Jednomjesečni izazov

007
Student brijanja

Jednomjesečni izazov

Post by 007 » 30 Nov 2017, 09:57

U zadnje vrijeme sve više i više razmišljam da pred samog sebe postavim tzv. Jednomjesečni izazov. Znate one - mjesec dana koristiš samo jedan sapun / brijač / lamicu (ne istu naravno).

Kako se to vama čini?

Jel' bi se netko priključio?

Pa da doktoriramo taj jedan sapun / brijač / lamicu!

P.S. Ovo se naravno ne odnosi na Prasketa, jer on ima cijeloživotni izazov sa Tabacom :lol:
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
olly
Student brijanja

Re: Jednomjesečni izazov

Post by olly » 30 Nov 2017, 10:35

Ja to u nekom blažem obliku već neko vrijeme prakticiram, ali istina, ne baš mjesec dana.

Na taj način istestiram brijač, sapun i lamicu, zadnja kombinacija bila mi je LEA krema, Cobra i Feather PRO.

Ustanovio sam, da u toj kombinaciji više ništa nema da se preispituje, jer je idealna :)
007
Student brijanja

Re: RE: Re: Jednomjesečni izazov

Post by 007 » 30 Nov 2017, 10:40

olly wrote:Ja to u nekom blažem obliku već neko vrijeme prakticiram, ali istina, ne baš mjesec dana.

Na taj način istestiram brijač, sapun i lamicu, zadnja kombinacija bila mi je LEA krema, Cobra i Feather PRO.

Ustanovio sam, da u toj kombinaciji više ništa nema da se preispituje, jer je idealna :)
E baš to! Istrenirati i dovesti do savršenstva!

Meni bi to značilo nekih 10-15 brijanja mjesečno. Mislim da će siječanj biti taj!

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 30 Nov 2017, 10:46

Ja sam baš jučer dok sam se brijao razmišljao da više ne znam ni koja mi je lamica u kojem brijaču, a kamoli jel mi to 1,2 ili koje brijanje po redu s tom kombinacijom. Nije ti ideja loša. :cheers2
Beco
Kamisori

Post by Beco » 30 Nov 2017, 10:50

Već 6 mjeseci koristim Futur s Gillette Nacet tako da nisam mjerodavan.
Variram sa softverom
olly
Student brijanja

Post by olly » 30 Nov 2017, 10:50

Mene je u to testiranje potaknula pomisao, da LEA krema omekša dlake.

Kao što znate svi, nekada nam se čini, da je bilo brijanje ugodnije od onoga od par dana prije. A brijali smo se sa potpuno istim setupom. I onda se pitamo u čemu je stvar - je li bila koža umornija, vlažnija, dlake tvrđe, mekše, na kraju se pitamo je li bila za različita iskustva kriva konstelacija planeta i na kraju nam nije ništa jasno.

No, ja sam pomislio, da je osjećaj mekših dlaka kod brijanja sa LEA kremom slučaj, pa sam odlučio to istestirati i na kraju se uvjerih, da se ne radi o slučaju, nego su dlake stvarno mekše i lakše ih se reže.

Sada baš testiram Saponificio Varesino sapun jer me zanima, ako mogu napraviti od tog vegetarijanskog sapuna pjenu sličnu Tabacu :)
davor25
DE

Post by davor25 » 30 Nov 2017, 10:54

Beco wrote:Već 6 mjeseci koristim Futur s Gillette Nacet tako da nisam mjerodavan.
Variram sa softverom
Svaka čast za ovo. :cheers2

Ja ne mogu spojit dva brijanja sa istom kombinacijom.
007
Student brijanja

Post by 007 » 30 Nov 2017, 11:13

Nekad dok smo se brijali cartridgima i pjenom/gelom iz limenke ovako nešto ne bi smatrali izazovom, ali sada...

