CJB Kamisori postao Folder

Post Reply
naftas
Student brijanja

CJB Kamisori postao Folder

Post by naftas » 21 Jun 2014, 18:01

Image
Image
Image

U tri koraka vidite u što se pretvorio ovaj brijač. Kako sam prelijen za britvu, a volim osjećaj brijanja istom, Feather Artist Club me već duže vrijeme privlači, ali me cijena i dalje odbija. I surfajući naletim na SABRE (Shavette And Barber Razor Enthusiasts) ekipu na B&B-u i na kojekakve "pimp-up my shavette" i ostale zafrkancije i jedan lik napiše da ima Sanguine drvenu šavetu i uslika kako je preuredio svoj CJB Kamisori. Naravno da sam istog trena naručio jedan CJB, a Sanguine sam imao otprije. Ukupna cijena ovih rekvizita sa shippingom je 50$. Dobio sam mnogostruki gušt. Prvo sam se malo igrao s kamisorijem i to je definitivno stvarčica sa prednostima i nedostacima. Prednost je iznimno lagana kontrola kuta, dok su nedostaci malo teži pristup u odnosu na folder i veći zahtjevi kod putovanja i općenito sigurnosti drugih.

I, vaki kaki jesam, 2-3 brijanja i skalpel u ruke i udri po gumi drške kamisorija. Pretvorih ga u folder isto kao i onaj lik. I ispalo je baš kako sam zamislio. Ova, s ponosom mogu reći, britva brije fantastično. Lijepo leži u ruci i lako se kontrolira. Najbolje mi se pokazala kod XTG-a, jer uopće nije važna dužina brade. Fora je koju stalno Geo i ekipa naglašavaju da se može više puta prijeći po istom mjestu bez straha od iritacije i to ovu brtvu čini uistinu posebnom. Znači, dobra klizava pjena, XTG uz malo zatezanja i DFS je tu u jednom prolazu. Feather AC Pro žileti su izvrsna opcija. Iznimno su oštri. Nisu tvrdoće kao shaper žileti, ali nisu ni približno savitljivi poput pol-lamica. Još mi se nije dogodilo da preskoči, jer su dovoljno kruti i kirurški oštri. Mana im je premalena izloženost, ali to je samo kod ispiranja i nije ništa strašno. Jako su ugodni na licu i praštaju greške. Feather AC Super Pro žileti, e s ovim je već druga priča. Ovdje je veća izloženost oštrice oku jasno vidljiva i ulijeva strahopoštovanje. Sve dok se vodi računa o kutu i nježnom dodiru, ovaj žilet ne ostavlja tragove iza sebe što se vidi već nakon WTG-a. Nakon XTG-a, uz pravilno zatezanje kože je rezultat skoro BBS i do toga traži samo poneki popravak. Mana mu je što ne prašta ništa. Svaka nepažnja, suhlji dio pjene ili bilo kakav pritisak će sigurno polučiti iritaciju, a ponekad i porezotinu, koje ne zarastaju do kraja brijanja. Zato, Vas nekolicina korisnika budite oprezni sa Super Pro, jer mislim da ni klasičnu britvu nije moguće toliko naoštriti.

Ova britva je i jako jednostavna za održavanje, jer se lako otvara i čisti.

Tri stvari o kojima treba voditi računa, kod brijanja sa bilo kakvim britvolikim stvarima su klizava i gasna pjena (gladan-sit...žedan-gasan), pažnja oko kuta i nježan dodir. Ako pjena na licu ožedni, utažite joj žeđ sa četkicom sa par kapi vode i tako koliko traži. Ako osjetite da zapinje, obratite pažnju na kut. Za potencijalna cimanja utrenirajte momentalni odmak oštrice od lica, dok opasnost ne prođe. Ova tri uvjeta traže trening, ali lako ih je savladati i rezultiraju posebnim guštom pri brijanju.

Znači da rezimiramo. Za svega 50$ (+20$ za 20 Feather AC žileta) postoji svojevrstan proces učenja brijanja šavetom nakon čega vam rekviziti ostaju. Sanguine R5 Wood Shavette košta svega 10$, a CJB Kamisori 40$ s uračunatim shippingom. Isprobate klasičnu (jako dobru) šavetu, Kamisori i na kraju, ako vam se svidi ostavite sve kako je, a ako ne uvijek možete Kamisori nepovratno pretvoriti u folder i imati i više nego dobru britvu. Kako je dvostruko jeftiniji od Feather AC kamisorija (i jedno šest puta od tikovog), nije ga šteta apgrejdati. Žileti jesu skupi, ali traju i ima ih 20 u pakiranju pa u konačnici i nije neka razlika. Osim toga, zbog malog izbora žileta, AD nije ni opcija.

