Brijanje lijeve i desne strane lica

Sve o brijanju britvom
Post Reply
terlisimo
DE

Brijanje lijeve i desne strane lica

Post by terlisimo » 18 Mar 2010, 06:10

Gledajući nekakve youtube clipove vidim da ljudi uglavnom briju lijevu stranu lica lijevom rukom.

Brijao sam se 2-3 godine Filarmonica shavette-om i uvijek sam koristio samo desnu ruku za brijanje.

Postoji li neki konkretan razlog zašto bih trebao naučiti se brijati s obje ruke? Kako stvari stoje, nemam problema sa svojom metodom.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 18 Mar 2010, 07:17

Briješ se kako ti paše. Nema nekog posebnog razloga za brijanjem lijeve strane lijevom rukom.
Ja sam ljevak pa se brijem desnom a jedini dio koji lijevom obavim jest lijevi zuluf :lol:
King
Naučnik brijač

Post by King » 18 Mar 2010, 07:59

Slažem se a Napoleonom.
Ukoliko se možeš obrijat samo s desnom rukom onda nema potrebe da koristiš obje ruke (imaš veliku prednost u startu ukoliko se ikad odlučiš sa Iwasaki Kamisori ili pak neku drugu japansku britvu koje su predviđene za brijanje samo jednom rukom).
Ja sam dešnjak, ali sam od samog početka krenuo sa brijanjem s obje ruke tako da mi je sad svejedno desna ili lijeva.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 18 Mar 2010, 08:45

Baš je mene japanska britva naučila da koristim samo desnu ruku :wink:
marn
Naučnik brijač

Re: Brijanje lijeve i desne strane lica

Post by marn » 14 Mar 2012, 22:25

Da malo revitaliziram temu.. :idea:
Mala anketa- LIJEVA, DESNA ILI "AMBIDEXTER" -mislim na držanje britve, naravno

Moja malenkost: Desnica
King
Naučnik brijač

Post by King » 14 Mar 2012, 22:31

marn wrote:Da malo revitaliziram temu.. :idea:
Mala anketa- LIJEVA, DESNA ILI "AMBIDEXTER" -mislim na držanje britve, naravno

Moja malenkost: Desnica
Ja podjednako koristim obje ruke.
Trebalo je neko vrijeme da se naviknem brijati lijevom rukom, ali sada mi je svejedno.
mariv
Britva

Post by mariv » 14 Mar 2012, 22:42

Jako sam skeptično krenuo u korištenje i lijeve i desne ruke prilikom brijanja britvom. Nakon nekoliko izrazilo loših brijanja te mjesec dana vježbe uhvatio sam mot u rukama i sada mi je skroz prirodno koristiti obje ruke.
Ono što me oduševljava kod britve u odnosu na DE brijač jest slobodna volja pri postavljanja kuta brijanja što je već u nekoj od tema na forumu bilo riječi.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 15 Mar 2012, 09:54

Nekoć davno, kada sam se počimao brijati uopće, brijao sam se britvom isključivo desnom rukom. kada sam se nakon mnogo godina ponovno počeo brijati britvom, prešao sam na obje ruke, tako da sada bez problema 2/3 lica obrijem sa desnom, a 1/3 (lijevu stranu lica) obrijem lijevom rukom. Iako, milsim da bi mogao obrijati i cijelo lice kako lijevom tako i desnom rukom.
filip00
DE

Post by filip00 » 15 Mar 2012, 18:38

Iako sam još početnik, brijem koristeći obje ruke, iako mogu sve obrijat i desnom rukom. Lakše je s obje ruke kad se čovjek uvjeri da nije baš tako hendikepiran lijevom kao što prvotno pomisliš :thumbs:
Post Reply

Return to “Brijanje britvom”