Savjet

Sve o brijanju britvicom
Post Reply
MaxMagnus
BIC

Savjet

Post by MaxMagnus » 12 Jul 2013, 12:34

Bio sam u mogućnosti povoljno nabaviti Muehle R41 Grande brijač.
Koliko sam shvatio,manje je agresivan od prethodnika iz 2011.
To sam naumio,zajedno sa ostalim potrepštinama,pokloniti frendu za rođendan.

Kako se frend,koji ima pun kufer problema nakon brijanja,do sada brijao fjužnima,dakle nema iskustva u brijanju,pomišljam da sam se možda podosta prenaglio.

U svakom slučaju,ja bih mu došao i demonstrirao kako se brije (koristeći svoj brijač) no kako je R1 ipak na glasu kao agresivac,što mislite da li da mu uz ovaj kupim još i onaj Wilkinson iz dućana?

Od lamica bih mu kupio podosta Wilkinsona za početak,a kako sam u Zg mogu kupiti bilo što iz Konzuma,Getroa,Bille,Lidla i mog omiljenog Fripo Saana.

Fala na pomoći!
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: Savjet

Post by Adept » 12 Jul 2013, 15:34

Preagresivan brijač za početak, za nekoga tko nikada sa tim radio nije i još k tome ima problematičnu kožu - IMHO...
Šteta što mu nisi uzeo EJ-a.
Kupiti mu Wilkia od plastike, pa onda dati 41-icu - nisam baš ziher. Ovo prvo, pa dobro, nije baš njesra, ali onako - malo je bez veze, a R41 je preagresivan za početnika sa problematičnom kožom.
Between the rock and a hard place...
Nisam ziher da ti je kombinacija ispala baš najsretnije, no - imao si izvrsnu namjeru!
Probaj, vidi kako će čovjek reagirati, samo pazi da ga to odmah u startu ne odbije.
Sretno!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 12 Jul 2013, 21:22

Ne možeš totalnom početniku davati u ruke R41! :cekic:
Kupi frendu Wilkija i možda bi mu za početak bolje odgovarale lamice Personna Platinum Chrome koje možeš kupiti i u Zagrebu! R41 je overkill za mnoge iznimno napredne i iskusne ljude. EJ je po mom mišljenju najbolji izbor i to ne samo za početnika nego i za mnoge napredne.
MaxMagnus
BIC

Post by MaxMagnus » 13 Jul 2013, 10:44

Pa...kako sa onim rijetkim brijanjima koja odradim sa brijačem baš ikad nisam pkstigao BBS...a kako mi se estetski vrlo dopada...moždaaaaa....možda mu ga ne dam.
Jer...ipak je to frend i volio bih mu još koje stoljeće kupovati poklone za ročkas.

A koji to EJ preporučate?
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 13 Jul 2013, 10:51

EJ na svim brijačima ima istu glavu, a drška je stvar osobnog izbora. Preporučam Barleya!
Post Reply

Return to “Brijanje lamicom”