Vrste Shavetta

Post Reply
naftas
Student brijanja

Vrste Shavetta

Post by naftas » 17 Dec 2014, 18:35

Na tržištu postoje raznorazne vrste šaveta, ali postoje dvije osnovne skupine:

1. Šavete na DE lamice - 95% - popularna (i precijenjena) DOVO Shavette, koja je zbog zanimljivog naziva postala sinonim za ovu vrstu rekvizita. Parker, Sanguine i more ostalih koje su ribrendane ove spomenute. Ovaj tip šaveta dolazi u tri različite izvedbe:

a. Šavete gdje se polovica lamice ubacuje u okvir koji se kasnije ugura u nosač (npr. Parker Push The Blade) ili bez okvira pa oštrica ide direktno u nosač u koju spada većina no name šaveta.
b. Šavete gdje se polovica lamice ubacuje direktno u nosač koji se otvara po leptir principu - Parker, Sangunie, Vanta, itd.
c. Šavete koje primaju cijelu lamicu - Vanta RA111 i teže dobavljivi Universal.

2. Šavete na SE lamice - 5% - ove šavete dolaze u dva oblika:

a. Hair Shaper Razor, koji prima duže SE shaper oštrice sa ojačanjem na gornjoj strani ili kao Hess Ezy Shave, kod kojeg postoji adapter, koji omogućava korištenje lamica Injector tipa (Schick,Personna...). Od poznatih šaveta iz ove skupine bih naveo Weck Sextoblade i Hess Ezy Shave.
b. Artist Club - šavete koje primaju istoimene SE lamice. Najpoznatije su Feather AC i Kai, a kopije su CJB te Sam Seong, koje obje dolaze isključivo u obliku kamisorija, ali se vrlo lako mogu preurediti u foldere.

Da ne trpam sad slike, sve možete proguglati.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
MRKI
Student brijanja

Re: Vrste Shavetta

Post by MRKI » 17 Dec 2014, 20:19

Sjajan topic. :thumbs:
I refuse to join any club that would have me as a member.
Groucho Marx
Majest
Britva

Re: Vrste Shavetta

Post by Majest » 17 Dec 2014, 20:41

Hvala na objasnjenju, bas sam nedavno trazio razlike, prednosti i nedostatke :)
Post Reply

Return to “Shavette”