Brijanje glave - molim pomoć

Sve o brijanju britvicom
Post Reply
eli88
Početnik

Post by eli88 » 16 Nov 2018, 21:33

Oprostite ako nisam pogodio pravi podforum.

Pozdrav ekipa,

Nedavno sam odlučio brijati glavu (oćelavio sam još u srednjoj školi i zašto ne). Uglavnom, pogledao sam nekoliko videa na youtube-u i svaki brije po svom (jedan uz rast dlaka, drugi suprotno itd.) pa sam i ja nešto iskombinirao. Koristio sam DE brijač i sada, sve to bude super i glatko, ali na stražnjem dijelu vrata baš tamo gdje kosa "počinje" rasti sam dobio neku jaku crvenu upalu, a ne znam što je to. Može li mi tko reći što bi to moglo biti? Pretpostavljam da mi se korijen malo upalio ili nešto. Sad se već i smirilo kako je bilo jer je prošlo tjedan dana :)
Imam samo na tom mjestu upalu, nigdje dalje na glavi.
hrwii
DE

Re: Brijanje glave - molim pomoć

Post by hrwii » 16 Nov 2018, 21:45

Pozz kolega evo jednog ćelavca koji 15ak godina brije globus sa DE.
Dijagnoza ti je dobra malo se dlaka upalila ali proci ce pusti malo sada da više kose izraste cca 5 do 7 dana pa opet lagano kreni. Nemoj izbrijavati i isto probaj nakon tuša dok ti se ta upala ne povuče.
Iz vlastitog iskustva meni su se takve stvari redovito dešavale kad je u pitanju bila ljenost promjeniti lamicu. Ta lamica je bila cca 3/4 puta vec u upotrebi i kao idem logikom još cu glavu pa bacam i novu za bradu kad ono zjb svjetski. Brada super a glava ko banunova guzica...i tako tjedan dva dok se ne povuče.
Probaj malo preskočiti i brijanje kontra rasta dlake...kosa je mekši stvor od brade pa se lakše mikro zafrkne u kožu.
Moja tehnika je takva da prije tuša riješim glavu tako da ju isto pripremim što toplijom vodom, onda krema/sapun i brijanje tehnikom uz rast dlake ne kontra.
Brijem se svaki 3 dan i pasja jajca se mogu sakriti a i žene vole ćelave, kažu da se više trudimo od kosatih ;)
Go for it!

Sent from my iPhone using Tapatalk
hrwii
DE

Post by hrwii » 16 Nov 2018, 21:55

I još nešto...tu gdje ti se pojavila upala, tu će ti se pojavljivati skoro uvijek jer je tu najviše sala na vratu i koža nije zategnuta kao na drugim djelovima glave zbog same funkcije vrata. Tu kad kosa počne ponovno rasti svašta je moguće...kažem ti, po meni nova lamica i brijanje niz dlaku i tako svaki 3/4 dan ne pustit da ode previše u dužinu i ćela će ti biti zahvalna. Živio!

eli88
Početnik

Post by eli88 » 16 Nov 2018, 22:03

hrwii wrote:
16 Nov 2018, 21:45
Pozz kolega evo jednog ćelavca koji 15ak godina brije globus sa DE.
Dijagnoza ti je dobra malo se dlaka upalila ali proci ce pusti malo sada da više kose izraste cca 5 do 7 dana pa opet lagano kreni. Nemoj izbrijavati i isto probaj nakon tuša dok ti se ta upala ne povuče.
Iz vlastitog iskustva meni su se takve stvari redovito dešavale kad je u pitanju bila ljenost promjeniti lamicu. Ta lamica je bila cca 3/4 puta vec u upotrebi i kao idem logikom još cu glavu pa bacam i novu za bradu kad ono zjb svjetski. Brada super a glava ko banunova guzica...i tako tjedan dva dok se ne povuče.
Probaj malo preskočiti i brijanje kontra rasta dlake...kosa je mekši stvor od brade pa se lakše mikro zafrkne u kožu.
Moja tehnika je takva da prije tuša riješim glavu tako da ju isto pripremim što toplijom vodom, onda krema/sapun i brijanje tehnikom uz rast dlake ne kontra.
Brijem se svaki 3 dan i pasja jajca se mogu sakriti a i žene vole ćelave, kažu da se više trudimo od kosatih ;)
Go for it!

