Shaving process

Sve o brijanju britvicom
Post Reply
mariv
Britva

Shaving process

Post by mariv » 13 Sep 2011, 13:46

Pred dosta vremena dok sam se igrao s različitim tehnikama sam uočio neke elemente-zakonitosti ili kako god već hoćete nazvati i počeo se igrati. Finalni proizvod jedne takve igre možete vidjeti na slici ispod.
Na izradu ovako nečeg sam se odlučio dok sam učio o završetku brijanja (što činiti, kako to činiti, što nanositi na lice i kako, kojim redoslijedom). Mislio sam da radim dobro, no pametniji i stariji ljudi su me razuvjerili. U tom se rodila spoznaja koncepta voda-čelik-voda.
Bez obzira koji se losioni, kreme, sapuni, pre-post čuda, AS, balzami i ostalo koristi osnovu svega čini voda, čelik i koža/dlaka. Bez obzira radi li se o brijanju toplom ili hladnom vodom prilikom struganja dlaka koža se zagrijava i bitno ju je ohladiti.

Shaving process
Image

Bez obzira da li se brijanje obavljalo DE brijačem ili britvom struktura procesa je ista.
Naravno, nije prikazana tehnika korištenja različitih predmeta u različitim fazama (male tajne velikih majstora) i korak po korak pristup brijanju (shaving for dummies) već samo jedan generalni prikaz samog procesa brijanja.

Mislim da slika govori puno bolje nego što sam ja u stanju ovdje naškrabati.
Stoga, ovo je moj mali prilog početnicima te se nadam da će biti od koristi.
King
Naučnik brijač

Re: Shaving process

Post by King » 13 Sep 2011, 16:45

Može li itko nakon ovoga kazati kako brijanje nije nauka :?: :smoke:
napoleon
Student brijanja

Re: Shaving process

Post by napoleon » 14 Sep 2011, 17:27

Ukratko, to je sva filozofija. :pamet:
Post Reply

Return to “Brijanje lamicom”