Brisanje britve

Sve o brijanju britvom
Post Reply
ender2811
DE

Brisanje britve

Post by ender2811 » 04 Mar 2016, 22:01

Imam jedno banalno pitanje. Zanima me na koji nacin, kakvim tocno potezima, brišete britvu nakon ispiranja na kraju brijanja. Jako sam pipkav po tom pitanju jer mi se cini da kako god krenem postoji velika opasnost da otupim oštricu. Za sad to radim tako da prelazim britvu od leđa do oštrice s rucnikom među dva prsta. Štipam je, da budem precizniji.
Ima li bolji način? Jel bi bilo ok proč preko rucnika u stroping pokretu? Ili preko komada papira?
It's always funny until someone gets hurt. Then it's just hilarious.
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: Brisanje britve

Post by Adept » 04 Mar 2016, 22:05

Ja sam, onomad dok se još britvama brijah, koristio JAKO lagane stroping pokrete po mekanom ručniku - par poteza i britva bi bila suha.
No, pošto sam imao samo karbonske britve, ja ih nisam držao u kupaonici već u ormaru (vrlo visoko, zbog klinaca) i uvijek bi bile suhe i dobro očuvane.
miha
Kamisori

Post by miha » 04 Mar 2016, 22:24

Ja ih uvijek obrisem rucnikom (par mm odnsijeciva), onda wc papirom na ruci i povucem u smijeru stroppinga, onda novim savijenim papirom obrisem potencialnu prljavstinu.. Dodatno i obrisem za svaki slucaj unutrasnjost drski oko pivota i (ako mislim da bih mogle biti vlazne) unutrasnjost drski. Na kraju dodam par pokreta na stropu.
Britve ne hranim u kupatilu, slijedeci dan po brijanju britvu ostavim malo otvorenu da se do kraja posusi.. Onda zatvorim i spremim, ako je duze vrijeme neces koristiti malo namazi uljem (balistol, camomila oil i sl)..
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 04 Mar 2016, 22:33

Kombinacija Endera i Adepta...
Nekad sam britve štitio Balistolom, ali budući koristim britve svakodnevno, odustao sam od toga. Britvu prebrišem ručnikom poput Endera pa ju nastropam i spremim u ormar u spavaćoj sobi....
Za sada stvar funkcionira.
ender2811
DE

Post by ender2811 » 04 Mar 2016, 23:00

Onda izgleda ni ne radim ništa puno krivo. Gledao sam nekoliko klipova gdje frajeri bas povuku horizontalno, po o§trici ili ručnik ili papir i mislim se, pa nema šanse da to ne ubije bar malo oštrinu. Mislim da cu nastavit izbjegavat takvo brisanje.
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 04 Mar 2016, 23:01

Ja ih stipnem malo toalet papirom i obrisem izmedju drski kao Miha. Kap ulja ako ne namjeravam koristit uskoro.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 04 Mar 2016, 23:51

Ma brišem ja ručnikom i horizontalno...
Mislim da nekoliko pokreta ručnikom ne može oštetiti čeličnu oštricu. Unutrašnjost drški ne brišem.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 05 Mar 2016, 14:29

Praskaton wrote:Unutrašnjost drški ne brišem.
Ja sam i to brisao onim štapićima za uši pošto karbonac čelik mora biti na suhom.
ender2811
DE

Post by ender2811 » 05 Mar 2016, 16:56

Adept wrote:
Praskaton wrote:Unutrašnjost drški ne brišem.
Ja sam i to brisao onim štapićima za uši pošto karbonac čelik mora biti na suhom.
Ja također prođem papirom kroz drške. To mi se čini da je ok praksa, a nije neki trud.
zigi
Kamisori

Post by zigi » 05 Mar 2016, 19:55

Nisam od toga nikada pravio filozofiju, obrisem ju toaletnim papirom i stavim na STB (DVBT) prijemnik koji ju lagano grije i samim time susi ;)
ender2811
DE

Post by ender2811 » 05 Mar 2016, 20:59

zigi wrote:Nisam od toga nikada pravio filozofiju, obrisem ju toaletnim papirom i stavim na STB (DVBT) prijemnik koji ju lagano grije i samim time susi ;)
Ma nisam ja mislio radit filozofiju. Ništa nije problem obrisat i osušit. Zanimalo me zapravo koliko drugi paze na dodirivanje samog ruba oštrice s papirom ili tkaninom. I nož se otupi ako ideš preko ruba s kuhinjskom krpom recimo, a racunam britva je jos osjetljivija. Nemam iskustva s karbonskim čelikom pa ne znam.
Kad nabavim neko kamenje cu to istestirat.
davor_vfr
Student brijanja

Post by davor_vfr » 08 Mar 2016, 13:19

Ja jednostavno ručnikom... stisnem ručnikom kažiprstom i palcem britvu na polovici i povučem britvu između ručnika tako da je oštrica gore...
Potom potegnem još kao po stropu da skinem i sa samog vrha vlagu. Prebrišem ručnikom trn i plastične drške i spremim lijepo u ormarić u kupaoni.

Prije sam ih mazao uljem. Ali sad mi sve britve stoje suhe u kupaonskom ormariću iznad umivaonika i ni na jednoj nisam nikad primjetio neke tragove hrđe... A i ako se pojavi... osobno se ne brinem puno - lako se riješi.
.
..
Ručno kovane britve
http://instagram.com/dmblade#
ender2811
DE

Post by ender2811 » 08 Mar 2016, 18:16

davor_vfr wrote: Prije sam ih mazao uljem. Ali sad mi sve britve stoje suhe u kupaonskom ormariću iznad umivaonika i ni na jednoj nisam nikad primjetio neke tragove hrđe... A i ako se pojavi... osobno se ne brinem puno - lako se riješi.
Da, kladim se da ti lako riješiš. Mangup jedan, viš kako izaziva. :lol:
davor_vfr
Student brijanja

Re: RE: Re: Brisanje britve

Post by davor_vfr » 08 Mar 2016, 18:18

ender2811 wrote:
davor_vfr wrote: Prije sam ih mazao uljem. Ali sad mi sve britve stoje suhe u kupaonskom ormariću iznad umivaonika i ni na jednoj nisam nikad primjetio neke tragove hrđe... A i ako se pojavi... osobno se ne brinem puno - lako se riješi.
Da, kladim se da ti lako riješiš. Mangup jedan, viš kako izaziva. :lol:
Nije provokacija, ali kako kroz godinu dve kako ih ne mazem nema hrdje vise se time i ne opterecujem Image Image

Poslano sa moga koristeci Tapatalk
.
..
Ručno kovane britve
http://instagram.com/dmblade#
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 08 Mar 2016, 19:47

Ma ni ja se previše ne opterećujem, ali karbonke znaju zahrđati doslovno preko noći (naravno samo u vidu točkice)...
Ukoliko se britve koriste na dnevnoj bazi mislim da nema potrebe za posebno uljenje britve, ali je svakako potrebno britvu obrisati i maknuti iz kupaone...
Post Reply

Return to “Brijanje britvom”