Osnovna pravila brijanja DE brijačem

Sve o brijanju britvicom
naftas
Student brijanja

Re: Osnovna pravila brijanja DE brijačem

Post by naftas » 03 Aug 2013, 18:45

@danko

Kompa samo smireno... Baci se na čitanje foruma jer su ti ama baš svi pojmovi objašnjeni, a neki i jako detaljno. Za početak DE je "Double Edge" odnosno kako ti kažeš "nosač". Nemoj se bojati i manijakalno kupovati iste britvice. Ako si u Zagrebu, zaleti se u Ilicu u Frippo San. Oni ti imaju solidan izbor britvica. Nažalost, jedina druga opcija ti je internet, ali i to je ok sve dok su ti narudžbe do 300 kn, pošto na ostale ide carina. Sampler packovi su jako zgodna stvar, jer ne odgovara svakome ista lamica pa ti je to najbolji način da si nađeš što ti odgovara.

Žao mi je što te moram obavijestiti da smo ulaskom u EU obavezni plaćati PDV (VAT) koji propisuje zemlja iz koje naručuješ, jer carina nije neka vrijednost.

Što se tiče Kineza, stari, lansiraj odjeb čim prije da ne bi kao ja završio sa dvije oderotine (istina male, ali kako ih mrzim) pa stalno gledao kako se koža sporo obnavlja. Wilkinson koji si nabavio je Space Shuttle prema njima i jedan solidan ulaz u svijet klasičnog brijanja. Vodi računa o tome da je taj brijač "krotitelj lavova" jer je iznimno blag i ni približno ti ne može dati jasnu sliku o lamici koja je unutra. Blagost ovog brijača automatski nameće i neučinkovitost, ali će ti dobro doći dok ne uhvatiš ruku. Kasnije ćeš vidjeti da li ti odgovara teži, lakši, blaži, agresivniji, kraća drška, duža drška, itd.

Zato, samo smireno, polako i pristupaj svemu s poštovanjem, jer će ti se uvelike isplatiti. A jednom kad te ponese val užitka u nečemu što si prije doživljavao kao napor, shvatit ćeš da je klasično brijanje čisti SEKS!
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 04 Aug 2013, 08:45

Da ne bi došlo do zabune, nisam propustio Dankovu dob. Raniji post se tiče isključivo teorije da iz borbe sa djetetom u sebi muškarac ne može izaći kao pobjednik.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
balansero21
DE

Post by balansero21 » 05 Aug 2013, 10:22

King i Mr.Gentleman su rekli i objasnili apsolutno sve, svaka čast :amen:
danko
Mach III

Post by danko » 26 Nov 2013, 00:42

s obcirom da imam poprilično iskutva brijanja DE brijačem ( eto zahvaljujujuči ovom forumu znam da se to tako zove) mogu vam prenjeti neka iskustva:
najvažnija stvar je sapunjanje lica, dakle dobra četkica, za to morate investirati najmanje stotinjak kuna, a u müleru wilkinson sapun dođe 16 kn ( ja sam ih nakupovao u zalihu za idućih 20 g)
dakle bitno je dobro, ali baš dobro nasapunati lice i onda lagano kliziti brijaćem niz dlaku,
ako želite bebinu guzu , ponovo nasapunjajte i uz dlaku!
ja sam nasledio DE brijač od oca, koji se raspao, pa sam kupio onanaj plastični wilkinson koji me baš nije zadovoljio, sad imam 2 kupljena u kinašopu za 20 kn koja su potpuno ok, ali prelazim na britvu!
u svakom slučaju sapunjanje je bitno u klasičnom brijanju, jer opušta kožu, uništava bkterije i sigurno neće doći do osipa kao kad se brijete sa pjenom iz spreja i skupim mahovima ;)
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 26 Nov 2013, 13:29

danko wrote:s obcirom da imam poprilično iskutva brijanja DE brijačem ( eto zahvaljujujuči ovom forumu znam da se to tako zove) mogu vam prenjeti neka iskustva:
najvažnija stvar je sapunjanje lica, dakle dobra četkica, za to morate investirati najmanje stotinjak kuna, a u müleru wilkinson sapun dođe 16 kn ( ja sam ih nakupovao u zalihu za idućih 20 g)
dakle bitno je dobro, ali baš dobro nasapunati lice i onda lagano kliziti brijaćem niz dlaku,
ako želite bebinu guzu , ponovo nasapunjajte i uz dlaku!
ja sam nasledio DE brijač od oca, koji se raspao, pa sam kupio onanaj plastični wilkinson koji me baš nije zadovoljio, sad imam 2 kupljena u kinašopu za 20 kn koja su potpuno ok, ali prelazim na britvu!
u svakom slučaju sapunjanje je bitno u klasičnom brijanju, jer opušta kožu, uništava bkterije i sigurno neće doći do osipa kao kad se brijete sa pjenom iz spreja i skupim mahovima ;)
Klasično brijanje danas, je ipak nešto drugačije, pa se malo ažuriraj i čitaj forum! Neke su stvari i paradigme ostale identične, ali klasično brijanje je zapravo danas modernije nego ono koje to nije. I dalje se proizvode nove lamice, i dalje se proizvode novi sapuni i kreme, i dalje se proizvode novi brijači.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 26 Nov 2013, 14:05

@Slice
:thumbs:
uto
Kamisori

Post by uto » 26 Nov 2013, 16:09

Nerado se moram složiti sa starim Slice-om. :D :D
Calvitium non est vitium, sed prudentiae judicium.
...bijah malo AFK u zadnje vrijeme. ;-)
Dražen
DE

