni osobno ne smeta da mi bilo tko napiše bilo što u vezi nekog mog posta, pa tako i oglasa i zbog toga me iritira ovo zaključavanje postova. Također moram napomenuti i kako ovo zaključavanje i brisanje postova nisam pronašao u pravilima foruma. Ovaj post nije namijenjen nekome tko bi htio privatizirati forum, već je ovo inicijativa za veću slobodu na forumu. Pod tim slobodu, u prvom redu mislim na mogućnost da bilo tko napiše bilo što, naravno uz ogradu od vrijeđanja ili kakvog nasilja, ali da forum bude otvoreniji i ležerniji. Dakle, molim Kinga da mi otključa post i da više ne briše napisane postove (ukoliko nekog ne vrijeđam ili mu prijetim), jer se uz iskreno poštovanje prema Kingu smatram dovoljno starim, aktivnim i pristojnim članom da mi nitko ne bi trebao zaključavati postove.
+1
Meni se svidja sistem s badger&bladea, gdje svi mogu komentirati oglase. Mislim da to olaksava neiskusnijim clanovima da donesu odluku, a i postenim/nepostenim prodavateljima olaksava/otezava posao.. Na B&B ima desetak tisuca clanova, pa ne vlada kaos oko tih komentara, ne vidim da bi tu bilo kaosa s 20ak aktivnih clanova
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 05 May 2012, 13:36

Nema 20 aktivnih članova. Prije 8-10.
U svakom slučaju ja poštujem volju većine i svakako Kinga koji je najzaslužniji za aktivnost ovog foruma. A da voli uređivat, voli. :D
King
Naučnik brijač

Post by King » 05 May 2012, 14:29

Praskaton wrote:Nema 20 aktivnih članova. Prije 8-10.
U svakom slučaju ja poštujem volju većine i svakako Kinga koji je najzaslužniji za aktivnost ovog foruma. A da voli uređivat, voli. :D
OK...kako King ne bi i dalje bio tiranin koji na Forumu provodi svoju samovolju neka članovi demokratski odluče "lock or not" teme u PDF-ovima Ponuda/Potražnja na donjem linku:

http://www.brijacnica.com/viewtopic.php?f=2&t=1353
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 05 May 2012, 14:58

King wrote:
OK...kako King ne bi i dalje bio tiranin koji na Forumu provodi svoju samovolju neka članovi demokratski odluče "lock or not" teme u PDF-ovima Ponuda/Potražnja na donjem linku:

Pošteno! Za svaku pohvalu, King!
Ja glasao. Ionako je malo aktivnih topica na forumu, pa da bar malo komentiramo, neće se niko ljutit.. Uostalom nek odluče članovi.
:amen:
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 05 May 2012, 18:09

A?
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 05 May 2012, 22:23

King wrote:

Ako i jesi tiranin (iako ne mislimo tako) ti si naš tiranin i mi te volimo :thumbs:
mariv
Britva

Post by mariv » 05 May 2012, 22:51

Glasao sam da treba zaključavati postove, i kako vidim u manjini sam, jer smatram da taj način doprinosi redu, jednostavnosti te budimo iskreni i priznajmo si off-topicu. Ne vidim potrebu za otključavanjem jer se uvijek može otvoriti poseban topic za diskusiju gdje bi se citirao i komentirao dotični zaključani topic.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 06 May 2012, 10:57

Praskaton wrote:
King wrote:

Ako i jesi tiranin (iako ne mislimo tako) ti si naš tiranin i mi te volimo :thumbs:
:lol: :lol: :lol:
:thumbs: :thumbs: :thumbs:

Šalu na stranu - bio sam jako dugo admin na jednom našem ogromnom forumu kojem gravitira cijelo područje one bivše države i mogu Vam svima reći samo jednu jedinu stvar - biti admin je vrlo zahtjevno i nezahvalno.
Stoga razumijem obije strane. Moje mišljenje:
treba Kingu i Napu dati još posla, da čitaju "prepucavanja" na oglasima i da se još malo nerviraju :mrgreen: :cekic:
stoga mislim da treba otključati te teme pa neka se ljudi lijepo prepucavaju do mile volje
napraviti mali eksperiment, pa vidjeti...
lako se to onda ponovo zaključa ako stvari postanu čupave 8)

Eto...
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 07 May 2012, 13:14

Ja sam, ako već postoji tolika želja, da ključamo ali istovremeno otvorimo zasebnu temu koja bi glasila "Komentari na oglase" gdje bi svi mogli komentirati.
A što se glasanja tiče, suzdržat ću se. Neka članovi odluče (za sada). :mrgreen:
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 08 May 2012, 12:32

Ugl. bilo je to davne 1990. kad se na jednoj od sjednica CK Saveza Komunista Jugoslavije povela još jedna rasprava o potrebi uvođenja demokracije u Jugoslaviju. Situacija u Jugi je kuhala ali reakcija sa srpske strane u vezi ove ideje je bila dosta mlaka. Jedan delegat je predložio da se demokracija uvede „postepeno“. Na to je jedan lik iz Hrvatske, duhovit u tri ćoška (a nije Mesić ;) ) ispričao sljedeću anegdotu:
Pitali jednog francuskog seljaka kako bi on riješio problem prometa u Britaniji. Otočani voze s krive strane ceste pa eto, kako bi on riješio taj problem. A Francuz na to: „Ja bih taj problem riješio postupno. Prvo bih prebacio kamione na desnu stranu ceste“. :D :D :D

Uvijek mi je žao što nemamo ROFL ikone jer bi mi se u nekim situacijama činile baš primjerene. Modovi?

Tako i u ovoj situaciji kod jadnog Praskatona. King je izdržao je ravno 1:11' u demokratskom okružju, a unda mu je malo zaključao topic. Opet malo : ROFL : : ROFL :

Sori King al nisam izdržao.

Ne bi se inače štel mešati. Već sam napisao da shvaćam situaciju. Kužite?

BTW, jel se sjeća itko ovdje Milana Pančevskog?
King
Naučnik brijač

Post by King » 08 May 2012, 12:54

korijen wrote: Tako i u ovoj situaciji kod jadnog Praskatona. King je izdržao je ravno 1:11' u demokratskom okružju, a unda mu je malo zaključao topic. Opet malo : ROFL : : ROFL :

Sori King al nisam izdržao.
Pa da...i vidiš kako sad imamo finu temu za raspravu...bar nije dosadno :smoke:
Post Reply

Return to “Brijački aktivizam, promišljanja&modus vivendi, moto/brijačica/brijač dana, početci, razni AD-ovi...”