Totalni početnik - par pitanja

Sve o brijanju britvom
Post Reply
Kalmageddon
DE

Totalni početnik - par pitanja

Post by Kalmageddon » 05 Sep 2018, 12:23

Trebam pomoć i savjete , nikad u zivotu nisam drzao britvu u ruci(jesam shavettu i to bez zileta unutra) i mogu reći da sam do sada izbjegavao sve ovo jer sam se malo i bojao britve, malo me to proslo ali doduse jos uvijek imam strahopostovanje prema toj vrsti hladnog oruzja :D

E sad par pitanja.. Kako poceti? Koristim DE razor dugo i mogu reći da sam usavrsio tehniku ali sada zelim na straight razor :D

1. Molim link na neke kvalitetne video tutoriale?
2. Šta mi je najbolje kupiti za pocetak , koji britvu (ili mozda neku jeftiniju shavettu)?
3. Sta jos da kupim od opreme i koji specificno proizvod?
4. Kako se ne posjeci sa britvom tj kako savladati tehniku rukom itd?
5. Kako se ne zaklati prilikom brijanja vrata?

Hvalaaaa
mario_tm
DE

Re: Totalni početnik - par pitanja

Post by mario_tm » 05 Sep 2018, 12:39

Ja kao totalni početnik ti mogu reći da se ne ne moraš bojati posjekotina. Britva ti kaže kad pretjeraš i ako se recneš nećeš iskrvariti. Puno sam se jače recnuo sa gillette slimom i drugim starijim de brijačima.
Vrat si nećeš porezati ako nemaš neki tremor ili tikove u rukama. Najproblematičnija mjesta za urediti su ispod nosa i ispod usta kao i sama brada. Obrazi i vrat su pljuga za obrijati.
Brijanje traje duplo duže od de brijača ali zato sa drugim passom bez problema idem kontra rasta i to bez iritacija nekih, što sa de nikad u desetak godina nisam uspio.
Tolko od mene
007
Student brijanja

Post by 007 » 05 Sep 2018, 12:39

Nisam pteviše doma po pitanju britvi ali...

Britva i shaveta su dva različita svijeta. Tehnike su drugačije.

A za pitanja 4 i 5 odgovor je budi pažljiv, strpljiv i vježbaj.
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
sapat
Kamisori

Post by sapat » 05 Sep 2018, 12:57

Ja sam krenuo prvo sa dovo shavetom.
Sa shavetom se puno lakše "zaklati" nego britvom.
Britve puno više praštaju nego DE žileti.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 05 Sep 2018, 13:03

Kalmageddon wrote:
05 Sep 2018, 12:23
Trebam pomoć i savjete , nikad u zivotu nisam drzao britvu u ruci(jesam shavettu i to bez zileta unutra) i mogu reći da sam do sada izbjegavao sve ovo jer sam se malo i bojao britve, malo me to proslo ali doduse jos uvijek imam strahopostovanje prema toj vrsti hladnog oruzja :D

E sad par pitanja.. Kako poceti? Koristim DE razor dugo i mogu reći da sam usavrsio tehniku ali sada zelim na straight razor :D

2. Šta mi je najbolje kupiti za pocetak , koji britvu (ili mozda neku jeftiniju shavettu)?

Hvalaaaa
1. pogledaj na Bokerovim stranicama. Imali su zabavan video sa uputstvima za brijanje britvom za početnika,a na Yubitou imaš jako puno videa...
2. i 3. za početak kupi neku jeftiniju rabljenu shave ready britvu i strop. Ukoliko ti se britva svidi, kasnije ćeš kupiti nešto bolje, a ukoliko ti se ne svidi nisi previše platio. Strop je obavezan dio opreme u startu jer će se bez stropanja britva zatupiti već nakon dva brijanja. Čista je slučajnost što ja prodajem upravo ono što tebi treba... :skrbo Šalu nastranu, ako si zainteresiran za probati britvu, mogu ti ja poslati jednu koju sam slao još nekim kolegama, apsolutno bez obaveza...
4. muškarci su se britvama brijali stoljećima i rijetko su se klali britvama. Mi smo od brijanja napravili znanost, a od brijača idiote koji moraju imati plastične brijače jer će se inače zaklati... Istina je da uz minimalno truda svatko može savladati britvu. Istina je i da će britva uvijek ostati opasnija i kompliciranija od DE brijača, ali to ne mijenja na stvari. Ja, a nisam jedini, se svakodnevno brijem isključivo britvama i to funkcionira. Kada sam se prije dva mjeseca pokušao obrijati DE brijačem, izrezao sam se po vratu :cekic: . Posljednji put sam se sa britvom malo zarezao prije godinu dana... Dok se budeš učio brijati britvom nećeš se porezati. Porezati ćeš se kada budeš naučio i kada se opustiš. Opet ponavljam, ne znam nikoga tko se ozbiljno porezao britvom. Ukoliko britvi pristupaš sa minimalno opreza, sigurno se nećeš ozbiljno porezati.
5. nažalost, poznavao sam dečka koji se zaklao, ali to nije učinio prilikom brijanja. Britvom ćeš se porezati na vrhu brade ili ispod nosa, a nikada ne na vratu, tako da opasnosti od slučajnog klanja nema. Naravno, britva nema osiguranje poput DE brijača i ako luđački povučeš možeš se zaklati, međutim ovdje je naglasak doslovno na luđački. Ponavljam deseti put, ako malo paziš nećeš se ozbiljno porezati, ali je vrlo vjerojatno da ćeš se nekad i malo "taknuti". Prilikom brijanja britvom se bitno osloboditi straha, ali zadržati oprez, odnosno poštovanje prema britvi.
Kada smo već kod klanja britvom, mnogo se lakše automobilom zaletjeti pod kamion, pa ne izbjegavamo vožnju autom...
mario_tm
DE

