Vanta RA111 Lama Intera

Post Reply
naftas
Student brijanja

Vanta RA111 Lama Intera

Post by naftas » 08 Aug 2014, 11:33

Image
Image

Kako sam je već više puta koristio da napišem koju. Takozvana Lama Intera, kako samo ime kaže, prima cijeli žilet. Na prvoj slici možete vidjeti dvije izbočine na koje se žilet oslanja svojim donjim utorom. Milimetar-dva je nosač viši od žileta pa je gornja strana potpuno isključena iz uporabe te se može preokrenuti kad za to dođe potreba, a to je jako brzo. Žilet u ovoj šaveti je potpuno krut, jer se pokrov navlači preko žileta, a ne kao što je to inače slučaj da žilet ulazi u pokrov. Možete primjetiti i da je nosač različit na dvjema stranama, ali nek vas to ne zavara, jer bez obzira na stranu kutevi brijanja su takvi da se razlika ne osjeti i nosač ne dodiruje lice. Zatim, ako pogledate konstrukciju nosača primjetit ćete i zaobljene rubove. Ovo je jako važno ako se odvažite na pokrete kao kosom po žitu. Zaobljeni rubovi ne dopuštaju zapinjanje i skokove oštrice po licu. Dosad sam isprobao Feather, Gillette DP i WP i moram priznati da su mi WP najugodniji od ova tri, iako sam ih isprobavao spomenutim redoslijedom pa još ne mogu sa sigurnošću reći. Ono što svakako moram naglasiti da je ovo prava stvar za potrošiti višak žileta, jer učinkovitost i ugoda lijepo potroše oštricu pa je jedan žilet dostatan za dva. I još puta dva, jer se žilet samo okrene.

Jedina zamjerka je konstrukcija. Metalni dio je izvrstan, ali skale su baš mogli i malo bolje napraviti. Morat ću to sam riješiti. Nema mi druge. Ipak, kakva god bila drška ne utječe na kvalitetu brijanja, a to je ipak najvažnije.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Slice
mr. sc. brijanja

Re: Vanta RA111 Lama Intera

Post by Slice » 08 Aug 2014, 12:08

Nice! :thumbs:
MRKI
Student brijanja

Post by MRKI » 08 Aug 2014, 12:23

Odlična!
I refuse to join any club that would have me as a member.
Groucho Marx
uto
Kamisori

Post by uto » 10 Aug 2014, 21:49

Dobro izgleda...

Interesantno.

I lijepi pozdrav svima, vratih se sa G.O.-a. ;-)
Calvitium non est vitium, sed prudentiae judicium.
...bijah malo AFK u zadnje vrijeme. ;-)
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 14 Aug 2014, 23:36

Ova šema sa cijelim žiletom je do cojones. U početku sam očekivao nekakvo gibanje žileta poput onog s polovicom žileta u Sanguine R5 Butterfly type, ali ovdje je druga priča. Kada se pokrov navuče još dodatno stisne žilet i nema mrdanja. Čak štoviše, rub pokrova moram koristiti za odvajanje žileta kad ga želim okrenuti. Da nije tako postojala bi opasnost da se žilet povuČe u pokrov, međutim ovi su to riješili da mislim da skinem pokrov i krenem se brijati da ne bi bilo razlike. Iskreno, dok nisam krenuo redovito koristiti Vantu, malo mi je falilo da naručim onaj bijeli Feather DX. Kako imam CJB Folder, koji je konstrukcijski isti kao i DX, malo sam se igrao s kutevima i ispada da Vanta uspjeva doprijeti bliže jer je tanja. Trebam još provjeriti CJB sa Super Pro žiletom, iako mislim da ga Vanta neće prešišati. Tako sam uštedio 200$ sve dok me CJB dobro služi. Zasad su mi Gillette DP najugodniji, ali imam doma još raznoraznih žileta pa više o svakom nakon isprobavanja.

