Molim za savet

Sve o brijanju britvicom
brijadzija
Početnik

Molim za savet

Post by brijadzija » 17 Jan 2013, 14:10

Otac je na poklon dobio Gillette Fusion ProGlide Power, i posto se vec 5-6 godina brije Mach-om III dao je meni ovaj novi poklon. Od marta 2011 - te se brijem britvom J.A.Henckels Friodur 5/8 (ostrena kod Kinga - vrlo dobro uradjen posao tada) i sa dva DE brijaca ( Jedan je Gillette Twist sa plavom drskom a drugi MEM Super Silver nase proizvodnje iz Zemuna, zilete sam koristio sledece :Gillette blue ruske, MEM super silver nase i Wilkinson) sapun Palmira kockica sve vreme i rezultati su sledeci.... Pokusavao sam raznorazne nacine brijanja, svaki dan, svaki drugi, jednom do dva puta nedeljno i najvise mi odgovara svaki drugi ili treci dan da se brijem.Kad se brijem na taj nacin ( naravno uz svu pripremu: topli peskir preko lica ili posle tusiranja ) postignem BBS uz tri prelaza bez iritacije i posekotina.Ako se brijem dan za danom nista ne pomaze da izbegnem iritaciju i crvenilo posle brijanja naravno da rezultat bude BBS. Nemam preterano jaku bradu ali imam osetljivu kozu. Kada sam probao da se obrijem pre neki dan ovim novim Gillette Fusion ProGlide Power-om i to ne penom od sapuna i pomocu cetkice nego uz pomoc onog ProGlide gela koji je dosao u paketu... Rezultat je bio WOW !!! Takav BBS nikad do sada nisam imao, to je stvarno ali stvarno bilo glatko kao decja guza :) Brijao sam se isto u tri prelaza... Ponovio sam sutra - znaci dan za danom rezultat isto WOW!!! Nema iritacije ni crvenila a fenomenalan BBS.Sledeceg dana isto... Molim za savet iskusnije clanove foruma kako postici ovakve rezultate uz pomoc DE brijaca ili britve jer sam veliki zaljubljenik u taj nacin brijanja... Ove sminkerske ultra-mega-giga metroseksualne proizvode sa bezbroj ostrica i slicnih sr....-a ne preferiram bas mnogo. (Ali moram biti posten - da brije dobro, brije i to za sve pare). Svaki savet, sugestija, predlog, iskustvo su mi dobrodosli...unapred hvala i pozdrav iz Sumadije svim clanovima foruma i sretni svi prethodni praznici svima koji slave...:)
Slice
mr. sc. brijanja

Re: Molim za savet

Post by Slice » 17 Jan 2013, 16:51

Ma Fjužn ti je mnogo bolji. Skužio sam to odavno, ali mi se fora zazat s ostalim frikovima
na ovom forumu koji misle da je DE ili još gore britva, bolje rješenje... So obsolete! :mrgreen:
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 18 Jan 2013, 10:03

Slice wrote:Ma Fjužn ti je mnogo bolji. Skužio sam to odavno, ali mi se fora zazat s ostalim frikovima
na ovom forumu koji misle da je DE ili još gore britva, bolje rješenje... So obsolete! :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: +1
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 18 Jan 2013, 11:55

Slice wrote:Ma Fjužn ti je mnogo bolji. Skužio sam to odavno, ali mi se fora zazat s ostalim frikovima
Prijatelju, jesi svjestan da ti je sadržaj ovog posta usporediv sa karikaturom proroka Muhameda na talibanskom forumu :shock: :twisted: ?

Iako, slažem se sa tobom da je Fjužn bolji, a pogotovo se slažem sa dijelom o frikovima :D :D
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 18 Jan 2013, 19:47

Ako ne mislite čovjeku pomoć, nemojte ga zajebavat. Lijepo je pitao.
Mislim da smo svi mi tu na forumu upravo zato jer nam Fusion NIJE odgovarao. I mi smo u manjini- ima oko 2 milijuna muškaraca u ovoj državi, a pogledaj koliko je članova ovog foruma.
Brij se čime god ti je najbolje. Ako ne želiš stati sa klasičnim brijanjem, rotiraj, mijenjaj svaki dan. Ionako si rekao da imaš BBS bez iritacija svaki drugi dan.
Samo jedna stvar: BBS je apsolutan, ne relativan pojam. Ne može biti jedan BBS biti bolji od drugog. Ako možeš naći dio na licu nakon brijanja da grebe jagodice prstiju, nije BBS nego DFS ili niže.
Ugodna večer
Whenever I go to shave, I assume there's someone else on the planet shaving, so I say, "I'm gonna go shave, too."
Ne auderis delere orbem rigidum meum!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 18 Jan 2013, 20:08

