SOTD 01.02.2014. - 29.02.2014.

Locked
miha
Kamisori

SOTD 01.02.2014. - 29.02.2014.

Post by miha » 01 Feb 2014, 16:49

kao sto bih King rekao : SOTD u 02. mjesecu :)

ovaj put od mene malo "tilt-shift" fotografije :)

Image

- Frank Shaving silvertip
- O Melhor Creme de Barba
- Engelswerk 85, 5/8, mahagonij drske
- Proraso losione dopobarba
- Seifenglatt AS balsam
umagez
BIC

Re: SOTD 01.02.2014. - 29.02.2014.

Post by umagez » 01 Feb 2014, 19:27

Muehle R101 / Derby
Semogue 2000
I Coloniali krema sa rabarbarom
Speick AS
I Coloniali Pre/After Shave Mango Kernel Oil Balm
1 X WTG
1 X ATG

= BBS :D
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 01 Feb 2014, 21:04

Večernje brijanje a.k.a. slušaj J. Joycea!
(viewtopic.php?f=57&t=1809&p=15646&hilit=joyce#p15646)

• Mühle R41 (2013)
  • Gillette Platinum (WP) [prvi dan; 1 x WTG; CCS]*
  • FS Richmond Silvertip (face lathering; topla voda)
  • Sapun L'Occitane Cade (nova formulacija)
  • Ulje nevena
*Obećajem da te više neću varati s Featherom! :D
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 02 Feb 2014, 10:06

PRE:
  • Tuširanje i Nivea Soft
ON:
  • Musgo Real Lavender SC
  • Semogue 2000
  • Merkur 39C a.k.a "Malj" - PolSilver SI, 1. dan
  • L'Occitane SHEA ULTRA RICH FACE CREAM
WTG + ATG = DFS!*

*"Malj" + PolSilver SI = Najugodnija kombinacija!
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 02 Feb 2014, 16:39

Balea fresh peeling gel za facu
Kikuboshi oxford britva (fala marn!) {obrazi + vrat} + EJ Barley [Wilkinson - 3. put] {kompletan prijelaz}
Balea jazo (face lathering; topla voda)
Tabac
Loccitane Cade AS

Nakon današnjeg brijanja došao sam do nekoliko zaključaka pa molim da me se ispravi ukoliko sam u krivu...

1. Britvu definitivno treba naučiti držati jer od današnjeg satvremenog brijanja 20 minuta je ošlo da skužim kako ćopit britvu
2. Kad se ulovi ritam treba paziti da se ne zanese i doda pritisak
3. Poslije britve treba JAAAAKO paziti da se na DE ne daje pritisak jer nakon britve to je lako moguće
4. Cade-ov AS jebeno peče ako dođe u doticaj s ranom dok nivea sensitive ne! Za sad mi je Nivea i dalje BR 1. čisto jer ne peče NIKADA

I imam naravno neka pitanja:

1. Stropanje britve - stropate li britvu tako da rezni vrh oštrice gleda prema pravcu kretanja ili suprotno i molim obrazloženja zašto.
2. Čišćenje britve poslije brijanja se odnosi na pranje i sušenje ili ima tu još nešto?
3. Kako zategnut kožu i na kojim mjestima? gdje god sam probao primit nakon što sam nanio pjenu svagdje je bilo sklizavo
4. Mora li se poštovati WTG-XTG-ATG ili se može raditi odmah ATG ako se radi izbrijavanje?
LP, Matija :mrgreen:

Galerija
King
Naučnik brijač

Post by King » 02 Feb 2014, 17:04

babarog wrote:Balea fresh peeling gel za facu
Kikuboshi oxford britva (fala marn!) {obrazi + vrat} + EJ Barley [Wilkinson - 3. put] {kompletan prijelaz}
Tabac
Loccitane Cade AS
Izbaci uljeza, prevedeno, ili prdni iili stisni, a ukoliko ti još nije jasno - odluči se ili britva ili DE....jedno i drugo u istom brijanju ne ide zajedno. Na taj način nikada nećeš svladati tehniku brijanja britvom.
babarog wrote:Nakon današnjeg brijanja došao sam do nekoliko zaključaka pa molim da me se ispravi ukoliko sam u krivu...

