A šta drugo nego pomozite!

Sve o brijanju britvom
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: A šta drugo nego pomozite!

Postby Adept » 02 Aug 2016, 08:54

Da li je usnik od roga?
Da li je ring od srebra?
Koje je drvo (briar, morta)?
Petersonovi duhani su mi znali biti malkice kao vrući, ali su u pravilu ukusni :thumbs:
E, da... britva ti nije loša ;)

zigi
Kamisori

Postby zigi » 02 Aug 2016, 18:05

Po mom misljenju to je petersonka, vrijesusa, dobra lula a kao sto Adept kaze, ni britva nije losa

Sent from my iPhone using Tabac

Praskaton
Naučnik brijač

Postby Praskaton » 02 Aug 2016, 19:34

Ja bi preskočio izolirku. Ako nisi kupio britvu u Americi mislim da je mala šansa da su ju oštrili sa izolirkom. Iskreno, mislim da je izolirka glupost....
Lula mi se sviđa toliko da poželim pušiti.

Willhelm
BIC

Postby Willhelm » 02 Aug 2016, 23:17

Opala ovdje ima i pravih poznavatelja lula! :) super. je lula je Peterson i stavio sam je jer mi je stoljnak nekako socijalan pa da slike ne budu otužne ali drago mi je da vam je upala u oko. ovu sam dobio na poklon baš iz Dublina i nekakva je limited edition i stvarno je puno lijepša uživo. u svijet lula sam ušao sam i još sam sam jer niti znam ikog tko puši lule niti imam s kime djelit iskustva ali eto, opet guram tu svoju strast nekako. za sada imam 7 komada i to mi je sasvim dosta ali lako ja izlazim na kraj s lulama ali što ću s britvom? već vidim da ću nešto shebat u početku. ajmo ovako: ja probam naoštrit britvu i ako ne uspijem ima li itkog tko bi to učinio umjesto mene ( ne besplatno naravno) ili ovakve zahtjeve trebam prebacit u rubriku "ponude"? i molim vas još jedno pitanje, koliko bi osoba koja sama održava svoju britvu trebala imati kamenja za oštrenje? na filmićima ekipa na youtube uredno vadi nekih 5000 kuna vrijednosti kamenja i onda još svakakve paste ovih mikrona i onda posebne kajiše ...ajme nije da se žalim ali za to sve posjedovati treba vremena, sreće da ne rikne veš mašina i da žena ne odluči stavit novi laminat i da se ne pokvari tv itd.

zigi
Kamisori

Postby zigi » 03 Aug 2016, 07:07

Ako ti ne pode za rukom ima ti ju tko naostriti, nakon toga strop pred svako brijanje i kinez za povremeno dotjerivanje i duuugo si miran.
A da s nekim podijelis iskustva i gustove lule: http://www.dimlule.com/

Sent from my iPhone using Tabac

marn
Naučnik brijač

Postby marn » 03 Aug 2016, 08:38

Dosta ti je Kinez za odrzavanje, naravno da ima i skupljeg kamenja, ali za osobnu upotrebu Kinez odlican. Svi smo mi samouki ostraci, tako da ces i ti to savladati i bez brige si.

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Praskaton
Naučnik brijač

Postby Praskaton » 03 Aug 2016, 10:05

Willhelm wrote: ajmo ovako: ja probam naoštrit britvu i ako ne uspijem ima li itkog tko bi to učinio umjesto mene ( ne besplatno naravno) ili ovakve zahtjeve trebam prebacit u rubriku "ponude"? i molim vas još jedno pitanje, koliko bi osoba koja sama održava svoju britvu trebala imati kamenja za oštrenje?

Ako ju ne uspiješ naoštriti (a ne vidim razloga za to) pošalji ju meni i ja ću je naoštriti. Naravno ne besplatno nego ćeš platiti kavu kad se budemo vidjeli :skrbo ...

davor_vfr
Student brijanja

Postby davor_vfr » 03 Aug 2016, 10:46

Ako su ti lule zanimljive...
https://www.instagram.com/dotterpipes/

Domaći dečko rastura.
.
..
Ručno kovane britve
http://instagram.com/dmblade#

Willhelm
BIC

Postby Willhelm » 03 Aug 2016, 14:28

Praskaton wrote:Ako ju ne uspiješ naoštriti (a ne vidim razloga za to) pošalji ju meni i ja ću je naoštriti. Naravno ne besplatno nego ćeš platiti kavu kad se budemo vidjeli :skrbo ...

Hvala na ponudi. To bi bila duuuuuuuuuga kava jer nakon analize britvi i lula mislim da bi se našli i u području satova ( vidim da ti je na coveru sat pa kontam da si i u tom sportu) ajme koje bi to teme bile :cheers2

A ovaj dotter je genijalac. već sam jednom davno naletio na njegove radove i čovjek je umjetnik. hvala na podsjeti. idem malo uživati u njegovoj galeriji.

P.S. još nema vijesti o oštrenju jer mi nije stigao paket. Bude to brzo.

Willhelm
BIC

Postby Willhelm » 10 Aug 2016, 17:59

Image

Willhelm
BIC

Postby Willhelm » 10 Aug 2016, 18:00

Image

Willhelm
BIC

Postby Willhelm » 10 Aug 2016, 18:01

Image

Nakon oštrenja može početi brijanje :P :P :P

Adept
Steven Hawking brijanja

Postby Adept » 10 Aug 2016, 18:07

Willhelm wrote:Image

Cool!
Komadić savjeta, ako smijem...
Ukoliko ti je britva u potpunosti shave-ready, nemoj dizati slurry ;)
Uživaj!

Willhelm
BIC

Postby Willhelm » 10 Aug 2016, 18:11

Prvo oštrenje u životu, na kinezu 12k. Počelo je nekako prelagano, britva je klizala samo i nisa imao osjećaj da li je oštrim ili ne. tako sam napravio nekih 70ak x poteza i 10 po koži i otišao se brijat kad li ono ništa! Pomak ni milimetra. Barem sam bio sretan što ju nisam još otupio. I vratim se pnovno za kineza jer sad je bilo jasno da idem na sve ili ništa. Nikakvo odmaranje britve nije dolazilo u obzir. Krenuo sam ponovno i odjednom s malo više pritiska kamen počeo "gutati" oštricu. Osjećao sam otežano klizanje po kamenu i takvih x poteza sam napravio još 30ak i otišao se brijati i odjednom se britva naljutila ko žena na pmsu. Rezala je super. Žao mi je što nisam napravio još nekih 20ak poteza jer osjećam da joj fali još malo oštrine, ali to ćemo sutra, sad nek se britva odmara. Uglavnom prošlo je super. Eh, da skoro zaboravih, nisam imao izolir trake a bio sam nestrpljiv i tako se sve prošlo bez trake. Ma super osjećaj :P

Adept
Steven Hawking brijanja

Postby Adept » 10 Aug 2016, 18:14

Willhelm wrote:Krenuo sam ponovno i odjednom s malo više pritiska kamen počeo "gutati" oštricu.

O tome ti pričam - slurry zna obmanuti ;)
Nemoj ni koristiti izolirku.
Malo po malo... uživaj :cheers2

Return to “Brijanje britvom”