Britva vs. Kamisori

Sve o brijanju britvom
babarog
Student brijanja

Britva vs. Kamisori

Post by babarog » 03 Aug 2014, 14:42

Dakle zanimaju me iskustva onih koji su koristili oba predmeta, koji vam je bolji, koji vam je ugodniji, koji je lakše za održavati itd...
LP, Matija :mrgreen:

Galerija
uto
Kamisori

Re: Britva vs. Kamisori

Post by uto » 10 Aug 2014, 22:01

babarog wrote:Dakle zanimaju me iskustva onih koji su koristili oba predmeta, koji vam je bolji, koji vam je ugodniji, koji je lakše za održavati itd...

maaaarn?! :D
Calvitium non est vitium, sed prudentiae judicium.
...bijah malo AFK u zadnje vrijeme. ;-)
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 10 Aug 2014, 22:08

To sam čekao da netko počinje prozivat ekipu s foruma! :D

Ajmo Davore i ti :D
LP, Matija :mrgreen:

Galerija
davor_vfr
Student brijanja

Post by davor_vfr » 11 Aug 2014, 14:06

babarog wrote:To sam čekao da netko počinje prozivat ekipu s foruma! :D

Ajmo Davore i ti :D
Ah...
S obzirom da je moja prva britva (sa kojom sam se učio brijati) bila kamisori nekako sam vrlo sklon brijanju sa kamisorijem i kao takav mi je prirastao srcu.
Malo je nespretniji od britve, ali po meni samo stvar navike ništa više.
Ako ćemo zapravo trebalo bi imati 2 komada - lijevi i desni pa svaku polovicu lica brijati sa svojim. Ali nije nikakav problem niti odraditi brijanje samo sa jednim... samo treba malo prilagoditi kut.

A kvaliteta brijanja ovisi o tome koliko se dobro naoštri ... kako britva, tako i kamisori.

Eto toliko od mene.
.
..
Ručno kovane britve
http://instagram.com/dmblade#
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 11 Aug 2014, 22:03

Iskreno, mislim da se lijevi i desni odnose na ljevake i dešnjake. Čak mi cijela stvar vuče na brice dalekog istoka koji briju druge pa si prema ruci odabiru alat. Svidio mi se Davorov odgovor na pitanje da li će No.10 biti britva ili kamisori, koji je glasio simetrična fiksna britva. Ma, zapravo mi uopće nije jasno zašto se kamisori oštri asimetrično.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
davor_vfr
Student brijanja

Post by davor_vfr » 12 Aug 2014, 08:20

naftas wrote:Ma, zapravo mi uopće nije jasno zašto se kamisori oštri asimetrično.
Po meni ima više razloga (kažem po meni jer nisam nigdje pročitao zašto je to tako)...

1. Radi uštede kvalitetnog materijala (koji je nekad bio jako skup) radi(lo) se laminiranje iz 2 sloja... željezo + čelik. E sada kada bi se ovaj kvalitetni sloj (čelik) brusio simetrično u principu bi se cijeli izbrusio i sama oštrica ne bi ispala od čelika već od željeza. Simetrična varijanta bi se trebala laminirati u san-mai varijanti iz 3 sloja, ali tu opet postoji problem honanja jer su leđa mekša od oštrice i brže se honaju i troše i odmiću oštricu od kamena. Doživio to sa svojom damask/san-mai britvom i od san-mai kombinacije sam odustao jer nema smisla iako jako atraktivno izgleda.

2. Jednostavnije brušenje i izvlačenje profila i grinda. A i kasnije honanje je jednostavnije.

3. Kut - koji je na kamisoriju zapravo polovina kuta western style britve pa po visini može biti manji (opet ušteda materijala).

Uglavnom mislim da je stvar praktičnosti i jednostavnije izrade.
.
..
Ručno kovane britve
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 17 Sep 2014, 09:34

uto wrote:
babarog wrote:Dakle zanimaju me iskustva onih koji su koristili oba predmeta, koji vam je bolji, koji vam je ugodniji, koji je lakše za održavati itd...

maaaarn?! :D
Slažem se s Davorom, tehnika je malo zajebanija kod kamisoria, pogotovo ako se brijanje radi na tradicionalni način, a sama kvaliteta brijanja ovisi o oštrenju (koje je kod kamisoria, tj. wakamisoria isto priča za sebe).
hele
Početnik

Post by hele » 18 Sep 2014, 10:00

Evo, kod mene ista situacija kao kod Davora.
Prvo sam krenuo s kamisorijem tako da mi je drazi od klasicne britve, prvenstveno jer se nisam jos navikao na takav tip ostrice(npr. treba paziti na vrh britve i slicno).
imam dojam da je s kamisorijem lakse obrijati neka teze dostupna mjesta nego s klasicnom britvom i drzanje mi je mako lakse(nekako sam siguraniji s kamisorijem).
ne uspijevam uvijek koristiti samo omote stranu prilikom brijanja, ali nije problem, samo se prilagodi kut.

