Mojih par subjektivnih utisaka

Sve o brijanju britvom
zigi
Kamisori

Re: Mojih par subjektivnih utisaka

Post by zigi » 17 Feb 2016, 21:13

Dakle britve na kamen i onda bez iritacije :tameshigiri:
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 01 Sep 2019, 22:37

Da ne otvaram novu temu...
Dakle, godinama (preko deset) se već svakodnevno brijem britvom i imam svakakvih brijanja. Od nekih jutarnjih kada mi se nije dalo, do dana kada sam jedva čekao da se odem obrijati. Kroz cijelo to vrijeme promijenio sam masu britvi, brijao se starim tupim britvama, a došao sam i do vrhunskih britvi (u smislu kvalitete i oštrine). Tijekom te potrage za savršenom britvom (kamenom, tehnikom, stropom) shvatio sam da sam bio opterećen hardverom, a da sam softver zanemario.... I polako sam shvatio važnost "softvera", jer sam došao do točke na kojoj britva više nije upitna i očito je da mi je razliku u kvaliteti brijanja često činila upravo kvaliteta pjene. Zanimljivo mi je i da dobru pjenu mogu dobiti iz gotovo svakog sapuna, a još zanimljivije da i lošu pjenu mogu dobiti iz svakog sapuna.... :D
Uglavnom, nakon nebrojenih brijanja i dalje učim
i (u pravilu) guštam....
007
Naučnik brijač

Post by 007 » 02 Sep 2019, 05:07

Praskaton wrote:Da ne otvaram novu temu...
Dakle, godinama (preko deset) se već svakodnevno brijem britvom i imam svakakvih brijanja. Od nekih jutarnjih kada mi se nije dalo, do dana kada sam jedva čekao da se odem obrijati. Kroz cijelo to vrijeme promijenio sam masu britvi, brijao se starim tupim britvama, a došao sam i do vrhunskih britvi (u smislu kvalitete i oštrine). Tijekom te potrage za savršenom britvom (kamenom, tehnikom, stropom) shvatio sam da sam bio opterećen hardverom, a da sam softver zanemario.... I polako sam shvatio važnost "softvera", jer sam došao do točke na kojoj britva više nije upitna i očito je da mi je razliku u kvaliteti brijanja često činila upravo kvaliteta pjene. Zanimljivo mi je i da dobru pjenu mogu dobiti iz gotovo svakog sapuna, a još zanimljivije da i lošu pjenu mogu dobiti iz svakog sapuna.... :D
i (u pravilu) guštam....
Amen!

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 02 Sep 2019, 19:47

Praskaton wrote:
01 Sep 2019, 22:37
Da ne otvaram novu temu...
i (u pravilu) guštam....
Tu, kontam, pod software uopće ne misliš na Tabac, a kojeg si tek nedavno otkrio te si u fazi korištenja svog prvog Tabac samplea...
:zaprasketa
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 02 Sep 2019, 22:16

Mana Tabaca je da je previše dobar, pa i kada se ne trudiš ispadne solidno. Ukoliko se samo malo potrudiš možeš dobiti odličnu pjenu. Otkrio sam ja davno da postoje sapuni koji su bolji od Tabaca (ili barem jednako dobri) i ne namjeravam nešto posebno tražiti, već se samo malo više posvetiti izradi pjene i možda nekoj njezi nakon brijanja....
Post Reply

Return to “Brijanje britvom”