Tehnika brijanja britvom-video

Sve o brijanju britvom
King
Naučnik brijač

Tehnika brijanja britvom-video

Postby King » 25 Apr 2010, 10:13

Evo stavljam neke korisne video uratke na kojima se mogu vidjeti različite tehnike brijanja britvom:

1. Brijanje jednom rukom:
http://www.straightrazorplace.com/forums/videos/27179-one-handed-shaving-technique.html

2. Brijanje britvom (kvalitetno zumirano):
http://www.straightrazorplace.com/forums/videos/39814-shaving-tutorial-v3-0-now-closeups.html

terlisimo
DE

Postby terlisimo » 25 Apr 2010, 23:28

Wow, ovaj Fool's Pass sam koristio prije sa shavetteom :) Ali extra hollow ground je nešto sasvim drugo, mislim da neću to još neko vrijeme pokušavati s pravom britvom.

Sviđa mi se britva koju koristi u drugom videu s prvog linka.

King
Naučnik brijač

Postby King » 26 Apr 2010, 00:03

[quote:e50d0ce8f9="terlisimo"]Wow, ovaj Fool's Pass sam koristio prije sa shavetteom :) Ali extra hollow ground je nešto sasvim drugo, mislim da neću to još neko vrijeme pokušavati s pravom britvom.

Sviđa mi se britva koju koristi u drugom videu s prvog linka.[/quote]

Provao sam ga ja danas odradit, nije problem, ali treba paziti da se to područje prošlo WTG i XTG prije samog Fool's Passa.
Inače britve koje koristi na jednom i drugom videu su dosta teške britve (1/2 hollow i wedge), a inače tip ima dosta rijetku bradu (negdje u tom topicu ima slika gdje je slikan s bradom starom 2 mjeseca, takva brada meni bude nakon 5-7 dana) pa ne čudi što s tolikom lakoćom odrađuje ATG na cijelom licu, mislim da s full hollow britvom to nije baš tako jednostavno. Nagađam, ali volio bih provat brijanje s wedge britvom da budem siguran.
No, unatoč tome tehnika je ipak za pohvalu.

mojper
Početnik

Re: Tehnika brijanja britvom-video

Postby mojper » 24 Mar 2014, 14:52

Izgleda jednostavno, al ja s tom britvom baš i ne bi išao tak blizu svom vratu. :cekic:

Da, brijanje britvom mi je fora, ali još nekako imam strah od te oštre britve :shaving2:

Adept
Steven Hawking brijanja

Postby Adept » 24 Mar 2014, 15:49

mojper wrote:Izgleda jednostavno, al ja s tom britvom baš i ne bi išao tak blizu svom vratu. :cekic:

Da, brijanje britvom mi je fora, ali još nekako imam strah od te oštre britve :shaving2:

Dobro nam došao na forum.
Aj baci koju riječ - kosi, štosi - ti odma s neba pa u rebra :wink:

miha
Kamisori

Postby miha » 24 Mar 2014, 15:54

meni kod ovog fool's passa (obicno idem i atg) pomaze ako (malo) povucem ustnu da ovako napravih vise jednakomjeran pass/pokret.. ovo s postavljanjem prsta kao ovaj u tutorialu na SRP nisam jos probao .. kao sto je King rekao prije toga WTG i XTG , probao sam i bez ali je treba zaista pripaziti

Praskaton
Naučnik brijač

Postby Praskaton » 24 Mar 2014, 15:58

mojper wrote:Izgleda jednostavno, al ja s tom britvom baš i ne bi išao tak blizu svom vratu. :cekic:

Ma to je zbilja jednostavno. Ukoliko se ipak bojiš, samo moraš kao i kod ostalih strahova, zatvoriti oči i hrabro i energično ... povući britvom po vratu.... :roll: :D , naravno ako ti mozak (poput moga) može izdržati dovoljno dugo bez kisika dok te pokrpaju.... :D :D

uto
Kamisori

Postby uto » 26 Mar 2014, 18:50

Adept wrote:

Dobro nam došao na forum.
Aj baci koju riječ - kosi, štosi - ti odma s neba pa u rebra :wink:

+1 :)
Calvitium non est vitium, sed prudentiae judicium.
...bijah malo AFK u zadnje vrijeme. ;-)

Return to “Brijanje britvom”