ipak se trudim koristiti kamisori i kalsicnu britvu podjednako, onako zabave radi. uglavnom gustam i dobro se obrijem bez obzira na tip britve.
btw. Koristim kamisori koji je napravio Karlo Ban oko godinu dana i stvarno mi se sviđa.
davor_vfr
Student brijanja

Post by davor_vfr » 18 Sep 2014, 14:25

hele wrote:Evo, kod mene ista situacija kao kod Davora.
Prvo sam krenuo s kamisorijem tako da mi je drazi od klasicne britve, prvenstveno jer se nisam jos navikao na takav tip ostrice(npr. treba paziti na vrh britve i slicno).
imam dojam da je s kamisorijem lakse obrijati neka teze dostupna mjesta nego s klasicnom britvom i drzanje mi je mako lakse(nekako sam siguraniji s kamisorijem).
ne uspijevam uvijek koristiti samo omote stranu prilikom brijanja, ali nije problem, samo se prilagodi kut.

ipak se trudim koristiti kamisori i kalsicnu britvu podjednako, onako zabave radi. uglavnom gustam i dobro se obrijem bez obzira na tip britve.
btw. Koristim kamisori koji je napravio Karlo Ban oko godinu dana i stvarno mi se sviđa.
Ajde daj koju slikicu ljepotice bar u SOTD temi :thumbs:
.
..
Ručno kovane britve
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 18 Sep 2014, 15:17

davor_vfr wrote:

Nemoj mu stavljati slikice. Davor ti je pokvaren :mrgreen: . On provocira da mu staviš slikicu, a kada bi vidio slikicu, odmah bi potrčao u radionu. Nakon par dana ti više ne bi imao najljepšu kamisoricu... Nemoj reći da ti nisam rek'o :thumbs: :D
davor_vfr
Student brijanja

Post by davor_vfr » 18 Sep 2014, 22:29

Praskaton wrote:
davor_vfr wrote:

Nemoj mu stavljati slikice. Davor ti je pokvaren :mrgreen: . On provocira da mu staviš slikicu, a kada bi vidio slikicu, odmah bi potrčao u radionu. Nakon par dana ti više ne bi imao najljepšu kamisoricu... Nemoj reći da ti nisam rek'o :thumbs: :D
Ma više me zanima da li je iz prve ili iz druge serije. Ova druga serija (redizajnirana) mi je nekako puno bolja.
A ja u radionu idem tak i tak. Samo sad malo moram apstinirati ubile me obaveze na sve strane ;)

Ali malo si i pogodio... neko vrijeme već razmišljam da bi i sebi mogao jednu poštenu složiti. :)
.
..
Ručno kovane britve
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 19 Sep 2014, 08:18

davor_vfr wrote: Ma više me zanima da li je iz prve ili iz druge serije. Ova druga serija (redizajnirana) mi je nekako puno bolja.
A ja u radionu idem tak i tak. Samo sad malo moram apstinirati ubile me obaveze na sve strane ;)

Ali malo si i pogodio... neko vrijeme već razmišljam da bi i sebi mogao jednu poštenu složiti. :)
Ma di ćeš sebi slagat'? A ono, postolar ima najgore cipele i tako to..... :D
hele
Početnik

Post by hele » 19 Sep 2014, 09:17

Nisam siguran iz koje je serije, pretpostavljam iz prve.
trenutno sam u fazi preseljenja u novi stan, pa ce slika SOD slika morati pricekati(a fali mi i dobra cetka za pravu kombinaciju)
davor_vfr
Student brijanja

Post by davor_vfr » 19 Sep 2014, 14:02

Praskaton wrote:
davor_vfr wrote: Ma više me zanima da li je iz prve ili iz druge serije. Ova druga serija (redizajnirana) mi je nekako puno bolja.

Ma di ćeš sebi slagat'? A ono, postolar ima najgore cipele i tako to..... :D
Tako mi i je. :lol: :lol: :lol:
.
..
Ručno kovane britve
uto
Kamisori

Post by uto » 06 Oct 2014, 22:14

Ne lajkam baš kamisorija. :-(

...očekivanja su bila veća.

Konstatacija (moja) je sljedeća....

To je "oruđe" koje je namijenjeno da se njime drugom brije glava.

Kraj priče.

:D
Calvitium non est vitium, sed prudentiae judicium.
...bijah malo AFK u zadnje vrijeme. ;-)
Post Reply

Return to “Brijanje britvom”