Iritacija

Sve o brijanju britvom
bade1976
DE

Iritacija

Post by bade1976 » 30 Nov 2012, 22:26

Prije tjedan dana sam kupio britvu i do sada sam se četiri puta obijao,
ali nakon svakoga brijanja mi se pojavi crvenilo(iritacija) ispod brade i na vratu i
prije nego li nanesem kremu i AS na lice.
Molim za nekakav savjet kako da to izbjegnem jer se ne želim prestati brijati britvom.
King
Naučnik brijač

Re: Iritacija

Post by King » 30 Nov 2012, 23:30

bade1976 wrote:Prije tjedan dana sam kupio britvu i do sada sam se četiri puta obijao,
ali nakon svakoga brijanja mi se pojavi crvenilo(iritacija) ispod brade i na vratu i
prije nego li nanesem kremu i AS na lice.
Molim za nekakav savjet kako da to izbjegnem jer se ne želim prestati brijati britvom.
Ako je britva ispravno naoštrena onda jedini problem može biti tehnika, a za to je potrebno samo strpljenje i malo čitanja postova po Forumu - ima dosta o tehnici brijanja britvom.
No pod #1 je da je britva ispravno naoštrena.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 01 Dec 2012, 12:26

Britva je bez sumnje dobro naoštrena :D
bade1976
DE

Post by bade1976 » 01 Dec 2012, 13:33

Praskaton wrote:Britva je bez sumnje dobro naoštrena :D
Onda je sigurno u pitanju tehnika ili nešto treće! :oops:
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 01 Dec 2012, 17:38

Činjenica je da će britva u pravilu izazvati više iritacije nego DE brijač prvenstveno kod novih korisnika. Britva je i napuštena kao masovno sredstvo za brijanje upravo zbog toga što zahtijeva dobru tehniku. Ne traži znanost, ali traži dosta vježbe. Ja sam ustrajao , ali mi je trebalo dosta dugo da brijaje britvom postane uvjerljivo najudobniji način brijanja. Međutim, unatoč višegodišnjem svakodnevnom brijajnju britvom i odlično naoštrenim britvama i meni se ukoliko pretjeram sa izbrinavanjem javi iritacija. Pri tome naglašavam kako se moja iritacija očituje u pečenju prilikom alkoholiziranja lica (nikad nisam imao nikakav osip ili sl. ) Ističem i kako se apsolutno svaki dan brijem u tri prolaza, odnosno do BBS-a.
Dakle, samo vježba i razmišljati o kutu i prije svega o pritisku britve.
bade1976
DE

Post by bade1976 » 06 Dec 2012, 17:27

Samo da se pohvalim da nakon desetak brijanja iritacije više nema!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 06 Dec 2012, 19:00

bade1976 wrote:Samo da se pohvalim da nakon desetak brijanja iritacije više nema!
Kao i u svemu - praksa radi čuda!
Samo naprijed - britve su svijet za sebe - jedan predivan i zarazan svijet iz kojega se - jednom kada se u njega onako istinski uđe - više NE IZLAZI :wink:
mariv
Britva

Post by mariv » 06 Dec 2012, 20:13

Adept wrote:
bade1976 wrote:Samo da se pohvalim da nakon desetak brijanja iritacije više nema!
Kao i u svemu - praksa radi čuda!
Samo naprijed - britve su svijet za sebe - jedan predivan i zarazan svijet iz kojega se - jednom kada se u njega onako istinski uđe - više NE IZLAZI :wink:
Potpisujem Adeptove riječi. :amen:
bade1976
DE

