Jel se netko brijao ne-hollow groundom?

Sve o brijanju britvom
napoleon
Student brijanja

Jel se netko brijao ne-hollow groundom?

Postby napoleon » 13 Jun 2009, 18:01

Jel se netko brijao sa britvom koja nije full hollow ground. Kakva je razlika u brijanju?

Robert
BIC

Postby Robert » 13 Jun 2009, 23:38

Ja se dosta brijem s "teškim" britvama... Od 1/4 hollow do 3/4 hollow...

Razlika je u tome da se full hollow oštrica "prilagođava" obliku lica, tj oštrica je puno fleksibilnija i prati liniju lica izbjegavajući madeže, prišteve, akne i sve ostalo...
Full hollow oštrica je preporučljiva za brijanje "mlađih" brada, do 3 - 4 dana i za laganije brade jer za malo teži izazov treba biti vraški nabrušena i dobro nastropana, dok teže britve doslovce lete kroz bradu, ne razlikuju dlaku od kožnih izraslina i nešto više toleriraju nestručnost kod brušenja i stropanja...
Nadam se da sam ti pomogao...

napoleon
Student brijanja

Postby napoleon » 14 Jun 2009, 00:56

Jesi, hvala!

marn
Naučnik brijač

Re: Jel se netko brijao ne-hollow groundom?

Postby marn » 06 Jun 2015, 09:13

Da iskoristim temu: jel se 'ko mozda obrijao nozem? Planiram uzeti neki karbonski nozic (najvjerovatnije Douk Douk) i probati!

Praskaton
Naučnik brijač

Postby Praskaton » 06 Jun 2015, 18:03

Nekad sam se i ja bavio ovom idejom, ali ne ide. Ja sam naš :D Fallkniven U2 bio naoštrio do savršenstva, međutim ipak je to daleko od oštrine britve. Ne mislim da je brijanje nožem nemoguće, ali nije niti nešto što bi realno moglo funkcionirati....
Međutim, stariji članovi će se sjetiti onog Rusa što se brijao lopatom, pa valjda se može i nožem...

marn
Naučnik brijač

Postby marn » 06 Jun 2015, 20:16

Ima na yutjubu svega. Douk douk je od dosta mekanog celika, pa se navodno lijepo ostri, a i Alzirci su se redovito brijali s njim

davor_vfr
Student brijanja

Postby davor_vfr » 09 Jun 2015, 11:40

marn wrote:Da iskoristim temu: jel se 'ko mozda obrijao nozem? Planiram uzeti neki karbonski nozic (najvjerovatnije Douk Douk) i probati!

Tako sam se i počeo brijati britvom :)

Par puta sam se obrijao raznim noževima od preklopnog džepnog pa razno raznim do satare, ali ipak bi ti preporučio da za brijanje koristiš britvu. Ugodnije je :)
.
..
Ručno kovane britve
http://instagram.com/dmblade#

Likvor
Shaveta

Postby Likvor » 09 Jun 2015, 12:11

Ma samo keramika:

Ali ako već ideš na nož, zašto stati samo na tome? :D
Image

Praskaton
Naučnik brijač

Postby Praskaton » 09 Jun 2015, 13:37

Kako ste već napisali, postoje na yobitou snimke brijanja sjekirama, noževima, lopatama, pa sve do kremena i opsidijana. Moja su iskustva naizgled kontradiktorna. Poprilično sam uvjeren da se gotovo svaki komad željeza može oblikovati i naoštriti da se njime netko može i obrijati. Međutim istodobno postoji i ogromna razlika u kvaliteti brijanja među različitim britvama, a koje su sve napravljene sa ciljem da dobro briju... Brijanje nožem, ukoliko upali može biti dobra (opasna) fora za preseravanje pred neupućenim gledateljstvom, ali nikako ne nešto što bi bilo pametno prakticirati....

Ne sumnjam da se Davor obrijao satarom u predjelu obraza, međutim čisto sumnjam da je satarom došao do BBS-a u području brkova ili još bolje u predjelu vrha brade :D ....
Ukoliko griješim, obrijat ću se Braunovim brijačem....

marn
Naučnik brijač

Postby marn » 09 Jun 2015, 14:07

Mene vise brine ostrenje nego brijanje.. Naravno da nikakav BBS ne dolazi u obzir, zadovoljio bi se sa GJD (got the job done) :smoke:

davor_vfr
Student brijanja

Postby davor_vfr » 09 Jun 2015, 14:39

Praskaton wrote:
Ne sumnjam da se Davor obrijao satarom u predjelu obraza, međutim čisto sumnjam da je satarom došao do BBS-a u području brkova ili još bolje u predjelu vrha brade :D ....
Ukoliko griješim, obrijat ću se Braunovim brijačem....

Ne griješiš. Potpuno si u pravu. :thumbs:
Ipak nisam toliko lud :)

Sa folderom WTG, ali XTG i ATG ne ide.

Ali kao što rekoh bilo je to prije dok sam se učio oštriti noževe pa mi je bilo zanimljivo.... Onda sam otkrio "Brijačnicu" pa britve i od tada mi ne pada na pamet koristiti noževe u te svrhe :)

Čak mi se ni noževe ne da tako fino oštriti jer žena to za dan, dva sve uništi pa nema smisla :)
.
..
Ručno kovane britve
http://instagram.com/dmblade#

Return to “Brijanje britvom”