Ovaj Feather Super Pro u britvolikom rekvizitu je i dalje nenormalno oštar nakon sedam brijanja i nastavljam s primjenom otkrića. Koristit ću neku kremu, jer to kakvu kobila pjenu napravi od kreme je neviđeno po pitanju gasnosti, klizavosti i jastuka. Mislim da će biti Wilkinson SC. Nakon toga idem u jedan čisti XTG, koji mi je između ostalog i najjednostavniji prolaz sa britvom, i ima da bude DFS bez greške!
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
marn
mr. sc. brijanja

Re: CJB Kamisori postao Folder

Post by marn » 21 Jun 2014, 19:23

Zedan- gasan!! Svaka cast, ovo je za Klaica! :headband:
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 21 Jun 2014, 19:34

WOW!!!
MRKI
Student brijanja

Post by MRKI » 22 Jun 2014, 03:53

Oooodličan.
I refuse to join any club that would have me as a member.
Groucho Marx
miha
Kamisori

Post by miha » 22 Jun 2014, 11:00

Fino ti ispalo :)!
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 22 Jun 2014, 11:13

Hvala Ladanu... :mrgreen:
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 22 Jun 2014, 14:21

I dalje mi nije jasno zašto ne prijeđeš na pravu britvu :D
Iakp kad pogledam svoju bradu mogu pretpostaviti. ..
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 22 Jun 2014, 18:27

Praskaton wrote:I dalje mi nije jasno zašto ne prijeđeš na pravu britvu :D
Iakp kad pogledam svoju bradu mogu pretpostaviti. ..
Nemam volje za oštrenje, stropanje, mašćenje i sva ta čudesa prije i poslije brijanja, a i nezgodno mi je. Radije to vrijeme utrošim na izradu pjene i po potrebi drugi prolaz. Osim toga, poznavajući svoju znatiželju, znam da mi ne bi bili dovoljni jedan kamen i strop za održavanje, već bih htio cijelu progresiju i onda bi me taj žar pustio i s ljutnjom bi gledao posljedice žešćeg AD-a na djelu.
Ne sviđa mi se ni mogućnost da na terenu opizdim oštricom o slavinu ili nešto pa je mogu spremiti, jer ne znam kako bih nosao sa sobom cijelu progresiju kamenja. Znači, u startu trebam barem dvije britve. Sve navedeno mi je prevelika gnjavaža i vjerujem da bi negativno utjecalo na moj stav o klasičnom brijanju.

P.S. Vezano za tvoju bradu, ako misliš na ono što si se porezao neki dan, volio bih te vidjeti sa Feather AC Super Pro žiletima i stanovitom dozom nonšalancije... :tameshigiri:
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 22 Jun 2014, 18:49

E si obrijao starog? Kak je to proslo?
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 22 Jun 2014, 19:06

Nisam. Uteka je na more taman prije. Kad se vratim sljedeći turnus idem i ja na more pa ćemo to izvesti.
Majest
Britva

Post by Majest » 22 Jun 2014, 20:12

Svaka čast, lijepo izgleda u konačnici. Baš mi se sviđa ova šaveta, Sanguine R5 Wood Shavette se ne čini skupa i mogao bi uzeti to da malo isprobavam :P :thumbs:
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 22 Jun 2014, 21:52

Majest wrote:Svaka čast, lijepo izgleda u konačnici. Baš mi se sviđa ova šaveta, Sanguine R5 Wood Shavette se ne čini skupa i mogao bi uzeti to da malo isprobavam :P :thumbs:
Lijepo funkcionalno i jednostavno za korištenje i održavanje.

Sanguine je jako dobra šaveta sa skrivenim potencijalom. Jedino vodi računa kod punjenja žiletom da ga poravnaš laganim pritiskom rubovima oštrice o nekakav karton. Koristi Astru ili ini blaži žilet prvih 2-3 puta. Onda stavi pol Feathera i kad vidiš nedostatke znaj da toga nema sa Artist Club žiletima. To je kirurgija.
papagioro
Shaveta

Post by papagioro » 23 Jun 2014, 00:14

Sviđa mi članak i detaljan opis. Sam sam sve više zagrizao sa šavetama. Za koji tjedan vraćam m u Zg.
davor_vfr
Student brijanja

Post by davor_vfr » 23 Jun 2014, 08:25

Cool. :thumbs: :thumbs:
.
..
Ručno kovane britve
http://instagram.com/dmblade#
uto
Kamisori

Post by uto » 23 Jun 2014, 20:15

Zgodno.
Calvitium non est vitium, sed prudentiae judicium.
...bijah malo AFK u zadnje vrijeme. ;-)
Post Reply

Return to “Shavette”