Analiza ponude brijacih aparata i preparata u "mainstream" ducanima

Post Reply
manemoj
Mach III

Analiza ponude brijacih aparata i preparata u "mainstream" ducanima

Post by manemoj » 28 Jan 2017, 13:23

S obzirom da sam zbog posla imao puno vremena za prelazak po ducanima,prosao sam vecinu "mainstream" ducana u potrazi za opremom.

Pamcenje mi nije bas najbolje tak da cijene i ono sto je u ponudi necu bas spominjat, al cu malo opisat kolicinu stvari u ponudi itd.

Pocet cu sa Mullerom, osim wilkinsona drugo bas nemaju, nisam primjetio ni neki izbor krema za brijanje, sapuna nema ,imaju "standardnu" ponudu after shave proizvoda a nisam vidio ni cetku. No to je i ducan koji sam samo "preletio" pa mozda ovi podatci nisu bas najtocniji.

Bipa: imaju u ponudi nekoliko krema, omega cetku od vepra (mislim da najbolja cetka koja se moze nac u ponudi ovih ducana, malo smrdi na pocetku),wilkinson i biobazin sapun koji mi se cinio nekako skup u usporedbi sa DM-om.

DM: ok ponuda krema,wilkinson, cetku nisam primjetio no imaju biobazin sapun za 20ak kn (bas mi je super taj sapun,i ljepo mirisi). Ok izbor AS.

KTC: tu sam se iznenadio, najveci izbor krema (brinell, nivea, ralon i još neke) od svih ducana, wilkinsonove britvice su najjeftinije, solidan izbor AS-ova (brut i old spice original mi se najviše sviđaju), imaju i neku sinteticku cetku za 7kn al je mala i osobno mi se ne sviđa neš.

Kaufland: niš posebnog u ponudi.

Konzum: ovisi o veličini dućana,neki imaju ok ponudu krema,ostalo je tako-tako.

Nigdje nisam primjetio drugi brijač (a ni britvice) osim wilkinsonovog :/ .
Beco
Kamisori

Re: Analiza ponude brijacih aparata i preparata u "mainstream" ducanima

Post by Beco » 28 Jan 2017, 14:19

Hardware-a nema u fizičkim dućanima-to je stanje oduvijek i neće se ni promijeniti
manemoj
Mach III

Post by manemoj » 28 Jan 2017, 16:04

Na zalost nema,razgovarao sam sa gillette PP i rekao je da bi stvarno tesko bilo nac gillete de britvice u nasim ducanima.
ender2811
DE

Post by ender2811 » 28 Jan 2017, 16:15

BILA i BIPA imaju gotovo uvijek u ponudi Gillete lamice koje su generalno dosta dobre cak i u usporedbi sa svim sto mozes nabavit iz vana.
Muller ima najveci izbor stvari za brijanje. Neke su OK, neke manje OK. Ja cu spomenut Palmolive sapun u sticku i Speick liniju koja izlazi iz asortimana vec brat bratu 5 godina a jos se nalaze stvari na policama. E, da i Tabac drze. To ti neki jako vole.
Izmedu ostalog Imaju nekoliko vrsta cetki marke HJM koje su dosta povoljne. Ja imam i svinju i jazavca u najjeftinijim varijantama i obje obavljaju posao.
Postoje cetke od jazavca koje kostaju i oko 400 kn no ne znam postoji li stvarna razlika u cvoru. Nisam istrazivao.
It's always funny until someone gets hurt. Then it's just hilarious.
Sven
Britva

Post by Sven » 28 Jan 2017, 16:17

Ne znam u kojem si Muelleru bio, ali prema mojem iskustvu, u svakom kojem sam dosad bio drže jedne od najboljih proizvoda za brijanje dostupnih na našem tržištu.
Tabac sapun, AS, krema
Irisch Moos AS, krema
Speick krema, jedna od najboljih koja se kod nas može naći

Preporučam da ga ponovno proletiš, ali malo sporije :)

Btw, dobro došao na forum :)
manemoj
Mach III

Post by manemoj » 28 Jan 2017, 16:53

Bile nemam u blizini a sto se bipe tice,bio sam u dvjema i nisam vidio nis osim wilkinsona.

Sto se mullera tice, mozda sam stvarno promasio,no ni s od sapuna vidio nisam. Doduse,tamo sam bio izmedu bozica i nove godine ,al sumnjam da i onda ne bi imali :/. Moguce je da sam u regiji gdje prodaja takvih stvari slabo ide pa se ne restockaju tako cesto. No sad si me zagrijao da jos jednom provjerim xD.

Hvala na dobrodoslici :D.
markjo
DE

Post by markjo » 28 Jan 2017, 17:34

manemoj wrote:Bile nemam u blizini a sto se bipe tice,bio sam u dvjema i nisam vidio nis osim wilkinsona.

Sto se mullera tice, mozda sam stvarno promasio,no ni s od sapuna vidio nisam. Doduse,tamo sam bio izmedu bozica i nove godine ,al sumnjam da i onda ne bi imali :/. Moguce je da sam u regiji gdje prodaja takvih stvari slabo ide pa se ne restockaju tako cesto. No sad si me zagrijao da jos jednom provjerim xD.

Hvala na dobrodoslici :D.
A možda si tražio na pogrešna mjesta te špine. Speick je na bio/eko odjelu. A ostali sapuni (Wilkinson, palmolive, Nivea, hjm i tabac) su kod brijaceg pribora gdje ima i dosta četki.
I koliko sam ja vidio uveli su novi nivein shaving stick!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 28 Jan 2017, 18:02

Hvala na trudu!
Još jedna stvar - Muller zna imati dobar DE brijač.
To je, de facto, MÜHLE DE89 brijač, samo što nije potpisan.
Ja ga osobno nisam probao, ali mislim kako je to najbolji DE brijač koji se može kupiti u HR (imao sam MÜHLE DE89 glavu i znam što pričam).
Bilo ga je za kupiti u Puli - vjerujem kako ga onda ima za kupiti i po drugim Muller dučanima.
Sve u svemu - ukoliko nabasate na taj brijač - to je svakako brijač izbora koji se može kupiti kod nas.
franc79
DE

Post by franc79 » 28 Jan 2017, 18:19

Ima u muellera taj brijač ala Muhle 89 (240 kn).
Mene zanima da li još drže Speick kreme.
U dva splitska muellera ih nisam našao a citam samo hvalospjeve o njima tako da bi rado probao.
franc79
DE

Post by franc79 » 28 Jan 2017, 18:22

Tražio sam i na bio odjelu i pitao prodavačicu i nema.
Možda su dobili u međuvremenu, sutra ćemo vidit.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 28 Jan 2017, 19:57

Muller DE brijač imaju u Puli u novom Mulleru i košta 240 kn...
manemoj
Mach III

Post by manemoj » 30 Jan 2017, 21:59

Mali update,vratio se danas u bipu i vidim da i tamo imaju gillette platinum britvice.

Wilkinson im je skup u usporedbi s ktc. U bipi je 12 kn dok je u ktca 8 i kusur.
manemoj
Mach III

Post by manemoj » 02 Feb 2017, 20:39

Danas posjetio Muller, prosirili su ponudu na cijelu policu,ima wilkinson sapun,ima i onaj shaver za 240 hrk. Od žileta imaju samo wilkinsona. 5 četki imaji u ponudi, sintetika,svinja i jazavac. Cijene od 70 do 200 hrk.

Bipa ovaj tjedan ima akciju 30% na sve muške proizvode za brijanje pa tko treba,nek posjeti.
Post Reply

Return to “Ostalo”