Proraso Professional Shaving Mug

Post Reply
wareham
Shaveta

Proraso Professional Shaving Mug

Post by wareham » 25 Jul 2017, 11:00

Evo kao što sam obečao par slika posude, da ne zatrpavam thread "Što sam kupio".
Image
Image
Image
Posljednja slika je sa 30-tak sekundi izrade pjene Proraso Red soap. Gledao sam posude druguh proizvođača stila mug i vrlo su sličnih dimenzija.
Meni osobno daje bolju (gušću) pjenu i više pjene od mojih "običnih" nešto većih posuda. Ima unutarnje vertikalne žljebove za pospješivanje izrade pjene.
Zanimljiva mi je i posuda https://www.maggardrazors.com/product/f ... lack-gray/. Doduše keramička je i plića, neki pišu da je preplitka pa im pjena zna bježati vani. Ova je lagana i nelomljiva, što mi je malo prednost od težih keramičkih.Ja zadovoljan, naravno ima i boljih i skupljih, a i "jeftinijih" rješenja :) .Posuda košta 12 eura kod TVBshaving.
007
Student brijanja

Re: Proraso Professional Shaving Mug

Post by 007 » 25 Jul 2017, 11:32

Zgodna, zgodna posudica!

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
Beco
Kamisori

Post by Beco » 25 Jul 2017, 15:59

Postoji konsenzus u brijačkom svijetu da je ovo najbolja posuda za izradu pjene
Image
olly
Student brijanja

Post by olly » 25 Jul 2017, 19:24

Budući da se radi o produktu, kojeg proizvode i reklamiraju Amerikanci/Kanađani, to su ti razlozi, da je 'najbolja'.

Ja imam Yoresh bowl i mogu je samo prehvaliti.
Beco
Kamisori

Post by Beco » 25 Jul 2017, 19:38

Takav sam dojam dobio gledajući videa i čitajući upise na ATG,TSR,B&B i gut-rasiert forumima.
Evo samo je jedan američki.

Ima i Omega via barbeira sličnu posudu i prilično je skupa-oko 40 eura
Image
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 08 Feb 2018, 14:42

Ja zadnjih nekoliko mjeseci koristim samo Proraso mug, unutra je bio Cade sapun a sad sam unutra ubacio Tabac. Prezadovoljan sam njome. Kako je pri vrhu široka, ima dosta mjesta za izradu pjene.

Samo ja to radim na malo drugačiji način. Naime, radim pjenu direktno na sapunu- tj napravim pjenu do kakve 3/4, a ostatak dovršim na licu. Sapun ne močim prije brijanja već ostavim pjenu koja je viška na sapunu/u šalici do slijedećeg brijanja.

Dapače, kako imam tvrdu vodu te mi u kombinaciji sa pjenom stvara naslage na lavabou, vraćam ostatak pjene iz četke natrag u šalicu. Slučajno sam otkrio da tako pri slijedećem brijanju dobivam puno bolju pjenu i to puno brže, jer je sapun već usitnjen te se lako hvata i pretvara u pjenu!

Štedite pjenu, ne bacajte ju u odvod! :pamet:

PS. U jednom trenu prije pola godine me ulovilo da moje omega četkice zaslužuju i omega tanjurić, ako koristim kreme. Ali su me odbile dimenzije- nekako mi je premala.

PPS. Sve je to dio mog pokušaja racionalizacije i ubrzavanja procesa brijanja. Tako u zadnje vrijeme koristim i sintetičku četkicu iz Mullera (vrlo zadovoljan) a kupit ću i Razorock 400 kad postane dostupan u EU shopovima. Naime, sviđa mi se kod sintetičkih što ih ne moram namakati već samo stavim pod vodu na 5 sekundi.
Post Reply

Return to “Ostalo”