Post by mario_tm » 05 Sep 2018, 13:08

6. Nazovi Praskatona na mob i sve će ti objasniti. I nagovorit će te da kupiš dobru britvu :zaprasketa
Da nije njega i još par ljudi sa foruma, ja bi se još uvijek kao i svi normalni ljudi brijao edwinom jaggerom :ROFL
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 05 Sep 2018, 13:11

1. Imaš na TY stvarno jako puno britvaša, osim tutorijala pogledaj kako to rade geofatboy, Anthony Esposito, Ruds Shaves.
Dalje ti ne mogu pomoći :ROFL
Sretno!
morr
Kamisori

Post by morr » 05 Sep 2018, 14:05

Kalmageddon wrote:
Meni su savjetovali geofatboy-a.
Kalmageddon wrote:
Imaš nevjerovatnu sreću jer se upravo na forumu nalaze odlične prilike za kupovinu britvi. Sapat daje svoju za smiješnu cijenu, ako želiš novu britvu. Uostalom, komšije ste, plati kavu i pogledaj britvu.
Za one malo starije, no nikako lošije, Praskaton je tvoj čovjek. Mislim da nećeš pogriješiti niti s jednom.
Kalmageddon wrote:
Trebat će ti strop i eventualno kamen. S tim će ti naši britvaši više pomoći.
Kalmageddon wrote:
Samo polako, kao i u svemu.
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 05 Sep 2018, 14:57

Sve je već pisano u brojnim temama po forumu. Ima par odličnih britvi u oglasniku foruma, koje će ti doći naostrene za brijanje. Nabavi neki komad finije kože, tabac sapun i četku iz DM/Bipa za 50 kn i udri.
Pogledaj koji filmić, ali generalno se svodi na 3 stvari: 1. dobra priprema
2. zatezanje kože
3. kut brijanja

Poslano sa mog Mi MIX 2 koristeći Tapatalk

Rasiergel
DE

Post by Rasiergel » 05 Sep 2018, 16:13

Nisam koristio britvu ali jesam shavettu i nisam se sa shavettom porezao. Znam da je osjećaj drugačiji ali ono kaj je meni pomoglo je naučiti ispravno držati shavettu/britvu s obje ruke. Dok mi je s lijevom rukom neprirodno držat DE ili najobičniju britvicu zbog same ergonomije ta dva proizvoda. Onog trnutka kad sam primio shavettu u ruke bila mi je jednako prirodna kao u desnoj zbog položaja u kojem ju držiš s ispravnim "hvatom".
cybershaver
Kamisori

Post by cybershaver » 05 Sep 2018, 22:04

Samo se nemoj brijat bos...

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk

Točionik je izvor života.
morr
Kamisori

Post by morr » 05 Sep 2018, 22:18

cybershaver wrote:
05 Sep 2018, 22:04
Samo se nemoj brijat bos...

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk
I gol... :tameshigiri:
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 06 Sep 2018, 00:04

:lol: :ROFL :lol
zdravo
DE

Post by zdravo » 09 Sep 2018, 23:27

Bas napisem nekoliko recenica i Tapatalk se srusi Image
Ee da ona Pro verzija, placena.

Ja se stalno brijem gol, nije sala.
Okupam se, peskirom obrisem tijelo i kosu i ide brijanje.
Razmisljao sam napraviti YT video kao test nekih proizvoda Image

Sorry na OT

Samo polako i ici ce to.
Ja imam GEM OC i o njemu imas toliko nekakvih recenzija koje kazu da ces se posijeci i td. Ista stvar za Gillette Techmatic, "sa onim ces se brijati i td".
Obadva su mi brijaca draga i jednom tjedno ih koristim.
GEM OC tako dobro brije da je to nevjerojatno, sam sebe kasnije mazis po licu i cudis se.

Samo oprezno i nakon malo prakse ici se to ;)

Poslano sa mog G6 koristeci Tapatalk

Post Reply

Return to “Brijanje britvom”