Ožiljci

Sve o brijanju britvicom
Post Reply
Radiano
Kamisori

Ožiljci

Post by Radiano » 10 May 2012, 01:30

Do sada se ni jednom nisam porezao za ozbiljno, ako bude koja točkica krvi i to je to.Uglavnom pustim da se osuši pa obrišem papirnatom maramicom.
E sad, prije oko mjesec dana sam taman počeo XTG na vratu ispod uha (Slant/Wilkinson, do toga dana najugodnija kombinacija), taknuo sam vrat i Slant me je ujeo. Nije bilo puno krvi, jer nije bio rez u dubinu kože, nego sam ogulio tanku fetu kože površine 15x2mm. Kad je rana otpala, ostao mi je ožiljak svjetlije boje nego ostala koža.
Ne bi volio da mi ostane to na vratu,a ako da, postoji li neka procedura za ubuduće za spriječavanje nastanka ožiljka?
Primijetio sam su da skoro svi ožiljci koje imam (do 15e godine, razni padovi, sitnice vidljive meni) nastali u ljeto, kad si u moru svaki dan. Kao da more koje pomaže zacjeljivanju isto tako uzrokuje ožiljak. Npr. ogrebao sam ruku na neku stijenu, nije bi bila rana, ali nakon toga mi je zauvijek ostala crta.
Ovaj nedavni na vratu bi mogao biti jer sam u međuvremenu preko rane prolazio alumom i aftershaveom.
Whenever I go to shave, I assume there's someone else on the planet shaving, so I say, "I'm gonna go shave, too."
Ne auderis delere orbem rigidum meum!
korijen
Student brijanja

Re: Ožiljci

Post by korijen » 10 May 2012, 09:09

Obzirom da rana nije bila duboka, čisto sumnjam da se tu moglo nakupiti dovoljno vezivnog ili kakvog već tkiva da ti napravi ozbiljniji ožiljak. Vjerojatno će se sve samo od sebe resorbirati i za koji mjesec više neće biti vidljivo. Treba malo duže vremena i za folikule da se oporave od šoka i da ti ponovno počnu rasti dlake. Tamo gdje ti ne rastu dlake koža je u pravilu malo svjetlija. Oderotine mrzim 10x više nego kad se porežem.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 10 May 2012, 09:59

valdi83 wrote:Ne bi volio da mi ostane to na vratu,a ako da, postoji li neka procedura za ubuduće za spriječavanje nastanka ožiljka?
Postoji. Prestani upotrebljavati Slant! :D
mariv
Britva

Post by mariv » 10 May 2012, 10:48

Slice wrote:
valdi83 wrote:Ne bi volio da mi ostane to na vratu,a ako da, postoji li neka procedura za ubuduće za spriječavanje nastanka ožiljka?
:lol: :lol: :lol: :thumbs:
BoredBoard
BIC

Post by BoredBoard » 10 May 2012, 12:15

Najvjerojatnije ce ti proci s vremenom.
Najbolje je mjesto drzati "navlazenim" nekom kremom i ne izlagati suncu pretjerano.

Kazu da ako rana nije napravljena na necem punom bakterija treba pustiti krv da prekrije i ne brisati jedno vrijeme (dan, dva) jer se tako bolje rasporede nove stanice i bude manji oziljak (drugim rijecima imaju mogucnost pristupiti i mjestima koje nisu samo na rubovima rane).
U slucaju dijagonalnog zareza u kozu, bolje je ne otkidati taj komad koze sto visi iz slicnog razloga.

Kratak google search me doveo do ovoga.
Ima i nekih specijaliziranih kremica i slicnog, ali najvjerojatnije ti nisu potrebne s obzirom na dubinu reza...
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 15 May 2012, 00:31

Slice wrote:
Slice wrote:Oni proizvodi i žileti koje u početku nisam preferirao i koji su mi čak bili odbojni, su mi sad odlični. S vremenom je potrebno vratiti se proizvodima koji su nas razočarali jer nas možda ugodno iznenade. :thumbs:
Hvala na odgovorima, uvijek se može nešto novo naučiti. Npr. Prošli tjedan sam nakon čitanja topica o kutu brijanja i gledanja priloženih slika promijenio način kako tražim odgovarajući kut i smanjio sam mogučnost iritacije.

Meni je zanimljivo kako nekad ožiljak dođe nakon skoro neprimjetne ogrebotine, što me je navelo da mislim da ima veze sa proizvodima kao: balzam, krema za sunčanje itd.
Whenever I go to shave, I assume there's someone else on the planet shaving, so I say, "I'm gonna go shave, too."
Ne auderis delere orbem rigidum meum!
Post Reply

Return to “Brijanje lamicom”