Post by bade1976 » 21 Jan 2013, 20:39

Svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujem!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 21 Jan 2013, 21:27

bade1976 wrote:Svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujem!
Na ljetnome plavom žaluuu... :lol: :thumbs:
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 21 Jan 2013, 22:27

bade1976 wrote:Svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujem!
Iskrene čestitke :thumbs:
Tko god dvoji isplati li se danas brijati britvom, taj je apsolutno u pravu. Pitanje je da li postoje logični razlozi koji bi opravdali trud i vrijeme koje je potrebno za savladati britvu. Tko odustane zbog toga što se može dobro obrijati i drugim sredstvima, jer nema vremena zezati se sa sredstvom koje je davno napušteno i sl. razlozima, taj je u pravu i ne može mu se ništa zamjeriti.
Tko pak ima želju, a misli da ne može svladati britvu, pa zbog toga odustane, taj je potpuno u krivu, jer se britva može svladati. Naravno uz ponešto truda :D
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 21 Jan 2013, 23:05

@bade1976
:thumbs:
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 22 Jan 2013, 08:55

Adept wrote: Na ljetnome plavom žaluuu... :lol: :thumbs:
Original bi bio na MORSKOME plavom žalu, gdje čarlija vjetrić mio .....

Inače, bila je dobra Dolly Bell na onom tavanu :oops:
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 22 Jan 2013, 08:57

Praskaton wrote:
Adept wrote: Na ljetnome plavom žaluuu... :lol: :thumbs:
Original bi bio na MORSKOME plavom žalu, gdje čarlija vjetrić mio .....

Inače, bila je dobra Dolly Bell na onom tavanu :oops:
Je, maš prau :lol: :thumbs:
I je - bila je JAKO dobra :oops:
uto
Kamisori

Post by uto » 06 May 2013, 19:53

Da ne načinjem novu temu...

Vidim malo, malo netko spomene iritaciju. S obzirom da se brijem od kraja osnovne škole (prvo "palestineri", pa onda bafe, pokumporti, zulufi, ili meni najdraži naziv fakin lajsne, ali sabirno ime za to vrijeme je bilo paperje :mrgreen: )

Kasnije sa 18-19 sam počeo ćelavit, pa sam počeo i glavu brijat... Tako da, možda nemam toliko godina staža, al' imam kvadrata.

E sad da se vratim na misao. Naime, dlaka (brada i kosa) mi je dosta debela i nije ravna, ali ono što je najveći problem jest što raste na nekim dijelovima jako uz kožu. Konkretno na zaliscima (glava) i dio oko adamove jabučice uz što ima kontra rast (prema gore, pa na van pod 45 stupnjeva)

Ono što hoću reći da nikada, ali baš nikada nisam imao sreće sa izbrijavanjem (ATG). Maksimalno sam mogao ići sa XTG-om, ali imajući u vidu da nemam nekakav nogomet poslije, ili boravak vani na vrućem danu gdje bi mi takva friško obrijana koža mogla doći u kontakt sa znojem i prašinom.

Rezultati su neminovno urastanje dlaka (obrijanih ispod razine kože) u kožu. -> upala sa crvenilom-> mali (mikro) kao gnojni prištić na mjestu zabijanja dlake u kožu...

Sanacija: pranje, čišćenje "mikro prištića", prema potrebi vađenje uraslih dlaka (pričamo do 10-20 komada) pincetom, ČAK i "potkopavanje" sterilnom iglom kako bi ih bilo lakše iščeprkati... Nakon toga alkoholiziranje i sušenje lica ručnikom. Nakon par sati crvenilo i reakcija se povlači.

Riješenje: -> provodim život bez izbrijavanja... glavu sam probao 2 puta u zadnjih 17 godina, a bradu u prosjeku 1-2 godišnje, ali bezuspješno... Ono što me zainteresiralo je da sam ATG-ao jedan dio sa britvom oko adamove jabučice i za čudo se nije upalilo... E sad... Nije bilo znojenja kasnije, niti prašine...

Jel' ima tko sličnih problema i kako ste im stali na kraj. Dakle dlaka mi raste poprilično uz kožu i još se kovitla prema njoj i tako dodatno zapikava. (kao da slovo C izrasta sa jedne strane iz raven podloge pod par stupnjeva)

Pozz
Calvitium non est vitium, sed prudentiae judicium.
...bijah malo AFK u zadnje vrijeme. ;-)
Post Reply

Return to “Brijanje britvom”