Nepodnošljiva lakoća rezanja

Sve o brijanju britvom
Praskaton
Naučnik brijač

Nepodnošljiva lakoća rezanja

Postby Praskaton » 31 Aug 2012, 10:27

Naslov savršeno izražava ono što sam htio reći. Kako se već duže vrijeme brijem svakodnevno isključivo britvama, uspio sam razviti tehniku, tako da se u tri prolaza do BBS-a obrijem za manje od 20 minuta. Budući da je to brijanje postalo više manje rutinsko (još uvijek predstavlja zadovoljstvo), počela me zabrinjavati činjenica kojom lakoćom obavljam to brijanje. Kada bi u pitanju bio DE brijač, bio bi sretan što sam tako usavršio tehniku, međutim sa britvama je malo veći problem, jer je samo pitanje dana kada ću napraviti pogrešan potez, a onda ću biti sretan ako se posljedica bude mogla sanirati samo šivanjem :D . Kako sam u međuvremenu malo investirao i u bruseve, a i usavršio tehniku oštrenja, mogu reći da me pomalo zastrašuje spoznaja s kojom lakoćom moja omiljena Šveđanka (Erik Anton Berg) uklanja sve sa lica (čak i manji madež). Iako se može steći dojam da se bojim svojih britvi, to nije tako. Uživam u brijanju, ali sam potpuno svjestan činjenice u čemu uživam.

Jere
Kamisori

Re: Nepodnošljiva lakoća rezanja

Postby Jere » 06 Sep 2012, 13:08

Ja san ima nekoliko neopreznih brijanja i moje iskustvo je da podsvjesno ruka ima ima nekakav zaštitni sustav pa se porezotine svedu na minimum. :D
Baš mi se prošli tjedan dogodilo da sam samo u jednom trenutku osjetija kako oštrica ide krivo i kako reže u kožu. Na kraju se britva zaustavila prije nego san bija svjestan pa čak ni krvi nije bilo. :D

Mislim da kad uloviš dobru tehniku da ni kiksevi nisu više toliko opasni, do prvog puta. :D

Praskaton
Naučnik brijač

Postby Praskaton » 06 Sep 2012, 13:31

Ma smisao mog posta je i bio da ukažem upravo na tu lakoću brijanja, jer se nisam porezao već jaaakoooo dugo. Prije nekog vremena sam si raskrvario jedan manji madež i ukoliko se javi neki prištić, onda to šveđanka poravna, ali neku ni najmanju porezotinu nisam napravio već ne znam od kada.
Međutim, ovo me podsjeća na one zidare koji rade na neboderima i bez problema trče po gredama na visini od 100 m od zemlje, bez da padnu. Suština problema je ovaj tvoj završetak rečenice "... do prvog puta" :D

Karlo Ban
BIC

Postby Karlo Ban » 27 Dec 2012, 16:39

mislim da je sustina da ne mislis o tome i sve je ok :D

monkeylord
Shaveta

Postby monkeylord » 29 Dec 2012, 14:10

Nisam se nikada brijao sa britvom ali koristim shavette (one britve što ih filuješ sa polovicama žileta) i do sada sam imao samo jedan spomena vrijedan kiks, na trećem brijanju sam zarezao obraz malo. Ali u principu nekad se desi da malo zajebem kut i da se vrh oštrice malo zakopa ali to su ranice koje se poslije stipse i ne vide :)

Return to “Brijanje britvom”