1. Britvu definitivno treba naučiti držati jer od današnjeg satvremenog brijanja 20 minuta je ošlo da skužim kako ćopit britvu
3. Poslije britve treba JAAAAKO paziti da se na DE ne daje pritisak jer nakon britve to je lako moguće
4. Cade-ov AS jebeno peče ako dođe u doticaj s ranom dok nivea sensitive ne! Za sad mi je Nivea i dalje BR 1. čisto jer ne peče NIKADA
#1 i više nego točno
#2 i ovo je točno, ali samo u početku dok ne svladaš tehniku. Kasnije ćeš imati osjećaj za dodati pritisak, jer nema te britve koja će samo svojom težinom odraditi brijanje
#3 ovo se vezuje uz gore navedeno "ili prdni ili stisni" :smoke:
#4 previše iritacije izaziva peckanje...nema nikakve veze sa Cade AS. Pekao bi bilo koji alkoholni AS a ne samo Cade.
babarog wrote:I imam naravno neka pitanja:

1. Stropanje britve - stropate li britvu tako da rezni vrh oštrice gleda prema pravcu kretanja ili suprotno i molim obrazloženja zašto.
2. Čišćenje britve poslije brijanja se odnosi na pranje i sušenje ili ima tu još nešto?
3. Kako zategnut kožu i na kojim mjestima? gdje god sam probao primit nakon što sam nanio pjenu svagdje je bilo sklizavo
4. Mora li se poštovati WTG-XTG-ATG ili se može raditi odmah ATG ako se radi izbrijavanje?
#1 ako sam dobro razumio pitanje onda mislim da i sam možeš zaključiti zašto se stropa na način da prvo idu leđa, a oštrica prati. Da je obrnuto oštrica bi izrezala strop. Znaći, stropaš na način da su leđa i oštrica na stropu - nema podizanja te idu prvo leđa (spine) a oštrica prati. Na kemanu je obrnuto - oštrica ide prva, a leđa prate.

#2 oprati ostatke sapuna i dobro osušiti oštricu te po mogućnosti zaštititi nekakvim uljem u jako tankom sloju. Nekim oštricama je dovoljno i jako malo vlage da uhvate patinu ili još gore hrđu.

#3 jbg. tu ti ne mogu pomoći....snađi se, ali je bitno zategnuti svuda i pri svakom prolazu. Osuši ruku kojom zatežeš - manjeće se klizati

#4 zaboravi izbrijavanje dok ne svladaš tehniku brijanja britvom...ne moraš ništa poštovati....možeš odmah na ATG ako umjesto brade imaš "paperje", no ukoliko je brada čvrsta moguće je da nikada nećeš napraviti savršeni ATG bez da izaziveš iritaciju.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 02 Feb 2014, 17:06

@babarog
Nivein se balzam znatno razlikuje od L'Occitaneovog koji ima i mnogo više sastojaka!
Ancre
Kamisori

Post by Ancre » 02 Feb 2014, 17:16

babarog@
U potpunosti bi prepisao Kingov odgovor, osim što ja ne mažem britvu uljem već je dobro očistim alkoholom i pospremim na suho mjesto (nemoj je držati u kupaonici, previše vlage).

Image
Gillette Aristocrat / Polsilver SI - Simpson Chubby 2 Super / Wilkinson&Sword stick / Denim Black AS
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 02 Feb 2014, 17:40

King wrote:
babarog wrote:Balea fresh peeling gel za facu
Tabac
Loccitane Cade AS
Izbaci uljeza, prevedeno, ili prdni iili stisni, a ukoliko ti još nije jasno - odluči se ili britva ili DE....jedno i drugo u istom brijanju ne ide zajedno. Na taj način nikada nećeš svladati tehniku brijanja britvom.
Oke ovo sam shvatio al malo me strah zbog brade i brkova da si nebi odrezao pola face... mislio sam prvih 3-4puta samo ga još koristiti dok barem grip ne ulovim a poslije ga umiroviti.
King wrote:
babarog wrote:Nakon današnjeg brijanja došao sam do nekoliko zaključaka pa molim da me se ispravi ukoliko sam u krivu...

#1 i više nego točno
#2 i ovo je točno, ali samo u početku dok ne svladaš tehniku. Kasnije ćeš imati osjećaj za dodati pritisak, jer nema te britve koja će samo svojom težinom odraditi brijanje
#3 ovo se vezuje uz gore navedeno "ili prdni ili stisni" :smoke:
#4 previše iritacije izaziva peckanje...nema nikakve veze sa Cade AS. Pekao bi bilo koji alkoholni AS a ne samo Cade.
Yep samo što nisam mislio da Cade ima alkohola u sebi, to me jako iznenadilo....
King wrote:
babarog wrote:I imam naravno neka pitanja:

#1 ako sam dobro razumio pitanje onda mislim da i sam možeš zaključiti zašto se stropa na način da prvo idu leđa, a oštrica prati. Da je obrnuto oštrica bi izrezala strop. Znaći, stropaš na način da su leđa i oštrica na stropu - nema podizanja te idu prvo leđa (spine) a oštrica prati. Na kemanu je obrnuto - oštrica ide prva, a leđa prate.

