Sanguine R5 Shavette & Hess EZY Shave

Post Reply
naftas
Student brijanja

Sanguine R5 Shavette & Hess EZY Shave

Post by naftas » 22 Apr 2014, 20:50

Kako je riječ o nečemu između mislim da je dobro mjesto za ovu temu, pa krenimo...

SANGUINE R5 WOOD SHAVETTE

Image

Šaveta leptir tipa, solidne izrade u čeličnom dijelu i površne u drvenom, ali u redu je, jer ne remeti funkcionalnost. Stvar funkcionira na polovicu žileta što nije nikakav problem pa je dobra stvar za potrošiti stare žilete. Postavljanje žileta je vrlo jednostavno i spremna je za tren. Jako je lagana, ali to mi je i logično s obzirom na oštricu, koja bez rezerve traži lagan, ali istovremeno čvrst i odlučan dodir. Brijanje s ovakvom šavetom je jako temeljito i brzo se uđe u štos. Ipak, prolazi poput ATG-a su stvar za malo naprednije korisnike. Stvar je u tome da se ipak radi o žiletu, koji je tanak i savitljiv pa se zna dogoditi da se dlaka opire i tu se traži odlučniji kontrolirani pokret. Jedan do dva koncentrirana prolaza WTG/XTG su dovoljna za DFS bez iritacije, ali to će ipak pričekati da uhvatim ruku. Ovako se držim WTG + WTG/XTG i DFS samo što nije. Nije za zafrkanciju, jer pol žileta ništa ne prašta!

HESS EZY SHAVE

Image

Ova šaveta je pak nešto sasvim drugo. SE u odnosu na DE je isti kod brijača i kod šaveta. Po defaultu Hess dolazi sa dva nosača Injector britvica koje su prva liga, ali meni nisu odgovarali SE brijači, dok su injector žileti u Hessu sasvim druga priča. Osim toga, Hess prima i shaper full size žilete koji su kao skalpel i nekih 25-30% duži od Injectora. Više prašta od ranije spomenute šavete, jer se dlaka ne može oduprijeti krutoj oštrici, ali ima svojih mana pa da vam ispričam jednu. Konačno sam nabavio i Full Size žilete Personna Made in USA. Ovo je, uistinu, jako oštra stvar. U Hessu bradu gazi kao ništa i traži popriličnu pažnju, ali više prašta . Kako nisam o tome od početka vodio računa, otvorio sam jednu staru porezotinu pa je bilo nalik kolinju. Pjena od usrane Palmire (jebo sebe što se nisam oteo da je kupim :cekic: ) mi se osušila na licu bez naznaka takvom nečemu, preskočila mi oštrica i lijepo si zarijem rub žileta u lice. My Nick Is Sealed roll-on u kombinaciji sa stipsa šibicama je poslužio i sad imam Winnie Pooh flaster (zdipio klincu) i furam se na Nellya. Ali dobro. Sutra će već biti sve ok, a i narednih 5-6 brijanja ću paziti na smjer kad idem po tom mjestu. Hess predstavlja jeftiniju soluciju u odnosu na Feather AC, i ima nešto veći i različitiji izbor žileta.

Ono što me privuklo šavetama je sam način brijanja, koji u startu zahtijeva korištenje obje ruke na isti način. Prvih nekoliko puta je zajebano, ali kako Geo Fatboy lijepo kaže: "...After a few times your muscle memory will remember it..." i vrlo je zanimljivo te proširuje ritualnu sferu svima nam dragog hobija, kao i činjenica da je svaka od ovih šaveta posebna na svoj način i predstavlja svoju vrstu uživancije.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
babarog
Student brijanja

Re: Sanguine R5 Shavette & Hess EZY Shave

Post by babarog » 22 Apr 2014, 21:19

Ova prva je prejebena!
LP, Matija :mrgreen:

Galerija
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 22 Apr 2014, 21:43

Drago mi je da ti se sviđaju shavete!
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 22 Apr 2014, 23:11

babarog wrote:Ova prva je prejebena!
Ne znam da li se zezaš, ali definitivno nije loša.
Adept wrote:Drago mi je da ti se sviđaju shavete!
Rijetkost na forumu...
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 22 Apr 2014, 23:15

ne ne fakat mi jebeno izgleda! čak sam se zaletio da vidim po koliko ih prodaju i razmišljam si da naručim jednu :)
LP, Matija :mrgreen:

Galerija
Post Reply

Return to “Shavette”