Radiano wrote:Ako ne mislite čovjeku pomoć, nemojte ga zajebavat. Lijepo je pitao.
I odgovor je stigao - definitivno u okviru granica ovog foruma koji je okarakteriziran kao "Forum za ljubitelje klasičnog brijanja" i ne u toliko formalno/uštogljenom obliku, tj. uz malo opušteniji "bouquet" ponuđenih mišljenja (spontanost ovdje ponekad jako fali i kada se pojavi nešto što se može okarakterizirati kao nadasve prijateljskom zezancijom, na to se ne bi trebalo skakati).
Nitko ovdje nikoga nije zajebavao, NIKOME TO NIJE BILA NAMJERA i nema ama baš nikakvog mjesta prozivanju ikoga :pamet: !!!
Ancre
Kamisori

Post by Ancre » 18 Jan 2013, 20:34

Odgovor je stigao ali ne na pitanje koje je postavio. Pitanje je bilo, kako da postigne svakodnevni BBS sa britvom bez iritacija. Što se mene tiče doza opuštenosti je dobrodošla ( :thumbs: ) ali ako netko zna odgovor, neka pomogne čovjeku.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 18 Jan 2013, 20:39

Ancre wrote:Pitanje je bilo, kako da postigne svakodnevni BBS sa britvom bez iritacija.
PRAKSA I TONE STRPLJENJA - na ovo pitanje, kao i na svako drugo u duhu ovoga JEDNOSTAVNO NEMA DRUGOG ODGOVORA :wink:
Ancre wrote:Što se mene tiče doza opuštenosti je dobrodošla ( :thumbs: ) ali ako netko zna odgovor, neka pomogne čovjeku.
Uvijek je dobrodošla. Odgovoreno je :wink:
Ancre
Kamisori

Post by Ancre » 18 Jan 2013, 20:44

:thumbs: :mrgreen:
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 18 Jan 2013, 21:02

Pa nisam upotrijebio uskličnike pa da se moj odgovor interpretira kao strašno ozbiljan. :-)
Vjerujem da ni brijadziji ne smeta zafrkavanje, ali ipak bi htio među njima jedan konkretan odgovor.
Meni je zajebavanje i prijateljska zezancija sinonim i obožavam zezanciju, ni ne znate koliko se tu suzdržavam(brutalan humor vršim na ljudima koje me bolje znaju osobno pa znaju da ne vrijeđam, a volim i zezanje u suprotnom smjeru kad sam ja subjekt iako ponekad sam ne prepoznajem da je zezancija u pitanju) :-D
Whenever I go to shave, I assume there's someone else on the planet shaving, so I say, "I'm gonna go shave, too."
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 18 Jan 2013, 21:06

Jbt dok ja napišem jedan post na telefonu, vi već otipkate 7 odgovora. :-P
monkeylord
Shaveta

Post by monkeylord » 18 Jan 2013, 21:52

Brener+mokri ručnik za gašenje=BBS svaki dan :)

Osobno nemam želje ganjati BBS svaki dan. ALi zato si vikendom uzmem vremena i ne izlazim iz kupatila dok nisam gladak :)
brijadzija
Početnik

Post by brijadzija » 19 Jan 2013, 00:19

Naravno da mi ne smeta zezancija i zafrkavanje...:) Ali mi takodje ne smeta ni neki konkretan odgovor ako je to moguce na ovu temu...hahaha
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 19 Jan 2013, 09:55

Adept wrote: Nitko ovdje nikoga nije zajebavao, NIKOME TO NIJE BILA NAMJERA i nema ama baš nikakvog mjesta prozivanju ikoga :pamet: !!! [/b]
Kako nije? Pa nisam valjda slučajno zajebavao?? :D :lol:
A da je to bilo dobronamjerno, definitivno je.

A sad ozbiljan odgovor.
Britvom je dosta teško postići apsolutni BBS bez imalo iritacije. Pri tome je bitno da me prvi put na ovom forumu shvatite doslovno. Dakle govorimo o savršenom BBS-u, o licu poput dječje guze i o koži na koju nakon brijanja možeš naliti rakiju, a da te nimalo ne zapeče. Tako ja definiram BBS bez iritacije.

