SOTD 01.02.2013. - 28.02.2013.

Locked
King
Naučnik brijač

SOTD 01.02.2013. - 28.02.2013.

Post by King » 01 Feb 2013, 21:42

SOTD u veljači
Rocky
Kamisori

Re: SOTD 01.02.2013. - 28.02.2013.

Post by Rocky » 01 Feb 2013, 22:44

SOTD 1.2.

Tek drugo brijanje sa Derby žiletom i vidim ja da ne ide dobro i da čupa. :shock:
Izvadio sam ga van u pola brijanja i zamijenio sa Gillette Super Silver i obrijao se do kraja kao čovjek.

Zar je moguće da Derby kod mene može preživjeti samo jedno brijanje? Možda je loš taj jedan žilet, isprobati ću još jedan (u EJ89 kad stigne) ali nisam optimističan.

Crveni Proraso tako dobro miriši, uf :thumbs:

Image
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 01 Feb 2013, 22:49

Rocky wrote:Tek drugo brijanje sa Derby žiletom i vidim ja da ne ide dobro i da čupa.
Nemoj zanemariti brijač u kojem upotrebljavaš Derby! Meni je Derby jako ugodan u HD-u i mogu se njime odlično obrijati, no nema trajanje (u mom slučaju) kao što to ima Lab Blue--za koji smatram da daje usporedivo brijanje.
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 01 Feb 2013, 22:57

Slice wrote:
Rocky wrote:Tek drugo brijanje sa Derby žiletom i vidim ja da ne ide dobro i da čupa.
Nemoj zanemariti brijač u kojem upotrebljavaš Derby! Meni je Derby jako ugodan u HD-u i mogu se njime odlično obrijati, no nema trajanje (u mom slučaju) kao što to ima Lab Blue--za koji smatram da daje usporedivo brijanje.
Nije stvar do brijača.

Sa istim brijačem sam se obrijao i prošli puta i rezultat je bio dobar.
Danas katastrofa... isti brijač i isti žilet, drugo uzastopno isto brijanje sa istim hardverom.

I nakon ubacivanja novog žileta sve je opet išlo glatko.

Isprobati ću još jedan Derby, ali moguće da se ne može nositi sa mojom bradom.
Wilkinson Classic i Gillette Super Silver su počeli pokazivati znakove zamora već u trećem brijanju.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 01 Feb 2013, 23:02

Rocky wrote:Wilkinson Classic i Gillette Super Silver su počeli pokazivati znakove zamora već u trećem brijanju.
Ukoliko si možeš toliko izaći u susret - postavi si granicu brijanja "najboljom varijantom" na treće brijanje - to je samo moja preporuka...
Preporuke kako opetovanom uporabom žilet postaje "mekaniji" i/ili "manje agresivniji", sukladno mojem iskustvu, spadaju pod "DE Twilight Zone".
Uporabom žilet postaje tuplji... točka.
I nemoj se čuditi ako ti se žilet zatupi nakon jednog brijanja!
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 01 Feb 2013, 23:07

Adept wrote: Ukoliko si možeš toliko izaći u susret - postavi si granicu brijanja "najboljom varijantom" na treće brijanje - to je samo moja preporuka...
Preporuke kako opetovanom uporabom žilet postaje "mekaniji" i/ili "manje agresivniji", sukladno mojem iskustvu, spadaju pod "DE Twilight Zone".
Pa tako sam nekako i ja razmišljao nakon što sam isprobao Wilkinson i Gillette SS... Nakon trećeg puta baciti žilete i gotovo.
Osim ako naletim na neke čudesne koji ne budu pokazivali zamor u 4-5 brijanja. Ali sumnjam da će se to dogoditi sa mojom bradom.

Ako treba bacao bih žilete bez problema i nakon jednog brijanja. DE žileti su ipak dovoljno jeftini da si čovjek može priuštiti što komfornije brijanje umjesto da forsira isti žilet 4-5 puta. Nema smisla trpiti radi uštede koje kune.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 01 Feb 2013, 23:10

Primijetio sam da mi je osjećaj istog žileta--s tim da je ostala oprema identična--sasvim drugačiji ukoliko briješ bradu od jednog dana i ukoliko briješ bradu od tri dana. Hoću reći da se mogu dulje brijati istim žiletom--odnosno imam osjećaj da je žilet dulje oštriji--ukoliko se brijem svaki treći dan. No, ukoliko se brijem svaki dan, onda imam osjećaj da trebam nakon kraćeg vremena promijeniti žilet. Nedavno sam se Lab Blueom (Personna Lab Blues) obrijao osam puta (8xWTG) i brijao sam se svaki treći dan, dakle gotovo mjesec dana na jednoj lamici.
Koliko se često briješ? Probaj se brijati Derbyjem svaki treći dan pa vidi koliko ti traje na taj način i ima li neke promjene. Iz iskustva također znam da što je dulja brada, Derby ima više problema--no za bradu do tri dana ne bi trebalo biti problema.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 01 Feb 2013, 23:12

Rocky wrote:
Adept wrote: Ukoliko si možeš toliko izaći u susret - postavi si granicu brijanja "najboljom varijantom" na treće brijanje - to je samo moja preporuka...
Pa tako sam nekako i ja razmišljao nakon što sam isprobao Wilkinson i Gillette SS... Nakon trećeg puta baciti žilete i gotovo.
Osim ako naletim na neke čudesne koji ne budu pokazivali zamor u 4-5 brijanja. Ali sumnjam da će se to dogoditi sa mojom bradom.

