4 Pitanja traže odgovore.

Sve o brijanju britvom
Post Reply
Willhelm
BIC

4 Pitanja traže odgovore.

Post by Willhelm » 01 Sep 2016, 21:35

Image
Image

1. Bevel nije ujednačen. Na jednoj strani je vidljivo veći nego na drugoj. Da li to znači da trebam postaviti novi bevel ili je ovo "pod normalno"? Britva brije super ali dugoročno gledano da li je moje "tu i tamo" dooštravanje na kinezu 12k narušava samu britvu pa bi bilo bolje da se krene od početka?

2.Već puno puta objašnjeno ali ja ne znam pa pomozite, čime mazati kožni remen da ostane u odličnom stanju?

3. Kako da nanesem pastu za oštrenje na tekstilnu stranu remena. Neki savijet, šta pripaziti, šta očekivati?

4. Britva mi ne prolazi test prema kojem bi dlaka kad je prislonim na rub britve trebala samo poskočiti prelomljena, ali unatoč brije odlično, bez naprezanja i bez ikakve iritacije poslije, jednostavno klizi po licu ali taj test bi se usudio opisati da ne prolazi ni pod razno, ono ko da ne želi i gotovo. Malo mi je to nelogično pa sad šta da radim?

Sorry na gnjavaži i hvala na vašem vremenu :wink
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: 4 Pitanja traže odgovore.

Post by Adept » 01 Sep 2016, 22:00

Ja ću ti dati svoje odgovore na pitanja 2 i 3.
2 - Kožne remene nisam mazao ničim osim rukom (osim jednom - i to mi je dokazalo da se strop može vrhunski održavati prirodnom masnoćom sa dlanova). Prirodna masnoća dlana je bila i više nego dovoljna - i to nije samo moje mišljenje...
3 - Pastu za oštrenje (koju???) ti ne bih preporučio, a razloga je JAKO puno! Ako se već odlučiš na takav potez (koji po meni nije nikako dobar, ali...) nanesi je u obliku slova "X" na svakih cca 5 cm tekstilne komponente remena.
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 02 Sep 2016, 07:37

Ako te zanima kako bi brijala da je idealno naostrena mozes s nekim dogovoriti da ti je naostri, pa ti samo odrzavas. Osobno se ne bih s time zamarao dokle god ona dobro brije. Ovo ostalo se slazem s Adeptom

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
davor_vfr
Student brijanja

Post by davor_vfr » 02 Sep 2016, 08:43

Samo se brij i uživaj dok god britva ne zavlači i čupa.
Pastu ne bih preporučio jer ćeš sa njom samo napraviti to da će morati prije na kamen.
HHT test nije uvijek mjerodavan i garancija dobrog brijanja. Ako brije zadovoljavajuće ne zamaraj se time.
Neujednaćen bevel te isto ne treba zamarati, radi se samo o vizualnoj stvari, tehnički nema razlike. Vjerojatno je netko više hoblao jednu stranu, a može biti i da je bilo nekih geometrijskih nepravilnosti koje je trebalo riješiti.

Uglavnom sad uživaj dok traje pa onda potraži nekoga da ti pošteno naoštri i onda samo održavaš na koži i kinezu kad popusti oštrina.
.
..
Ručno kovane britve
http://instagram.com/dmblade#
Post Reply

Return to “Brijanje britvom”