Brijanje brade

Sve o brijanju britvom
babarog
Student brijanja

Brijanje brade

Postby babarog » 02 Apr 2014, 22:44

Pozdrav,
sad se već neko vrijeme brijem britvom i iako mogu reći da je prva liga imam problem na bradi, naime bradu wtg prolazi i ne čupa čak ni nakon 15 brijanja no atg na bradi kada je i najoštrija britva čupa brutalno!

U čemu bi mogao biti problem?

Kut mi je takav da hrbat britve položim skoro uz sami vrat no međutim britva i dalje zapinje i čupka i nije ugodan osjećaj...
LP, Matija :mrgreen:

Galerija

Praskaton
Naučnik brijač

Re: Brijanje brade

Postby Praskaton » 03 Apr 2014, 08:11

babarog wrote:Pozdrav,
sad se već neko vrijeme brijem britvom i iako mogu reći da je prva liga imam problem na bradi, naime bradu wtg prolazi i ne čupa čak ni nakon 15 brijanja no atg na bradi kada je i najoštrija britva čupa brutalno!

U čemu bi mogao biti problem?

Kut mi je takav da hrbat britve položim skoro uz sami vrat no međutim britva i dalje zapinje i čupka i nije ugodan osjećaj...

A da li prilikom prolaska WTG brije ili samo prolazi?
Ukoliko brije, onda je britva oštra, a problem je u kutu, pritisku ili ne znam čemu. Međutim, moguće je da britva prilikom WTG-a samo klizi preko dlaka pa zbog toga i ne čupa, a kada se ide ATG britva je "prisiljena" brijati, a ukoliko nije dovoljno oštra dolazi do čupkanja....

babarog
Student brijanja

Postby babarog » 03 Apr 2014, 09:14

Skida dlake normalno, za to jel britva oštra ili ne nema dileme jer kada mi ju je king prvi put naoštrio opet je čupala...
LP, Matija :mrgreen:

Galerija

Praskaton
Naučnik brijač

Postby Praskaton » 03 Apr 2014, 09:30

Onda je samo stvar tehnike...

naftas
Student brijanja

Postby naftas » 03 Apr 2014, 09:55

@babarog

A možda ti jednostavno ta britva ne odgovara... Zbog ovakvih i još nekih stvari vidim da su britve skup sport... Kao da uspoređujem košarku i golf.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!

miha
Kamisori

Postby miha » 03 Apr 2014, 09:59

da slazem se i kosarka je skupa :twisted:

Adept
Steven Hawking brijanja

Postby Adept » 03 Apr 2014, 10:30

Slažem se sa Praskatonom i mislim kako se radi o tehnici.
Brada je "picajzlast" dio i tu se treba dodatno potruditi - prvo WTG onda XTG pa zatezat kožu i igrat se oko nje mijenjajući smjer britve, kuteve...
Pogledaj video uratke na YouTubeu - možda ti to pomogne u nekom segmentu.

King
Naučnik brijač

Postby King » 03 Apr 2014, 10:41

...tehnika...tehnika....i opet tehnika....
Ukoliko britva brije WTG i XTG tj. ukoliko ne čupa prilikom ta dva prolaza onda je dovoljno oštra i za ATG.
Postoji niz tehnika za odraditi ATG na različitim dijelovima lica (obrazi, vrat, brada....) i tu treba malo eksperimntirati i pronaći ono što ti najviše odgovara, no i dalje stojim pri onome što sam nemali put ponovio, a to je da prvo treba 100% svladati tehniku brijanja WTG i XTG, a tek onda forsirati ATG s britvom.
Da li je konkretna britva adekvatna za WTG, XTG i ATG - rekao bih da svaka britva može odraditi sva tri prolaza, no da razlika među britvama postoji to je točno - ja ih imam pozamašan broj i svaka je na svoj način "winner" za nešto, neke su bolje zadužu bradu, neke za kraću, s nekima je lakše napraviti ATG, s nekima malo teže, ali u konačnici me svaka dovede tamo gdje želim, a to je u velikoj većini slučajeva DFS, a BBS onda kad sam stvarno raspoložen.

marn
Naučnik brijač

Postby marn » 03 Apr 2014, 11:31

Po meni ima 2 razloga, znacaj oba se moze eliminirati s jos malo prakse.

1. Dlaka na bradi cvrsca je kod vecine ljudi od dlake na ostatku lica, pogotovo kod manje dlakavih, u koje spadas

2. Kut rasta u odnosu na kozu i polozaj britve u odnosu na ta dva parametra od brade cine Bermudski trokut

Return to “Brijanje britvom”