Eto, za usporedni pregled Vanta je bolja solucija od DE-a jer nema mrcvarenja žileta, već se čovjek može posvetiti istraživanju odnosa oštrine i ugodnosti.

Čitamo se!
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
uto
Kamisori

Post by uto » 06 Oct 2014, 21:48

Vrhunska naprava za brijanje!

Tanko, oštro i precizno.

...jedina zamjerka je kratka oštrica, ali s obzirom na jednostavnost i praktičnost, zanemarivo.
Calvitium non est vitium, sed prudentiae judicium.
...bijah malo AFK u zadnje vrijeme. ;-)
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 19 Oct 2014, 23:32

uto wrote:Vrhunska naprava za brijanje!

Tanko, oštro i precizno.

...jedina zamjerka je kratka oštrica, ali s obzirom na jednostavnost i praktičnost, zanemarivo.
Jedina zamjerka je što je ugly as a motherfucker
Markoni78
DE

Post by Markoni78 » 23 Oct 2014, 00:23

Koliko god mi je estetika važna, koncept mi se baš sviđa. Ideja da mogu odlučiti hoću li DE lamicu uvaliti u brijač ili ovo čudo mi je privlačna :) Vidim da ni cijene nisu neke dramatične. Kad me put nanese u Italiju možda si to utržim :)
Markoni78
DE

Post by Markoni78 » 31 Mar 2015, 18:33

Već nekoliko dana (možda su u pitanju i tjedni) rečena Vanta je u mom posjedu i moram reći da mi je totalno otkriće. Uz Feather lamice je ubojito dobra iako vjerujem da će svaka solidna lamica u Vanri dobro raditi.
Oštrica je izložena optimalno, kontrola je savršena, a brijanje to-the-balls :) Jako mi se sviđa što su krajevi lamice pokriveni pa nema šanse da se negdje zakačiš i iskreno ne vidim se da ću u bližoj budućnosti koristiti bilo šta osim Vanra RA111/Feather kombinacije. Barem dok ne potrošim Feathere :) Brijenje je brzo kao s brijačem, a zabavno kao s britvom pa mogu iskreno preporučiti bilo kome.
Cayetano
Shaveta

Post by Cayetano » 07 Jun 2015, 21:40

So, vlasnici vante, vidim da je prilično jeftina pa bi se dalo baciti u isprobavanje, da li bolje uzeti Intera ili Mezza?
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 11 Jun 2015, 15:22

Ako ti je bitna opcija da možeš tik prije brijanja odlučiti da li ćeš koristiti DE brijač ili šavetu onda Intera. Ako ti nije žao lomljenja žileta onda Mezza. Što se tiče brijanja potpuno je isto, tako da se ne moraš opterećivati područjem ispod nosa i slično. Ja sam nabavio i Mezzu misleći da će biti razlike, ali ista stvar. Onda kad mi je Markoni spomenuo da je zainteresiran odlučio sam se riješiti Intere.

Mezza je dostupna i na G&C-u, dok za Interu nisam siguran.

U svakom slučaju Vanta je naj-naj šaveta na obične lamice, bilo koji model.
Cayetano
Shaveta

Post by Cayetano » 11 Jun 2015, 15:56

:thumbs:

Added to next month list :tameshigiri:
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 16 Jun 2015, 23:16

Ako ce neko kupovat ovu shavetu, obavezno na ebay.it .tamo je nekih 6-7€
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 17 Jun 2015, 18:25

marn wrote:Ako ce neko kupovat ovu shavetu, obavezno na ebay.it .tamo je nekih 6-7€
Da + 20 evra poštarine! :cekic:
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 17 Jun 2015, 18:45

Pa daj si malo truda, pisi prodavacu.. A ima i po nekim onlajn trgovinama u Italiji.. Ne vjerujem da se ne moze poslat za 5-7€
Evo ja bi npr. kontaktirao ovog:
http://pages.ebay.com/link/?nav=item.vi ... ID=EBAY-IT
Post Reply

Return to “Shavette”