Post by Dražen » 12 May 2014, 13:30

Znal tko kako očistiti stari brijač od zelenih i hrđavih fleka
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 12 May 2014, 14:42

Dražen wrote:Znal tko kako očistiti stari brijač od zelenih i hrđavih fleka
Probaj sa Cifom ili sličnim deterdžentom, ali oprezno da ti ne nagrize kromirane dijelove...
papagioro
Shaveta

Post by papagioro » 12 May 2014, 15:33

Dražen wrote:Znal tko kako očistiti stari brijač od zelenih i hrđavih fleka
Zeleno se odnosi na gljivice odnosno oksidacija.
Probaj uzeti staru zubnu četku i naribaj ih limunskom kiselinom u prahu sa vodom.
sve_znalica
DE

Post by sve_znalica » 03 Feb 2015, 22:31

Ne znam za vas, ali ja ne mogu prakticirati XTG na vratu kao neki. Jednostavno brijac ne moze legnut na takav kalup, najjednostavnije da kazem :lol: Nije ugodno, ne moze kliziti, nema slobodu kretanja.

I tu je glavni problem, pogotovo ako zelis taj vrazji BBS (kojeg toliko volim i jednostavno ne mogu bez njega), jer meni dlake na vratu rastu u razlicitim smjerovima, ali vecinom XTG.

Kako rijesiti taj problem? Agresivnijim brijacem? Mozda Feather lamicama koje cekam da mi dodu :cekic: :roll:

Probao sam s prstima zategnuti kozu prema gore sto vise mogu, i rezultati su bili nesto bolji, ali i dalje su to panjevi.

Btw; koristim EJ89, i definitivno trebam tri prolaza s njim za BBS.
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 03 Feb 2015, 22:41

"Nije ugodno, ne moze kliziti, nema slobodu kretanja."

Ovo može biti problem 3 stvari:
1. Loši i tupi žileti - naime ne pašu svima isti žileti u istom brijaču. Ukoliko koristiš žilete koji nisu idealno oštri postoji mogućnost potkopavanja u kožu i nastajanja crvenih točkica. Probaj Feather, jedni od najoštrijih žileta koje postoje na tržištu.

2. Loša priprema - probaj hladnom vodom, to je za početak. ukoliko ideš hladnom vodom trebaju ti i oštriji žileti. treba kvalitetno namočiti bradu i dlake te po mogućnosti ostaviti bradu da se kvasi u latheru.

3. loš software - nedovoljna priprema i loše performanse softwarea po pitanju klizavosti. Probaj Wilkinson kremu topla preporuka iz mullera za 12kn

Također nemaju svi bradu za BBS, to isto valja imati na umu a kad se radi BBS može postati neugodno!
LP, Matija :mrgreen:

Galerija
arguson
Kamisori

Post by arguson » 03 Feb 2015, 23:13

Uvijek možeš ići s buffingom tih mjesta na vratu ako ti to ne prouzrokuje velike iritacije za mitski BBS.
Švercer sapuna i Ralon entuzijast.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 03 Feb 2015, 23:13

Često se početnici zaigraju usmjeravajući se na BBS koji ipak ne bi trebao biti smisao niti cilj klasičnog brijanja. Prije svega je potrebno usavršiti tehniku! Prema mojem mišljenju, smisao klasičnog brijanja ne bi trebao biti u svakodnevnom eliminiranju brade i gornjeg sloja epiderme, već progresivno svladavanje tehnike čime se postiže i ugodno i temeljito brijanje!
Last edited by Slice on 03 Feb 2015, 23:15, edited 1 time in total.
sve_znalica
DE

Post by sve_znalica » 03 Feb 2015, 23:14

Sta se tice; "Nije ugodno, ne moze kliziti, nema slobodu kretanja.", mislio sam na to da zilet ne moze lijepo, udobno sjesti na moj vrat, a ne da imam problem klizavosti

1. Postoji mogucnost, to i je jedan od razloga zato idem po Feather. Ok, nije samo to, znatizeljan sam naravno :D no ovo je jedan od razloga zbog cega sam uranio sma njegovim narucivanjem :mrgreen: Trenutacno koristim GP WH, mislim da su sasvim dovoljno ostre, ne osjecam neko zapinjanje. Sta se tice cvrenih tockica, one su nazalost prisutne. Manje no prije, ali jesu.

2. Brijem se samo hladnom vodom. Stavim vodu na facu i pustim da se "kvasi" koju minutu, i onda opet vodom po faci, pa mazenje sa sapunom itd. Ugl, brijac lijepo klizi. Znam da "be bold, shave cold" zahtjeva max. ostar zilet za lijepo i ugodnno brijanje, ali ja ionako nakon tri koristenja obicno bacam zilet u smece. Probao sam nedavno sa GP WH cetvrti put posto sam citao da je dosta izdrzljiva pa bas da probam, ali nije bas lijepo klizio, znao je cupati na trenutke. Nisam siguran da li je zilet igrao ulogu ili palmolive krema koju sam isao isprobati. Moguce oboje. Opcenito me zilet sasvim ok brije, ne primjecujem da zapinje.

3. Hvala, probati cu i to, nakon sta isprobam Japanca. Osobno mislim da ce mi on pomoci :jazavac: I hope!

Btw, isto tako, neke dlake su mi bas prislonjene uz kozu, i tesko ih je odstraniti kao "normalne".
Post Reply

Return to “Brijanje lamicom”