#2 oprati ostatke sapuna i dobro osušiti oštricu te po mogućnosti zaštititi nekakvim uljem u jako tankom sloju. Nekim oštricama je dovoljno i jako malo vlage da uhvate patinu ili još gore hrđu.

#3 jbg. tu ti ne mogu pomoći....snađi se, ali je bitno zategnuti svuda i pri svakom prolazu. Osuši ruku kojom zatežeš - manjeće se klizati

#4 zaboravi izbrijavanje dok ne svladaš tehniku brijanja britvom...ne moraš ništa poštovati....možeš odmah na ATG ako umjesto brade imaš "paperje", no ukoliko je brada čvrsta moguće je da nikada nećeš napraviti savršeni ATG bez da izaziveš iritaciju.
Na sreću imam još paperje, mislim da će teško biti zaboravit izbrijavanje al probati ću u svakom slučaju. a što se tice stropanja točno ste skužili :thumbs:

Hvala na odgovorima!

Galerija
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 02 Feb 2014, 18:07

^Ma slobodno si ti malo pomozi s DE, ali vježbaj s britvom i na tim zeznutijim djelovima pa ono šta ostane nakon britve "pokupi" s DE-om.
Ja sam u početku radio popravke s jednokratnim brijačem tipa Gillette Blue II (nadam se da Inkvizitor ne čita :P ).
Predlažem ti gledanje filmića na youtube-u, pa ćeš dobiti bolju ideju kako izgleda stropanje i brijanje nego da ti ovako riječima opisujemo.

Evo tu ti je link za kanal od Lynn Abramsa koji je utemeljitelj i vlasnik straightrazorplace.com foruma i straightrazordesigns.com online trgovine:
http://www.youtube.com/user/LynnSAbrams/videos
King
Naučnik brijač

Post by King » 02 Feb 2014, 18:45

@babarog

Balzam općenito ne sadrži alkohol ili ga sadrži u iznimno maloj količini i zbog toga ne peče prilikom nanošenja.
AS sadrži alkohol i to u znatnoj količini pa stoga i peče prilikom nanošenja - ne peče ukoliko se koža ne iziritira brijanjem što kod tebe nije bio slučaj.
Prema tome uspoređivanje Cade AS s Nivea balzamom mi je bespredmetno, bar u pogledu pečenja prilikom nanošenja, no ako si pak koristio Cade balzam (u tubi) onda je to trebalo tako i navesti, a ne navesti Cade AS.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 02 Feb 2014, 18:51

King wrote:@babarog

Balzam općenito ne sadrži alkohol ili ga sadrži u iznimno maloj količini i zbog toga ne peče prilikom nanošenja.
AS sadrži alkohol i to u znatnoj količini pa stoga i peče prilikom nanošenja - ne peče ukoliko se koža ne iziritira brijanjem što kod tebe nije bio slučaj.
Prema tome uspoređivanje Cade AS s Nivea balzamom mi je bespredmetno, bar u pogledu pečenja prilikom nanošenja, no ako si pak koristio Cade balzam (u tubi) onda je to trebalo tako i navesti, a ne navesti Cade AS.
Stvar je u tome da su i jedno i drugo balzami, ali Cade sadrži alkohol za razliku od Niveae.
King
Naučnik brijač

Post by King » 02 Feb 2014, 19:10

@Slice

L'Occitane Cade AS nije balzam već klasični "AS splash" koji sadrži alkohol (donja slika).
Njihov ASB također sadrži alkohol, ali u zanemarivoj mjeri u odnosu na AS i ne vjerujem da ga je pekao alkohol iz ASB već je imao reakciju na neki od sastojaka i to prvenstveno zbog iziritirane kože, iako nije isključeno da mu možda neki od sastojaka ne odgovara
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 02 Feb 2014, 19:11

Moja isprika ipak nije AS već je balzam, mislio sam da je sve to vrlo slično! :cekic:

Galerija
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 02 Feb 2014, 23:48

Leresche #51
Lord 1x
Proraso crveni
FS jazavac
Nivea sensitive

Već sam zaboravio kako je taj Leresche dobar... efikasan i agresivan a opet daleko nježniji nego R41 (2011 i 2013).
Idealan za moju bradu.
2 prolaza, odličan rezultat, bez iritacije.
Istinabog 2 krvave točkice ali tako mi i treba kad sam se previše opustio i zanio :mrgreen:
Locked

Return to “2014. g.”