Budući sam se posljednjih godinu dana tri puta obrijao Fjužonom, jedanput električnim brijačem i 361 puta britvom znam o čemu govorim.
Da bi britvom dobio BBS, potrebno je odraditi brijanje u tri prolaza, a to posljedično izaziva blagu iritaciju (ukoliko koristiš alkoholni AS, npr. Tabac). Ja sam se do nedavno brijao svakodnevno tako, odnosno inzistirao sam na BBS-u. Sada sam odustao od BBS-a i primjenjujem drugu tehniku. Naime, više ne odradim "školski" tri prolaza, već sam si "upoznao" bradu i znam koja su mi područja problematična (iako je to gruba riječ, točnije je da znam u kojem smjeru mi rastu dlake na pojedinom dijelu lica), zbog čega odradim samo dva prolaza, ali na način da sa strane lica idem WTG i ATG, dok na vratu prelazim WTG i XTG. Pri tome mi je pritisak britve prilikom ATG-a veći nego prilikom drugog prolaza. Zvuk britve mi je također jako bitan jer tako čujem da li britva brije ili ne.
Posljedično dobijem brijanje koje je jaaakooo blizu BBS-u i koje je praktički bez ikakve iritacije.
Na taj način sam i skratio brijanje za nekoliko minuta, tako da mi sada za kompletan proces brijanja (umivanje, izrada pjene, pjenjenje lica, ispiranje britve, brijanje, stavljanje AS, stropanje i spremanje britve i četke) treba manje od 15 minuta.
Moja brijanja od prije nekoliko godina nisu bila usporediva sa ovim. Tehnika mi nije bila tako dobra, a britve nisu bile tako oštre. Posljedično, dobivao sam BBS, ali sa znatno više iritacije, a brijanje je trajalo 10-ak minuta duže.

Dakle, zaključno mogu reći da se britvom može brijati svakodnevno sa rezultatima koji su itekako usporedivi sa kojekakvim Fjužonima i sl.

Napisao sam već i da sam se probao obrijati Fjužonom. Slažem se da se i njime može dobiti BBS, ali je i sa njime potrebno odraditi tri prolaza, čime ne dobijemo uštedu na vremenu, a ni na iritaciji :D

Brijanje električnim brijačima je također usporedivo, jer ukoliko želimo pravi BBS, onda opet moramo strugati do besvjesti, a i to traje i izaziva iritaciju. Doduše, ovisi i kojim se aparatom brijemo. Prije povratka na britvu brijao sam se Philipsom koji koristi Nivein gel i brijanje je bilo fantastično. Znao sam reći da je taj Philips najbolje što je izmišljeno za muškarce, sa iznimkom oralnog seksa :oops: :D :D :D .

Konačni zaključak. Malo vježbe oko tehnike brijanja, malo vježbe oko tehnike održavanja (oštrenja) britve i britvom se može brijati svakodnevno i imati BBS.
filip00
DE

Post by filip00 » 19 Jan 2013, 22:17

Mene ne čudi ova tema. Pa s dobrom britvicom od 3 noža se da dobit jako dobar BBS, ja osobno sam prešao na britvu prventstveno iz razloga što nemam živaca brijat se i čupat se britvicom ako se ne obrijem recimo 2 tjedna. U tom slučaju mi naraste pol centimetra brade koja ne ide dole britvicom nego kao da ju češljam....pa moram ili mašinicom prvo skratit ili si počupat pol face. Iz tog razloga sam se prebacio na britvu, jer sad mogu komotno pustit bradu i nakon 2 mjeseca ako treba - jednim potezom lijepo skinut dole sve to bez problema.
Što se BBSa tiče, da, definitivno je lakše dobiti pravi BBS s britvicom nego britvom, iz jednostavnog razloga što možeš napast bradu pod različitim kutevima što s britvom nije baš moguće. That being said - ja i dalje više uživam u brijanju britvom jer mi je puno ugodnije brijanje, ali još uvijek ponekad ako se moram nabrzaka obrijat u 2 minute, a brijao sam se dan ili dva ranije - uzmem britvicu i brzo poskidam sve što ima, jer brijanje britvom ne ide ispod 6-7 minuta. Dok stavim sapun na četku, pa dok napravim lather (na faci ako žurim), pa dok britvu malo nastropaš, pa se obriješ, pa britvu treba lijepo očistit i posušit....to sve traje. To je gušt, ali uzima vrijeme kojeg ako nemaš, a brijao si se dan ranije - britvica je way to go.
A sad me spalite :mrgreen:
Post Reply

Return to “Brijanje lamicom”