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 30 Nov 2017, 11:56

Ja sam kratko jednom pomislio o tome, ali ne mogu. :lol
Možda bi mogao brijač ili lamicu. ili oboje.
Četku koristim samo jednu uvijek.
Software nikako. Volim šarati.
Last edited by pimple8 on 30 Nov 2017, 13:26, edited 1 time in total.
wareham
Shaveta

Post by wareham » 30 Nov 2017, 12:07

Mislim da bi barem brijač bilo dobro koristiti duži period od jednog dana, barem 7 dana, ili čak 30 dana, jer svakodnevnom rotacijom se u biti svaki dan moraš prilagođavati malo "novom" brijaču.
Rasiergel
DE

Post by Rasiergel » 30 Nov 2017, 13:14

Pridruzio bih se u sijecnju, s nekom osnovnom opremom.
Arko sapun, MeM brijac, Baleina svinjica, Nivein balsam i lamicu jos moram odabrat, ako mi one kineske koje sam narucio budu solidne onda te, ako ne onda vrlo moguce Gillette platinum (ali to o da nije izazov) vec bih mogao uzt derby ili MeM Supersilver pa da zaokruzim mazohizam.
Nislio sam sve to uz hladnu vodu ali ipak je sijecanj , mjesec u kojem sam rođen pa ne zelim ici toliko daleko
mirko
Kamisori

Post by mirko » 30 Nov 2017, 23:40

Ja jesam u slicnoj situaciji R41 Grande kao brijac Wilki kao lamica te Haslinger kao sapun .

Neznam zasto u pocetku koristio Wilkija i bio mi super neznam zast sam ga izostavio pa rekoh kupi opet paketic i probaj sada opet

Ljudi meni Wilki radi odlicno u R41 te ga stavljam .ispred Feather-a napominjem da imam dosta osjetljivu kozu te jaku gustu bradu pa ako netko probava moja preporuka za kombinaciju :thumbs:
007
Student brijanja

Post by 007 » 12 Jan 2018, 11:01

I tako... Prakticiram ja ovaj mjesec moj prvi mjesečni izazov... Malo kasnim sa objavom, ali eto.

Za siječanj sam se odlučio da će izazov biti jednostavan. Recimo. Cijeli mjesec isti setup osim AS. To izgleda ovako:

1. Sapun: PB Borealis
2. Četka: RR Plissoft 24mm
3. Brijač: ATT SE1
4. Lamica: KAI Pink Captain Titan Mild Protouch MG(mislim da im me to puno ime, prezime, nadimak, titula i još ponešto :mrgreen: )
5. AS - po slobodnom izboru

Za sada je ovo jedno zanimljivo iskustvo i mislim da ću sa sličnim izazovima nastaviti i dalje. Treniram strpljivost, ali i bolje upoznajem komponente. Svrbi me činjenica da imam još nekoliko sapuna i krema za probati koje za sada skupljaju prašinu, ali...

PB Borealis me i dalje oduševljava! Izvrstan performer ugodnog mirisa (profinjeni Pino Silvestre sa još nekim čudima koje osjetim ali ne mogu definirati) i dobrog post-feelinga. I da... Žedan je sapunčić podosta.

Kombinacija ATT SE1 i KAI Protouch MG je - vrh! KAI je skinuo Schick Proline sa vrha omiljenih AC lamica. Naravno, trebao bi ga provijeriti i u Generalu da to potvrdim. Dok se to ne dogodi, ovo je vrh kombinacija! Moja glavna zamjerka ATTu je da mi jednostavno nije bio toliko ugodan za korištenje kao General. Nakon prvog korištenja Protoucha ta je zamjerka pala u vodu. Iako mislim da bi bio još bolji da je možda mrvicu, mrvicu lakši.

Toliko za sada.

I da... Za veljaču planiram malo jednostavniji i šarolikiji izazov - kreme i injectori!

Užiovajte momci! I slobodno se pridružite sa nekim svojim izazovom! :shaving5:
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 12 Jan 2018, 11:42

Ja sam starkelja koji ionako uopće ne šara :oops: . Koristim ne konzerviranu britvu (trenutno je to Sevilla), "moju" četku i Tabac sapun i AS. I to je to iz dana u dan, svaki dan.
Rasiergel
DE

Post by Rasiergel » 12 Jan 2018, 11:47

Jel se mogu pridruzit?
Mislio sam izazov od 12.1.-12.2.
Brijac; MeM Supersilver
Četka;Baleina svinjica
Lamica; Tian Li Blue Blades
Sapun: Arko
AS: to sam mislio po izboru jer mi neke kreme i balzami pri kraju
Post Reply

Return to “Brijački aktivizam, promišljanja&modus vivendi, moto/brijačica/brijač dana, početci, razni AD-ovi...”