E hvala ti spasitelju! Ja još gledam zašto baš samo tu, nigdje dalje. Ali da budem siguran otići ću u brijačnicu i dat 50 kuna čisto da mi se koža malo privikne na brijanje pa ću onda kreniti sam (ako to tako funkcionira). Kupio sam si ja taj neki crni DE brijač u Kauflandu pa eto vidio crnog đavla nakon prvog brijanja :D Pokušat ću uz rast dlaka, pa bar morao 8 puta proći.

Nego to što se tiče da žene vole ćevale, mogu ti ja reći da je to potpuno istinita tvrdnja. Bio vani u gradu, odma riješio dvije male...
A i jako digne samopouzdanje, što je kul. Da sam se barem počeo u srednjoj brijati kad mi je opadala kosa :)
eli88
Početnik

Post by eli88 » 16 Nov 2018, 22:04

hrwii wrote:
16 Nov 2018, 21:55
I još nešto...tu gdje ti se pojavila upala, tu će ti se pojavljivati skoro uvijek jer je tu najviše sala na vratu i koža nije zategnuta kao na drugim djelovima glave zbog same funkcije vrata. Tu kad kosa počne ponovno rasti svašta je moguće...kažem ti, po meni nova lamica i brijanje niz dlaku i tako svaki 3/4 dan ne pustit da ode previše u dužinu i ćela će ti biti zahvalna. Živio!

E hvala ti i za ovo :) Častio bi te pivom sada
hrwii
DE

Post by hrwii » 16 Nov 2018, 22:16

A legendo zato služi forum, nitko se nije pametan rodio, i meni se palilo pa sam gasio :).
Taj DE će ti poslužiti ali gledaj s vremenom da uzmeš nešto od preporučenih DE brijača ili SE ili britvu nije bitno...ako ćeš brijati glavu hardver ne mora biti skup ali ćeš sa težim DE lakše možda postići željeno. Usavršiš tehniku i ideš. I zapamti ne mora biti bebina guza, dovoljno da je friško obrijana i već si na konju i time ćeš smanjiti nepotrebnu iritaciju.
Nisam ja sveta krava i meni se pojavi ista stvar ali točno znam šta sam krivo radio.
Za post shave tretman ne koristim ništa jer je i tu moguće da izazoveš osip i na drugim djelovima ćele ako neka krema/losion/after shave nije u skladu sa tvoji ph kože glave.
Brijanje glave/tuširanje/brijanje lica...to je moj ritual nema me jedno 3 sata kad krenem, žena zaboravi da postojim.
Uživaj, piva će se popit meni je draže čut da komadi grizu :) ImageImage

marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 16 Nov 2018, 22:30

Ne brijem glavu, ali sličan problem se često javlja na vratu s druge strane, gdje je brada. Fora je u tome da se u pregibima kože skuplja znoj i poneka stanica stare kože, pa je to leglo bakterija koje su i uzrok tih lokalnih upala. Probaj prije brijanja vatom namocenom u alkohol ili aftershave dobro očistiti taj dio, pa onda brij. Ako želiš da upala brže prođe možeš koristiti neku kremu kombinaciju antibiotika i kortikosteroida npr. Geokorton, triderm, tobradex ili čisti antibiotik- npr Bivacin

Poslano sa mog Mi MIX 2 koristeći Tapatalk

eli88
Početnik

Post by eli88 » 16 Nov 2018, 23:15

marn wrote:
16 Nov 2018, 22:30
Ne brijem glavu, ali sličan problem se često javlja na vratu s druge strane, gdje je brada. Fora je u tome da se u pregibima kože skuplja znoj i poneka stanica stare kože, pa je to leglo bakterija koje su i uzrok tih lokalnih upala. Probaj prije brijanja vatom namocenom u alkohol ili aftershave dobro očistiti taj dio, pa onda brij. Ako želiš da upala brže prođe možeš koristiti neku kremu kombinaciju antibiotika i kortikosteroida npr. Geokorton, triderm, tobradex ili čisti antibiotik- npr Bivacin

E probat ću tako namazati prije brijanja, hvala ti na odgovoru. Mazao sam ja taj dio alkoholom, betrionom, baby puderom.. malo pomogne :) Bio mi je preporučen sudocrem (krema za upale kod beba), ali ta krema dosta osuši i ispuca kožu pa boli i onda sam odustao :(
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 16 Nov 2018, 23:35

Sudocrem ima cink oksid koji suši, od tih biljnih možeš probati Neven, gavez ili aloe vera kremu tj. gel

Post Reply

Return to “Brijanje lamicom”