Ako treba bacao bih žilete bez problema i nakon jednog brijanja. DE žileti su ipak dovoljno jeftini da si čovjek može priuštiti što komfornije brijanje umjesto da forsira isti žilet 4-5 puta. Nema smisla trpiti radi uštede koje kune.
Sve si rekao - nemam što dodati...
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 01 Feb 2013, 23:16

Slice wrote:Primijetio sam da mi je osjećaj istog žileta--s tim da je ostala oprema identična--sasvim drugačiji ukoliko briješ bradu od jednog dana i ukoliko briješ bradu od tri dana. Hoću reći da se mogu dulje brijati istim žiletom--odnosno imam osjećaj da je žilet dulje oštriji--ukoliko se brijem svaki treći dan. No, ukoliko se brijem svaki dan, onda imam osjećaj da trebam nakon kraćeg vremena promijeniti žilet. Nedavno sam se Lab Blueom (Personna Lab Blues) obrijao osam puta (8xWTG) i brijao sam se svaki treći dan, dakle gotovo mjesec dana na jednoj lamici.
Koliko se često briješ? Probaj se brijati Derbyjem svaki treći dan pa vidi koliko ti traje na taj način i ima li neke promjene. Iz iskustva također znam da što je dulja brada, Derby ima više problema--no za bradu do tri dana ne bi trebalo biti problema.
Otkad se brijem sa DE, brijem se svaki drugi dan. Možda sam svega jednom ili dvaput sačekao treći dan ali nije bila velika razlika u doživljaju. I nisam još nijednom 2 dana uzastopno jer nije bilo potrebe.

I zavidan sam što ti je dovoljan jedan prolaz WTG po brijanju :hail:

Nakon što trenutni Gillette SS odradi svoje, idući su na redu ruski Gillette Platinum iz Bipe, baš me zanima kakvi će ispasti.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 01 Feb 2013, 23:19

Rocky wrote:Ako treba bacao bih žilete bez problema i nakon jednog brijanja. DE žileti su ipak dovoljno jeftini da si čovjek može priuštiti što komfornije brijanje umjesto da forsira isti žilet 4-5 puta. Nema smisla trpiti radi uštede koje kune.
Neki je prosjek tri brijanja, s time da se računaju tri prolaza, dakle 3x3. U principu lamica može izdržati mnogo dulje od jednog brijanja. Pitanje je i prema kojim čimbenicima zaključuješ da je lamica spremna za blade bank? Nije moguće imati identičan osjećaj za vrijeme brijanja, pa čak ni kada svaki put stavljaš novu lamicu istog proizvođača, a ostala oprema je također identična.
Rocky wrote:Preporuke kako opetovanom uporabom žilet postaje "mekaniji" i/ili "manje agresivniji", sukladno mojem iskustvu, spadaju pod "DE Twilight Zone".
Ne slažem se Adeptovim navodom jer mi iskustvo govori drugačije. Primjerice, s Lab Blueom mi je prvo brijanje pomalo grubo, a od četvrtog na dalje sve bolje i bolje jer žilet postaje--upravo ovo što navodi Adept--sve "mekaniji," odnosno uglađeniji. To je iskustvo u ovisnosti od žileta i tehnike brijanja.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 01 Feb 2013, 23:23

Rocky wrote:I zavidan sam što ti je dovoljan jedan prolaz WTG po brijanju
Nemoj iz razmatranja izuzeti da sam pomno razradio tehniku i jako se dobro sprijateljio s HD-om te--možda i najbitnije od svega--da se brijem isključivo hladnom vodom.

edit: Ispravljam citat koji sam naveo i koji je od Rockyja, a ne od Adepta. Sorry brate, krivi sam gumb stisnul! :D
Last edited by Slice on 01 Feb 2013, 23:34, edited 1 time in total.
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 01 Feb 2013, 23:24

Slice wrote: Neki je prosjek tri brijanja, s time da se računaju tri prolaza, dakle 3x3. U principu lamica može izdržati mnogo dulje od jednog brijanja. Pitanje je i prema kojim čimbenicima zaključuješ da je lamica spremna za blade bank? Nije moguće imati identičan osjećaj za vrijeme brijanja, pa čak ni kada svaki put stavljaš novu lamicu istog proizvođača, a ostala oprema je također identična.
Kad primjetim da ne klizi preko brade i da čupka, onda mi je to znak da je odradio svoje i da daljnjom uporabom može postati samo još neugodnije...

Ali sigurno ću usavršavanjem tehnike brijanja i skupljanjem iskustva doći i do novih spoznaja.

Sad ću testirati još 2 vrste žileta, ako obje budu lošije nego Gillette SS onda ću njega koristiti idućih par mjeseci dok ne usavršim tehniku, pa ću tek tada nastaviti sa testiranjem. Trenutno mi je cilj samo naći ugodan žilet sa kojim ću savladati tehniku brijanja.
Slice wrote: Nemoj iz razmatranja izuzeti da sam pomno razradio tehniku i jako se dobro sprijateljio s HD-om te--možda i najbitnije od svega--da se brijem isključivo hladnom vodom.
Hladna voda je sljedeće što ću isprobati.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 01 Feb 2013, 23:27

Slice wrote:
Adept wrote:I zavidan sam što ti je dovoljan jedan prolaz WTG po brijanju
Slice, ovo nije moj quote!
Ancre
Kamisori

Post by Ancre » 01 Feb 2013, 23:31

Eto vidiš kakav je, stavlja ti riječi u usta!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 01 Feb 2013, 23:35

Ispravio sam netočan navod u gornjem postu i naveo obrazloženje. Krivi sam gumb stisnul! :D
Locked

Return to “2013. g.”