Feather Portable Travel Razor

Sve o brijanju britvicom
Post Reply
mariv
Britva

Feather Portable Travel Razor

Post by mariv » 28 Nov 2011, 12:43

S radošću sam od kolege buze s našeg foruma otkupio ovu igračkicu imajući prvenstveno u vidu kolekcionarski pristup proizvodima iz Feather-a. Zgodna, sitna, mala stvarčica koja se može vidjeti na donjim fotografijama preuzetih s BB foruma
Image,
Image.

Igračkica težine 70-tak grama duljine 7 cm. Opaka igračkica. Ugodna za rukovanje, balans dobar, kut brijanja solidan, otvorenost žileta poprilično pitoma... Gledajući cijenu; iznimno povoljna stvarčica ukoliko je možete nabaviti (mislim da se već nekoliko godina ovaj model ne proizvodi). I sve to upakirano s nekoliko žileta u jednostavnu i praktičnu kutijicu.

Oduševljen sam "malim-velikim divom" nakon jutrošnjeg brijanja.

Ovo nije recenzija proizvoda i njegovog učinka. Moje lice jest.

Živili!
buze
BIC

Re: Feather Portable Travel Razor

Post by buze » 28 Nov 2011, 22:47

E sad mi je krivo šta sam ti ga proda.
Uživaj!
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 29 Nov 2011, 13:26

Kakva je glava u usporedbi sa Merkurovim glavama?
mariv
Britva

Post by mariv » 30 Nov 2011, 08:44

Ne mogu dati usporedbu s Merkurovim glavama jer nisam imao takve po rukama.
Ono što mogu reći jest da nema previše veze s novijim Feather glavama. Vide se neki elementi sličnosti no vidi se da je to jeftini putni model iz porodice Feather.
S tim "jeftinim" ne želim umanjiti njegovu dobru i kvalitetnu izgrađenost, a još manje pokretljivost i okretnost (oni koju posjeduju "nove" Feathere znat će o čemu pričam).
Ukoliko ga usporedim s Parker glavom, tada bih se radije nastojao brijati Feather Portableom (FP) nego Parkerom. Kod FP, uspoređujući s Parkerom, oštrica izađe nešto više od okvira, nešto položenija i "mekša" je. To zahtijeva malu promjenu kuta brijana no ništa značajno. Mekoća daje određenu ugodu više (ukoliko se ne krene divljati poput Sweeney Todda).
U svakom slučaju ne vidim mu neku manu da ovo ne bi bio i svakodnevni brijač, a ne samo putni.

Šteta što sam se prebacio na britve.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 11 Dec 2011, 15:20

mariv wrote:Šteta što sam se prebacio na britve.
Stari moj - kada odeš negdje na put i neda ti se nositi britva, strop i/ili neki hone - ovo je savršeno rješenje!
I dalje si "u zoni" glede brijanja - i to na veliko, a imaš opaku finu malu stvarcu koja radi svoj posao - šta´š bolje :wink:
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 12 Dec 2011, 11:38

Adept wrote:
Stari moj - kada odeš negdje na put i neda ti se nositi britva, strop i/ili neki hone - ovo je savršeno rješenje!
I dalje si "u zoni" glede brijanja - i to na veliko, a imaš opaku finu malu stvarcu koja radi svoj posao - šta´š bolje :wink:
A ne, ne. Kada ideš na put, obavezno uzeti britvu, strop, četkicu, sapun i barem jedan kamen. Pa kada dođeš na granicu da vidiš pogleda i upita carinika i policajaca.
mariv
Britva

Post by mariv » 12 Dec 2011, 16:20

Praskaton wrote:
Adept wrote:
A ne, ne. Kada ideš na put, obavezno uzeti britvu, strop, četkicu, sapun i barem jedan kamen. Pa kada dođeš na granicu da vidiš pogleda i upita carinika i policajaca.
To je to. Koljem po kućama svojim alatom! :tameshigiri:
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 28 Dec 2011, 12:12

Praskaton wrote:A ne, ne. Kada ideš na put, obavezno uzeti britvu, strop, četkicu, sapun i barem jedan kamen. Pa kada dođeš na granicu da vidiš pogleda i upita carinika i policajaca.
DA, DA :thumbs:
Kao - "Miiileee, aj vid ovog, čavala ti...!" - hajte vi gospodine lijepo natrag sa tijem kamenčinama :lol:
Post Reply

Return to “Brijanje lamicom”